Banka İşlemleri

Enpara’dan Sanal Kart Hizmeti Geldi!

Sahip olduğu müşteri sayısı ve sermaye büyüklüğü ile Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Finansbank’ın yıllardır başarı ile hizmet veren bir hizmeti de Enpara’dır.

Yeniliklerle dolu ve etkili bankacılık hizmetleri veren Enpara bu defa da sanal kart özelliğini devreye sokacağını kendisini takip eden kişiler aracılığıyla sosyal medyadan duyurdu. Sanal kart uygulaması uzun zamandır müşteriler tarafından talep edilen ve beklenen bir hizmet olduğu için bu paylaşım sevinç müşterilerde sevinç oluşturdu. Enpara sanal kart ile artık çok daha rahat ve güvenli alışveriş yapılabileceği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

Enpara Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart uygulaması aktif olarak hizmet vermeye başladıktan sonra Enpara sanal kart nasıl alınır sorusu da net bir şekilde cevap bulmuş olacak. Enpara bankacılık hizmetinin internet sitesi üzerinden veya mobil uygulaması ile bu sanal kart özelliğinin aktif edilip kullanılabileceği bilinmektedir.

Ayrıca yine her türlü ayarın ve hizmetle alakalı özelliklere bu menülerle erişmek ve düzenlemelerin buralardan yapılabileceği de belirtildi. Sanal kartı kullanmak için ise elbette en önemli şart bu bandan bir aktif hesap sahibi olunmasıdır.

Şuan için henüz netleşmemiş bir diğer konuda Enpara sanal kart hizmetinin limit ve sınırlarının nasıl olacağı konusudur. Mevcut diğer bankaların bir kısmı hali hazırda sanal kart hizmetlerine kart adedi ve bakiye gibi limitler uygulamaktadırlar. Enpara ise henüz bu merak edilen konuyla ilgili resmi bir açıklama da bulunmadı.

Enpara Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart hizmetleri sadece internet üzerinden açılıp kullanılabilen ve daha sonra istenmesi durumunda iptal edilebilen hizmetlerdir. Enpara sanal kart nasıl kullanılır, kullanım yolları nelerdir diye soran kişiler içinde diğer sanal kart kullanımları ile aynı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Öncelikle sanal kart açtırmanın yolu internettir yani ya internet bankacılığı ya da mobil uygulama yollarıyla bu kartı açtırabilirsiniz. Devamında ise içine istediğiniz bir miktarda bakiye aktarıp bunu internet alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ayrıca aynı hesap üzerine birden çok sanal kart açtırmak ve kullanmak da mümkün olmaktadır. Sanal kart ile özellikle kredi kartı bilgilerinizin çalınmasına karşı bir önlem olarak alışveriş yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ise bu sanal kart ya da kartlarınızı uygun olan kapatma yollarını kullanarak kapatabilirsiniz. Enpara kredi kartı taksit yaptırmak için ya da Enpara kredi kartı limiti ne kadar sorusu cevabı için müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

Sanal Kart Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Sanal kart sizin kredi kartınızın aynısı olmakla beraber, sadece internet şubesi üzerinden açtırabilirsiniz. Yeni sanal kart oluşturmak için banka şubesine gitmenize yada kartın aktif olması için günlerce beklemenize gerek yoktur. Bu işlem anlıktır, hesabı oluşturduktan önce yada sonra belirttiğiniz miktarda içine para atarsınız daha sonra bunu kullanabilirsiniz.

Son dönemlerde kullanımı iyice yaygınlaşan sanal kart ile internet üzerinden online ödemelerinizi yapabilirsiniz. Güvensiz, 3d ile ödeme yapmanıza imkan sunmayan alışverişleriniz için gerek tek kullanımlık, gerekse birkaç sefer kullanmaya devam edebilirsiniz. Sanal kart’ın amacı budur.

Güven vermeyen sitelerden alışveriş yapmanızı kesinlikle önermiyoruz ama yinede alışveriş yapmak isterseniz sanal kart ile yapabilirsiniz. Çoğu internet siteleri hacklenebiliyor ve kredi kartı kopyalama sistemi yapabiliyorlar o yüzden sanal kart oluşturup, içinde ki bakiyeyi kullanıp tekrardan o kartı kapatabilirsiniz.

Bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Örneğin 50 TL’lik sanal kart oluşturdunuz ve içinde ki bakiyeyi kullandınız. Daha sonrasında müşteri hizmetlerini arayarak yada internet bankacılığı ile bu kartı kapatıp yenisini oluşturabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu