Kuveyt Türk IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Kuveyt Türk bankasıyla çalışıyorsanız eğer, IBAN öğrenmek istediğinizde yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Kuveyt Türk hesap numaranızı bilmeniz ve buradan yola çıkarak IBAN öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde IBAN öğrenmek istediğinizde ne yazık ki sorgulama sayfalarında önünüze çıkacak hesap numarasını boş bırakacağınız için pek bir şey yapabilmek mümkün olamayacaktır. İstediğiniz gibi IBAN öğrenmek mümkündür. İster mobil uygulama kullanarak isterseniz çağrı merkezini arayarak isterseniz de web sayfası üzerinden IBAN sorgulama sayfasını açıp öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Mobil Uygulama İle IBAN Sorgulama

Kuveyt Türk mobil uygulama ile birlikte IBAN sorgulamak istediğinizde yapacağınız ilk şey, direkt mobil uygulama girişi yapmak olacaktır. Giriş yaptıktan sonra sol üst menüde bulunan hesaplar seçeneğiyle birlikte tüm hesap sayfası karşınızda olacaktır. Burada hesaplarınıza ait hesap no ile ek no gözükür. Birden fazla hesabınız varsa, hangi hesaba ait IBAN görmeyi istiyorsanız aynı ekranda hesabın üzerine tıklayıp, dilediğiniz gibi IBAN no görebilir ya da hesap no görebilirsiniz.

İnternet Sayfasında IBAN Sorgulama ve Öğrenme

Kuveyt Türk IBAN no hesaplama araçlarıyla beraber kendi internet sitesinden hesaplama yaptırabilirsiniz. Hesabınız Kuveyt Türk’teyse, yine Kuveyt Türk banka resmi internet sayfasından bu bilgilere erişebilmek mümkün olacaktır. Bununla beraber hesap numarası gireceğiniz bu alan içinde varsa ek no yazıp devam ettiğinizde, sizlerin IBAN no’nuzu üretip sistem ekranınızda size gösterecektir.

Kuveyt Türk IBAN Numarası Müşteri Hizmetlerinden Öğrenme

İstediğiniz her zaman siz de 444 0 123 nolu telefon numarasından müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine ulaşacağınız bu telefon numarasında bir takım güvenlik bilgileri sizlere sorulacaktır. Kişisel bilgilerinize ait olan bu bilgileri vererek siz de onaylamayı geçtikten sonra istediğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz. Burada Kuveyt Türk IBAN no sorgulama için müşteri hizmetlerinden direkt olarak istediğiniz bilgiye erişerek size e-mail gönderilmesini ya da müşteri temsilcisinin size bu bilgiyi okumasını isteyebilirsiniz.

Kuveyt Türk IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz?

Uluslararası geçerliliği olan IBAN ile birlikte yapılabilir çok şey bulunmaktadır. İster para transferleri yapabilir, size πara gelecek kişiye IBAN no verebilir isterseniz de para göndermek istediğiniz zamanlarda kişiden IBAN no alarak karşı tarafın IBAN’ını bilerek, kendi hesabınızdan para transferleri yapabilirsiniz. Kısacası Havale – EFT işlemlerinin yapılabildiği hesap numarası yerine artık direkt olarak IBAN bulunmaktadır. Böylelikle hesaplara para transferinde IBAN kullanımı ön plana çıkmaktadır.

admin

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, banka işlemleri,sigorta, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.