Gündem

İZTO Borç Sorgulama

İZTO Borç Sorgulama

İzmir Ticaret Odası’na kayıtlı firma ve şirketler, İZTO borç sorgulama işlemi ile ödemeleri gereken yıllık aidat miktarını öğrenebilmektedir. Peki, İZTO borç sorgulama işlemi nasıl yapılır?

 

İZTO BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

İzmir Ticaret Odası’na borcu olan firma ve şirketler, 444 92 92 numaralı telefonu arayarak sicil numaraları üzerinden İZTO borç sorgulaması yapabilmektedir. Yine, İzmir Ticaret Odası’na yazılı beyanla da İZTO borç sorgulaması yapılabilmektedir. Bunun için borç sorgulama talebinizi bir kağıda dilekçe şeklinde yazmanız ve İZTO’ya ulaştırmanız yeterli olacaktır. Telefonla İZTO borç sorgulaması yaparken mevcut borcunuzu anlık olarak öğrenebilirsiniz. Ancak yazılı beyan ile İZTO borç sorgulama talebinde bulunduğunuzda cevap almanız bir haftayı geçebilir.

 

İZTO ONLİNE BORÇ SORGULAMA

Üyelerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde borç sorgulaması ve bu alandaki diğer işlemlerini daha pratik hale getirmeyi amaçlayan İzmir Ticaret Odası, İZTO online borç sorgulama imkanı sunmaktadır. Bunun için ilk olarak İZTO’nun üye aidat borç ödeme servisine giriş yapmanız gerekmektedir.

 

İZTO BORÇ ÖDEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İZTO borç sorgulama işlemi için doldurulan online forum üzerinden, İZTO borç ödeme işlemi de yapılabilmektedir. Bu işlem için de yine aynı ekrandaki işleminizin devamı olarak “Borç Ödeme” kısmına tıkladıktan sonra kredi kartı veya banka kartı ile İZTO borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İZTO online borç ödeme işleminin yanı sıra Garanti Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası veya Finans Bank’a giderek de İZTO üye aidat ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, internet bankacılığı üzerinden de İZTO borç ödeme işlemi yapmak mümkün.

 

İNTERNET BANKACILIĞI İLE İZTO BORÇ ÖDEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İnternet bankacılığı üzerinden İZTO borç ödeme işlemi için şu bankalardan birinde internet bankacılık hesabınızın olması gerekmektedir;

 

  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Halk Bankası
  • Finans Bank

 

İlgili bankadaki hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ödemeler” kısmına tıklayın. Daha sonra, “İZTO Aidat Ödeme” sekmesi üzerinden tarafınıza tahsis edilen tutarın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. İZTO borcunuzu ister taksit ile ve isterseniz de tamamını tek seferde ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu