Banka İşlemleri

Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin bankalarından onay alması gerekiyor. Kredi kart sahipleri açıkça belirtmediği sürece kartlar ile internet üzerinden alışveriş yapamayacak. Kredi kartının online olarak alışveriş onayı almasında 3 yol bulunmaktadır.

 • Bankaların mobil uygulamaları ile
 • Bankaların internet şubeleri aracılığı ile
 • Telefon ile arama ya da SMS aracılığı ile

Kartlar online internetten alışverişe açılmaktadır. Bu talimatlarda otomatik ödemeler ise kapsam dışında kalacaktır. Otomatik ödemeler için yeni bir talep oluşturmaya gerek kalmayacaktır.

Halkbank Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Halkbank kredi kartını internet alışverişine açmak için birkaç yol bulunmaktadır. Bunun için ONAY yazarak 3404’ SMS gönderilebilir. 0850 222 0 400 numaralı telefon aranarak müşteri hizmetleri üzerinden onay işlemi yapılabilir. Halkbank şubelerinden ya da internet şubelerinden onay işlemi gerçekleştirilebilir

Kart sahibi olanların bu uygulamadan etkilenmeden internette alışverişe devam etmesi için bankası ile iletişime geçmesi gereklidir. Bu durumun aynı şekilde devam etmesi için mobil ya da internet uygulama kısmından bankaya elektronik ticarete devam onayı verilmesi gerekir.

Ziraat Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Ziraat bankası kartının internet alışverişine açılmasında 4 yol bulunmaktadır. Bunların hangisi size kolay ve hızlı olacaksa onu tercih etmeniz gerekir.

 • 444 00 00 müşteri hizmetleri aranarak kartların internet alışverişine açılması
 • EONAY boşluk sonrasında kartın son 6 hanesi yazılarak 4757’ye SMS gönderilerek açılması
 • Mobil uygulama ile onay alınması
 • İnternet şubesi üzerinden onay alınması

Müşteri temsilcileri aranarak sesli yanıt sisteminin bitmesi beklenir. Ardından 2 tuşlanarak menüye geçilir. Daha sonra 0 tuşlanarak işlemlere devam edilir. TC kimlik numarası girilir, 2 tuşlanır, kart numarası ve şifre girilir ve son aşama müşteri temsilcisine bağlanılır. Buradan gereken onay alınır.

SMS ile bankadan onay almak istendiğinde ise cep telefonun banka hesabınızda kayıtlı bulunması gerekmektedir. Aksi halde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Numara güncelleme işlemi ise şubeler üzerinden gerçekleşmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden numara değişikliği yapılmamaktadır.

Mobil uygulama ile kartını internet alışverişine açtırmak isteyenler bankanın mobil uygulamasına giriş yapacaktır. Ardından kartlarım bölümü seçilir ve işlem yapılmak istenen kart seçilir. Kartın seçilmesinden sonra kart ayarları kısmı tıklanarak işlem limiti sayfasına geçilir. Buradan işlem kısıtı belirleme butonu tıklanır ve kart ayarları gerçekleştirilir.İnternet şubesi üzerinden kartlarım ve kredi kartlarım kısmı seçilir. Daha sonra işlem yapılmak istenen kart seçilir. İşlem kısıtı butonu sonrasında e- ticaret bölümünde yer alan çiziğin yok olarak işaretlenmesi gerekir.

Garanti Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Garanti bankası kartı kullanarak internet üzerinden alışveriş yapmak isteyenler kartlarını birkaç yoldan internet alışverişine açtırabilir.

Tüm garanti bankası kartlarını internet alışverişine açmak için TERCIH yazarak 3340’a SMS göndermeniz gerekir. Sadece 1 kredi kartı onayı için ise ONAY yazıp kredi kartı numarasının son 6 hanesini girerek 3340’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Sadece bir Paracard için ise AÇIK yazıp boşluk bırakarak kartın son altı hanesini yazıp 3340’a SMS göndermeniz yeterli olacaktır.Garanti cep üzerinden işlem yapmak isteyenler ise ana sayfadan hesap kart ve kartlar seçeneği üzerinden işlem gerçekleştirebilir. İnternet üzerinden alışveriş kısmı seçilerek işlem tamamlanır.İnternet üzerinden ve müşteri temsilciliği ile de işlemler bu şekilde tamamlanır.

Işbankası Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

İş bankasını kredi kartını internet alışverişine

 • Maximum mobil üzerinden
 • İşcep telefon uygulaması üzerinden
 • İnternet şubesi üzerinden
 • Kredi kartı ya da banka kartının son 6 hanesi 4402’ye SMS göndererek
 • veya en son 0850 724 0 724 çağrı merkezinden de bu işlemler gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu