Banka Kredileri

Tüm Bankaların Çalışma Saatleri (Açılış ve Kapanış)

Tüm Bankaların Çalışma Saatleri (Açılış ve Kapanış)

Türkiye’de her banka müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için neredeyse her il ve ilçede belirli saatler aralığında çalışmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda bankaların çalışma saatleri hakkında bilgisi olmayan kişiler bankaların açılış ve kapanış saatleri ile ilgili aramalar yapıyor. Bu doğrultuda biz de sizleri bilgilendirme amaçlı olarak bu yazımızı kaleme alıyoruz. Tabii ki ülkemizde bazı bankaların bazı bölgelerde açılış saatleri farklılık gösterebilir. Eğer ki kendi bölgenizdeki banka ile ilgili bilgi almak istiyor ve bu bilgiyi burada bulamıyorsanız bankaların açılış saati ile ilgili bilgileri şubelerden alabilirsiniz. Bu bilgiler genellikle bankaların kapısında yazmaktadır.

Bankaların Çalışma Saatleri 2020

Her bankanın farklı farklı çalışma saatleri bulunabileceğini sizlere söylemiştik. Bu doğrultuda 3 farklı çalışma saatinde hizmet veren banka türleri bulunmaktadır. Bu bankalar ile ilgili çalışma saati bilgilerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Açılış Saati : 09.00

Öğle Arası : 12.00 – 13.00

Kapanış Saati : 17.00

Yukarıda belirtilen saatler aralığında sürekli olarak hizmet veren 3 banka bulunmaktadır. Bu bankalar genel olarak bilinmeyen ve tercih edilmeyen bankalardır. Bakınız; A Bank, Citibank ve Tekstilbank bu saatlerde hizmet vermektedir.

Açılış Saati : 09.00

Öğle Arası : 12.30 – 13.30

Kapanış Saati : 17.00

Bu çalışma saatleri arasında genelde Türkiye’de en çok tercih edilen bankalar bulunmaktadır. Bu doğrultuda en ideal çalışma saati bu saatler aralığındadır. Hangi bankalar var diye merak ediyorsanız. TEB, Şekerbank, Albaraka Türk, ING Bank, Yapı Kredi Bankası, HSBC, Denizbank ve QNB Finansbank bu bankalardan sadece birkaç tanesidir.

Açılış Saati : 08.30

Öğle Arası : 12.30 – 13.30

Kapanış Saati : 17.00

Bu saatler aralığında hizmet veren tek banka Odeabank’tır. Bu bankanın neden bu kadar erken açıldığı sadece insanlara en iyi hizmeti hızlı bir şekilde vermek olarak söylenmiştir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası Kısacası Kamu Bankaları Saat Kaçta Açılıyor?

Ziraat Bankası kaçta açılıyor sorusunun cevabı aslında çok basittir. Tüm kamu bankaları kamu dairelerinde olduğu gibi sabah saat 09.00’da mesaiye başlıyor, öğle arası ise 12.30 – 13.30 arası ve kapanış saati ise saat 17.30’a kadar sürmektedir. Vakıfbank ve Halkbank ise Ziraat Bankası’ndan farklı olarak öğle arasını 12.00 – 13.00 arasında yapıyor ancak kapanışı akşam saat 17.00’da yapıyor. Bu doğrultuda kamu bankaların çalışma saatlerinde farklılık sadece Ziraat Bankası’nda vardır.

Garanti Bankası’nın Açılış Saati Kaçtır?

Garanti Bankası özel bankalar arasında kamu bankası gibi hareket eden tek bankadır. Sabah saat 09.00 saatinde açılıyor 12.30 – 13.30 saatleri arasında öğle arası yapıyor ancak kapanış saatini ise kamu bankaları gibi saat 17.00’da tutuyor. Bu doğrultuda banka geç saatlere kadar açık olsa da bu saatten sonra müşteri kabul etmemektedir.

İş Bankası, Finansbank ve Akbank Saat Kaçta Açılıp Saat Kaçta Kapanıyor?

Finansbank genel olarak Türkiye’de özel kesimin en çok tercih ettiği bankalardan biridir. Sabah saat 09.00’da açılıp öğlen 12.30 ve 13.00 arasında öğle paydosu yapıyorlar. Akşam saat 17.00’da ise kapanış yapıyorlar. Akbank ise 09.00 ve 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu doğrultuda öğle arasını ise 12.30 ve 13.30 aralığında yapmaktadır.

İş Bankası ise Türkiye’de en kapsamlı açılış – kapanış saatine sahip bankalardan biridir. Bu doğrultuda 24 saat açık olan tek şubesi bulunuyor. Bu şube ise İstanbul Havalimanında bulunuyor. Her konuda hizmet alabileceğiniz bir banka arıyorsanız muhakkak İş Bankası ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Bu doğrultuda yardım aldığınız bankanın açılış – kapanış saatlerine muhakkak dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı