Kredi ve Kredi Kartı

Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

Gün geçtikçe insanların acil nakit ihtiyaçlarını ortadan kaldırmak için kullandığı kredi kartlarının belirli süreçler halinde yenilenmesi veya bu kredi kartına ilk defa başvuru yapılması gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu durum sonucunda eğer ki bir kartın şube basım özelliği yoksa kredi kartı başvurusu yapan kişiye bu kartın ulaşması epey zaman alabiliyor. Bu doğrultuda onaylanmış olan kredi kartının tüketiciye kaç günde ulaşacağı ve hangi bankanın kredi kartlarının daha çabuk ulaştığı ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Onaylanan Kredi Kartının Tarafıma Ulaşması Kaç Gün Sürer

Başvurusunu yaptığınız kredi kartının tarafınıza iletilmesi banka merkezli basım sürecinin ardından kredi kartının adınıza tanımlanması ile birlikte tamamlanır. Tanımlama sürecinin tamamlanmasının ardından banka hangi kurye şirketi ile anlaşma yapmışsa bu anlaşma sebebiyle o kargoya teslim edilir ve kart sahibine teslim edilir. Bu durumda kargo şirketlerinin kartları ulaştırması sürecinde eğer ki kart sahibinin oturduğu bölge dağıtım bölgesi dışarısındaysa kartın teslimatı şubeye yapılır. Bu durumda kart sahibine gerekli bilgilendirme yapılır ve kartım tarafıma ulaşmadı gibi problemlerle karşılaşmasına sebebiyet verilmez. Bu durumda eğer ki kartın sahibi dağıtım sınırları içerisindeyse kartın teslimatı birebir olarak yüz yüze yapılır. Bu noktada bilmeniz gereken tek şey kredi kartınızın sadece şahsınıza teslim edilecek olmasıdır. Bu kartı sizden başka kimse kesinlikle teslim alamaz. Kredi kartı teslimat süresi yaklaşık olarak iki hafta sürer. Bu süreç bazı durumlarda kısa olabilse de genel olarak 15 gün olarak tamamlanır.

kredi kartım hangi kargo ile geliyor?
kredi kartım hangi kargo ile geliyor?

Kredi Kartım Hangi Kargo ile Geliyor?

Bankalar genel olarak kredi kartı teslimatı konusunda bilinen kargo firmaları ile çalışmazlar. Bu sebeple kredi kartlarınızın tarafınıza iletilmesi konusunda tereddüt yaşamanıza kesinlikle gerek kalmaz. Her banka kurye hizmeti veren firmalar ile anlaşma yapar. Bu şirketler genel olarak kargo şirketlerine göre daha üst düzey performans sunar ve güvenliğiniz için en iyi tedbirleri alırlar. Bu sayede kredi kartınızın sizin dışınızda herhangi birine teslim edilmesi gibi bir durum ortaya çıkmaz. Bu durumda kredi kartı sahiplerinin normal kargolarda yaşadıkları sorunlara benzer sorunlar yaşamayacağını bilmesi gerekiyor. Bankanızın hangi kargo şirketi ile aktif olarak çalıştığını görmek için banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartımın Kargo Takibini Nasıl Yaparım?

Her banka kullanıcılarına gönderdiği kredi kartlarının hangi aşamada olduğunu öğrenmeleri için fırsat sunuyor. Bu fırsattan birçok şekilde faydalanabiliyorsunuz. Bankalar genel olarak kargonun hangi aşamada olduğunu görmeleri için müşterilerine kargo takip kodu vermezler. Bunun yerine eğer müşteri internet veya mobil şube kullanıyorsa buradan takibini yapabiliyor. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızın teslimatının hangi aşamada olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz zaman kart teslimatı ile ilgili bilgilere sahip olabilirsiniz. Kredi kartı kargo takip için bu yollardan herhangi birini tercih etmeniz yeterlidir.

Kredi Kartımı Teslim Aldığımda Şifremi Nasıl Belirlerim?

Kredi kartı sahibine teslim edildikten sonra genel olarak herhangi bir şifre atanmamış olarak teslim edilir. Bu sebeple kredi kartınızı direkt kullanmaya başlayamazsınız. Eğer ki kredi kartınıza hemen şifre belirlemek isterseniz bu işlemi mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık müşterisi değilseniz yapmanız gereken tek şey bankanıza ait atmye kredi kartınızı takarak kart şifrenizi belirlemek olacaktır. Kredi kartınızın şifresiz gelmesinin en önemli sebebi kartın size teslim edilmesi sürecinde herhangi bir artniyetli kişinin işlem yapmasını engellemektir. Bu doğrultuda kredi kartınızın teslimat sürecindeki güvenliğinden şüphe etmenize gerek kalmıyor.

bankalara göre kredi kartlarının teslimat süreleri
bankalara göre kredi kartlarının teslimat süreleri

Bankalara Göre Kredi Kartlarının Teslimat Süreleri

Her banka kendine göre bazı teslimat süreleri belirlemiştir. Bu teslimat süreleri maksimum 15 gün olarak nitelendirilmektedir.

Garanti Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Garanti Bankası’ndan daha öncesinde hizmet talep ettiyseniz ve bu hizmetten halen daha faydalanıyorsanız bu bankanın size kredi kartını gönderme süresi yaklaşık 15 gün olacaktır. Eğer ki daha önce hiçbir şekilde banka ile alakanız olmadıysa kartın teslimat süresi 30 günü bulabilir.

Denizbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Denizbank kredi kartım kaç günde teslim edilir sorusunun cevabı niteliğinde banka herhangi bir süre paylaşmamıştır. Ancak bankaların kredi kartı teslimatında belirlediği süre üst limiti 30 gün olduğu için 30 gün içerisinde kartınız kargo ile tarafınıza ulaştırılacaktır.

Akbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Akbank müşterilerine kredi kartı gönderimi konusunda süreci en hızlı yöneten bankalardan biridir. Bu sebeple Akbank’tan alacağınız kredi kartının tarafınıza teslim edilmesi süreci maksimum 10 gündür.

İş Bankası Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

İş Bankası sadece daha önce çalışmış olduğu müşterilerini şubeden basım hizmeti vermektedir. Banka ile daha öncesinde çalıştıysanız kredi kartınız başvuru yaptığınız şube tarafından 2 gün içerisinde basılarak 5 günde teslim edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu