Banka İşlemleri

Banka Dışında Para Veren Yerler

Vatandaşların kredi notunun düşük olması durumunda para ihtiyaçlarını bankalar tarafından karşılayamadıkları kaçınılmaz bir gerçektir. Bu sebeple kişiler banka dışında para veren yerler arıyorlar. Bu sebeple banka para vermiyor nereden para bulabilirim sorusunun cevabını sizlere aktarmak için bu yazımızı yayına alıyoruz. Bu durumda ilk başvurmanız gereken yer düşük faizli ve bunun yanı sıra kefilsiz kredi veren finans kuruluşlarıdır. Bu kurumlar genel olarak faizli para verip bu parayı faiziyle geri alıyor ancak işlemler tamamen yasal olarak yapılıyor.

Paraya ihtiyacınız var ise ve kredi notunuz düşük ise  2021 banka dışında para veren yerlere başvurabilirsiniz. Acil ihtiyaçlarınız doğrultusunda banka dışında para veren yerler mevcut. Şayet sadece sadece bankadan kredi çekmek istiyorsanız ve kredi notunuz düşük ise Kredi Notu Yükseltme 2021 Rehberi adlı makalemize bakabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Acil para ihtiyaçlarınız ortaya çıktığınız bankalara yaptığınız başvurular onaylanmaz ise para bulmak için farklı farklı yöntemlere başvurmak zorunda kalabilirsiniz. Bankalar ise eğer sizin kredi puanınız düşük ise sizi riskli kısımda görecek ve sizlere kredi desteği sunmayacaktır. Bankaların kredi talep edilmesi durumunda kredi puanınıza bakarak o şekilde para vereceğini bilmelisiniz.

Bazı zaman dilimlerinde kişilerin özellik uzun vadede nakit para ihtiyacı olabiliyor. Bu durumda karşınıza üç dört seçenek çıkacaktır. Bunlardan ilki eş dosttan para isteme ikincisi bankadan kredi talebinde bulunma üçüncüsü ise diğer alternatifleri araştırmaktır. Eğer ki çok acil paraya ihtiyacınız varsa ve bu parayı muhakkak almanız gerekiyorsa bankaların sunduğu faiz oranlarını gözetmeden bankadan kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. Bankalar genel olarak yapılan kredi başvurularını kabul ederler. Her ne kadar genelde kabul ediyor olsalar da kredi talebinde bulunan kişinin kredi notu düşükse kredi verme yolunu yanaşmazlar. Bu durumda aşağıda belirteceğimiz seçeneklere yanaşmanız daha doğru olacaktır.

para
tefeciden para almak

Tefeciye Giderek Para Talep Etmek

Bu zamanlarda devlet erkanında tefecilik yasaklanmış bir meslek olsa da şuan büyükşehirlerde birçok mal sahibi tarafından yapılıyor ve zor durumda olan kişilerde bu yola başvuruyorlar. Bu meslek yasalar karşısında belirli boyutlarda yasal olarak sayılsa da belirli miktarın üzerine çıkıldığında yasadışı hale geliyor. Günümüzde yasal olarak tefecilik yapan kişiler sizlere 50.000 liraya kadar herhangi bir kefil veya belgeye ihtiyaç duymadan para verebiliyorlar. Eğer ki acil nakit ihtiyacınız var ise aynı gün içerisinde senet yaptırarak tefeciden borç para alabilirsiniz.

Bu konuda bahsettiğimiz yasal tefecilik olayı aslında pek doğru değildir. Bunun sebebi ise borç veren kurum ve kuruluşların tamamının BDDK tarafından denetleniyor olması gerekiyor. Bu durumda tefecilerde bu kurum tarafından denetlenmediği için bu yol pek yasal sayılmaz. Ayrıca borç aldığınız kişiye göre can güvenliğinizde tehlikeye girebilir. Bu durumda size daha mantıklı öneriler sunabiliriz. Eğer ki tamamen yasal yollarla borç almak istiyorsanız faktöring firmalarını tercih edebilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Faktöring Firmaları

Bankalar para vermiyor nereden para bulabilirim diye düşünürken hem de borcunuzu yasal yollarla almak istiyorsanız faktöring firmalarını tercih edebilirsiniz. Bu firmalar genel olarak borç talep eden kişilere daha az miktarda faiz uygular ve bu faizin sonucunda parayı nakit olarak verirler. Ancak tabii ki borcunuza karşılık bir senet imzalamanız gerekiyor.

Türkiye genelinde hizmet veren birçok faktöring firması bulunuyor. Bu firmalardan borç para almak için ikametgah ve kimliğiniz yeterli olacaktır. Bu firmalarda size borç para verirken kredi notunuza bakabilir. Ancak bankalar kadar ince eleyip sık dokumazlar. Faktöring şirketleri faiz oranları %1.25 civarında olup bankalara göre daha caziptir diyebiliriz. Bu firmalar sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı bir gün içerisinde karşılayabilirsiniz.

Acil Para Bulma Yöntemleri

Bazı vatandaşlar acil para bulma yöntemleri adına tecrübelerini insanlarla paylaşıyorlar.Bu doğrultuda aslında söyledikleri şeylerde gayet mantıklı olabiliyor. Bu durumda genel olarak insanların tercih ettiği yollardan biri ise altın satan kuyumculara giderek senetle altın alıp bu altını bozdurmak oluyor. Bu durum acil nakit ihtiyacını karşılamak adına sizlere çok önemli bir fırsat niteliği taşıyor. Eğer ki acil para bulmakta zorlanıyorsanız siz de bu yolu tercih edebilirsiniz.

paralar
kredi kartından nakit çekerek para bulmak

Kredi Kartından Nakit Çekerek Para Bulmak

Eğer ki bankaların herhangi birinden daha öncesinde talep ettiğiniz ve aktif olarak kullandığınız kredi kartı bulunuyorsa bu kredi kartında limit olduğu süreç boyunca kredi kartınızdan nakit çekerek acil nakit ihtiyacı karşılanabilir. Tabii ki bu durumda eğer kredi kartınıza borcunuzu zamanında ödemezseniz birçok sorunla karşı karşıya kalacağınızı da bilmelisiniz. Bunun en önemli sebebi ise bankaların kredi kartlarından yapılan nakit çekimlere olağanüstü miktarlarda faiz uyguladığıdır. Eğer ki bu yola başvuruyorsanız ödemediğiniz taktirde sonuçlarına da katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

3 Yorum

  1. HILLTOP, kredi puanınız ne kadar kötü olursa olsun size her türlü krediyi vermeye istekli bir numaralı kredi şirketidir. Bu ekstra parayı nereden bulacağınız konusunda endişeli misiniz, şimdi acele edin ve muhteşem bir kredi teklifi almak için adresinden bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu