Banka İşlemleri

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’de ilk şubesiz ve dijital banka olarak kendini tanıtan, Türkiye’nin ilk dijital bankası Enpara.com ile daha önce tanışmış mıydınız? Enpara.com, bugün milyonlarca kullanıcıya ait bir bankacılık sistemi olurken günümüz koşulları altında QNB Finansbank tarafından 2012 yıllarında kurulan ve bu hizmetlerin tamamını da doğrudan QNB Finansbank kalitesinde sunan bankacılık sistemidir.

Enpara.com ile tüm işlemler ve hizmet süreçleri, dijital kanallar üzerinden gerçekleştirilir. Herhangi bir şubeye gerek kalmadan, tüm işlemlerinizi şubesiz şekilde yapabilir ve buna göre maliyetleri aza indirerek masrafsız bankacılık hizmetini Türkiye’deki kullanıcılara sunmaktadır. Şubesiz olmasıyla beraber maliyetlerini de avantaja çevirerek, masrafsız ve de avantajlı bankacılık anlayışı sayesinde müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Göz atabilirsiniz;

Enpara.com Hangi Bankaya Aittir?

QNB Finansbank’a ait olan Enpara.com, doğrudan QNB Finansbank çatısı altında hizmet sunmaktadır. Şube numarası ise 3663 olarak tanımlanan Enpara.com, bu şube kodu ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Böylelikle Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankaların denetimi ve düzenlemesinin tabi tutulduğu her şeye tabi tutulmaktadır.

QNB Finansbank ile hariç tutulmayan bu sistem sayesinde siber güvenliğe dair tüm yapı önlemleri alınarak hizmet sağlanması sayesinde de güvenli bir hizmet sunar. Ek olarak tüm mevduat hesaplarının devlet tarafından sigortalı olması, güvence altında olması da yine güvenilir banka olduğunu gösteren farklı bir durumdur.

Enpara.com Başvurusu Nasıl Yapılır? – Banka Hesabı Açtırma

Enpara.com, Enparalı olma terimini kullanmaktadır. Buna göre şubesiz ve dijital bankacılık sistemi olarak hizmet veren Enpara ile beraber tüm başvuru süreçlerinizi de yine dijitale ayak uydurmak adına, internet üzerinden yapıyorsunuz. İnternet ile birlikte Enparalı olabilir ve Enpara mevduat hesabı, Enpara.com kredi kartı sahibi olmak adına başvurularınızı yapabilirsiniz.

İnternet sitelerine giriş yaparak hemen sizlerde başvurunuzu yapabilir ve internet sitesi üzerinden birkaç aşamalı geçen başvurunuzu yaparak aşamaları tamamlayabilirsiniz. Sonrasında başvuru için sizi telefon ile arayan temsilciyle görüşebilir, kendi yönlendirmenizle beraber dilediğiniz herhangi bir gün içerisinde istenilen saat aralığında Enpara.com banka müşteri temsilcisinin sizi ziyaret etmesi, size birkaç gerekli evrakları imzalaması ve bununla beraber kartınızı takdim etmesi süreçlerine dahil olabilirsiniz.

Enpara.com Neden Başvurmalısınız? Avantajları Nelerdir?

Havale, EFT ya da ödeme işlemlerinin hiçbirinde masraf ya da ücret çıkmaması adına değerlendireceğiniz bankacılık sistemlerinden biridir. Ayrıca yıllık ücret adı altında aidat olarak kredi kartından aidat ücreti almayan bir sisteme sahiptir. Bu sayede kredi kartını kullanırken bir aidat ödeme durumunuz da olmayacaktır.

Yüksek mevduat faiz oranlarıyla beraber birikimlerinizi en iyi şekilde yapar ve kısa sürede siz de doğru yatırımlarla beraber en iyi şekilde kazançlarınızı elde edebilirsiniz. Bu konuda en iyi bankacılık sistemi olarak nitelendirilebilir.

Masrafsız ve düşük faiz oranlarına sahip kredi ihtiyaçlarınızı yine Enpara.com kredi çekerek tamamlayabilirsiniz. Birçok bankaya göre düşük faiz oranlarıyla beraber basit ve istediğiniz temele dayalı şekilde faiz ödemeleri yapar, en iyi oranlarla beraber siz de kredi alabilirsiniz.

Enpara.com’a Ait ATM Var mı?

Enpara.com müşterisi olan herkes, QNB Finansbank ATM’sini ücretsiz olarak kullanabilir. Vadesiz TL ya da Birikim Hesaplarınızı yönetebilecek, içerideki bakiyelerle ilgili hem nakit para çekimi hem de hesaplarda para transferlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi ya da ihtiyaç kredisi ödemelerinizi de ücretsiz olarak QNB Finansbank ATM’sinden halledebilirsiniz.

QNB Finansbank ATM’leri, Enpara.com için ücretsizdir. Diğer bankaların ATM’lerini de, kendi komisyon oranlarıyla beraber kullanabilir ve ücretli komisyonlarla beraber faydalanabilirsiniz.

Enpara Mevduatlarda Faiz Oranları Nedir?

Eğer mevduat hesabı açmak ve yatırım yapmak için Enparalı olmak istiyorsanız, %14,25 gibi faiz oranlarıyla beraber en yüksek faiz oranlarında siz de kazanabilirsiniz. Birikimlerinizi istediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz, hoş geldin faizi gibi geçici değil her zaman kalıcı faizden yana olan Enpara sistemiyle tanışın, yüksek faiz oranlarıyla beraber yatırımlarınızı siz de değerlendirin.

Enpara.com Hizmet Kanalları Nelerdir?

Enpara.com’a ait tüm hizmet kanalları şu şekildedir:

  • Cep şube
  • İnternet şubesi
  • Çözüm Merkezi
  • ATM

Cep şube olarak tanımlanan mobil uygulama ile beraber istediğiniz gibi hesap bilgilerinizi, hesap hareketlerinizi, ödeme işlemlerinizi, hesap açma ve kapatma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Havale, EFT veya farklı ödeme türleriyle beraber para transferlerini yapmak çok basit şekilde cep şube üzerinden mümkün olmaktadır.

İnternet şubesinden de cep şube gibi tüm detaylara göz atabilir ve tüm işlemleri yapabilirsiniz. Ek olarak 7 gün 24 saat boyunca dolar, altın ya da euro almak istediğinizde de direkt tercih edeceğiniz bankacılık sistemidir.

Çözüm merkezi telefon numarası 0850 222 3663 olup, bu telefon numarasıyla beraber Enpara.com müşteri temsilcileriyle sabah 08.00 ile gece 01.00 arasında görüşme yapabilirsiniz. Gece geç saatlerde ise sesli yanıt sistemine mesaj bırakarak tüm işlemlerinizi sabah erken saatlerde yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. En iyi çözüm noktasında çözüm merkezi tarafından yaklaşık 30 saniye içerisinde müşteri temsilcileriyle görüşme yapabilmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu