Banka İşlemleriKredi ve Kredi Kartı

Kuryenet Kredi Kartım Nerede?

Çalıştığınız bankanıza kredi kartı başvuruları yaptığınızda, kart bekleme süreçlerinin ne kadar sancılı süreçler olduğunu sizler gibi bizde biliyoruz. Kredi kartım şu an nerede, kredi kartım ne zaman gelecek ya da kredi kartı takip numaram gibi konularda genelde birçok merak edilen konulara net bir yanıt aramaktasınız. Kuryenet aracılığı ile gönderilen kredi kartı, banka kartı nerede bunların takibini yapmak istiyorsanız doğrudan internet sitesini kontrol edebilirsiniz.

Kuryenet internet sitesi üzerinden doğrudan kredi kartınıza ait kargonuzun şu anda nerde olduğunu sorgulamak istediğinizde, T.C. no ve takip numarası bilmeniz gerekecektir. Kredi kartı başvurusu yapıldığında, kart onaylandıktan sonraki süreçte kart durumu ve kargo bilgilerinizi görmek istediğinizde ekranda yazan “kartınız basıldı” uyarısı altında yer alan kart takip numarası olması gerekmektedir. Bu alandan Kuryenet kredi kartı takip sorgulaması yapabilirsiniz.

 

Ayrıca diğer kategori içerikleriklerimize göz atabilirsiniz.

 

Ayrıca Kuryenet sitesinde yer alan kredi kartım nerede takip numarasını öğrenmek istediğinizde de çalıştığınız banka ile görüşerek anında takip numarası bilgisine, banka aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Kredi kartı başvurularınızı yaptığınız zamanlarda kart durumu genel bilgilendirme mesajı, kart basıldığına dair SMS ya da e-posta yoluyla bilgilendirme mailleri gönderilir.

Bu tip bilgilendirme mesajlarını aldığınızda, “kartınız basıldı ve yola çıktı” gibi bir ibare görürseniz, bu konuda kart takip numarasını da görebilir ve öğrenebilirsiniz. Kuryenet üzerinden de bu takip numarasını kullanarak kredi kartınızın nerede olduğuna dair hemen sorgulama yapabiliyorsunuz.

 

Kuryenet Kredi Kartı Takip Numarası Sorgulama

Kuryenet Kredi kartı sorgulama:

https://musterihizmetleri.kuryenet.com.tr/MusteriHizmetleriKuryenet/GonderiSorgulama.aspx

 

Kart daha basılmadıysa eğer ve yeni onaylandıysa o zaman takip numaranız da oluşmamış olabilir. Kuryenet takip numarası, standart kargo gönderimlerinde bilinen takip numarasıdır. Takip numaranızı bankanızdan öğrenebilir ya da kargoya verildikten sonra banka sistemleri, doğrudan bilgileri mail ya da SMS olarak size gönderecektir.

Birçok bankada kredi kartı onaylandıktan ve basıldıktan sonra tüm bilgileri, takip numarasıyla beraber müşterilerine ulaştırır. Bu süreçte siz de hızlıca takip numaranızla beraber kartınız sizlere tahmini olarak ne zaman ulaşır ya da şu anda nerede olduğuna dair bilgilere de hızlıca ulaşabilirsiniz.

 

Kartım Ne Zaman Basılır?

Kartınızın basım süreçleri, kartınız onaylandıktan sonra gerçekleşir. Acnak kart basım süreçleriniz de ilgili durumlar dışında çoğu zaman değişiklik gösterebilir. Örnek olması için, Covid-19 salgını sebebiyle genel olarak birçok sektörde olduğu gibi kart baskısı alanında da yavaşlamalar meydana gelmiştir. Bu nedenle kartınızın basılması güncel duruma göre biraz olsun uzayabilir. Kartınız, basım yapıldıktan sonra Kuryenet aracılığı ile sizlere gönderilecektir. Eğer basım yapıldı ancak hala kartınızın aksiyon alınması ile ilgili gelişme yoksa, gecikmeler varsa bu konuda Kuryenet ya da bankanızla iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. Kredi kartınızın neden gelmediği konusunda bilgi edinebilir, bu kanallardan doğrudan bilgi alabilirsiniz.

 

Kuryenet ile Çalışan Bankalar Hangileridir?

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda, çalıştığınız bankaların sabit çalıştıkları kurye firmaları bulunmaktadır. Bu firmaları bildikten sonra hızlıca kargonuzun nerede olduğunu, kuryenizin en erken ne zaman size ulaşacağına dair hızlıca bilgi edinebiliyorsunuz. Buna göre, kredi kartı başvurusu konusunda eğer Halkbank Bankası ile çalışıyorsanız Kuryenet ile çalışmayan bu banka için, şu an güncel çalıştığı kurye firmasını öğrenerek iletişime geçmelisiniz.

 

Bu banka dışında ise Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank ya da Şekerbank gibi bankaların tamamı Kuryenet ile çalışmaktadır. Bu kurye şirketinin sunduğu hizmetler dahilinde ilgili bankalar sabit olarak uzun süreli çalışmaktadır. Buna göre Kuryenet üzerinden yapacağınız sorgulamalar sayesinde anında bilgi alabilir, hızlıca kuryenizin tam olarak nerede olduğuna dair bilgiyi öğrenebilirsiniz.

 

Kuryenet Kargom Nerede?

Kuryenet kuryenizin nerede olduğunu öğrenmek için şu anda bireysel kurye olarak kurye sorgulama yapabilirsiniz. Kargo takibini yapacağınız adreste, takip numaranızın ne olduğunu bankanızdan öğrenmeli ve buna göre sorgulama yapmalısınız. Kargo takip numarası öğrendikten sonra, resmi web sitesi ile kargonuzun gönderi süresi ve gönderi ücretine kadar detayları görebilirsiniz. Kuryeniz üzerindeki tüm hareket işlemlerini de görebilir, online olarak nerede olduğunu görme konusunda hızlıca bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Kuryenet Kargo Teslimat Süresi

Kuryenet kargo teslimat süresi genel olarak 15 iş günü olarak kayıtlara geçerlidir. Hızlı ve pratik şekilde dağıtım yapısı ile ek süre ya da mücbir sebepler dışında tüm gönderimlerde 15 iş günü süresi veren Kuryenet, müşteri kaynaklı olumsuzlara karşılık 2 kere adresinize uğramaktadır. Bu süre, doğrudan şehir içi kargo süreleri için geçerlidir. Kuryenet kargo süreleri eğer şehirlerarası için sorgulanıyorsa, geçerli değildir. Birinci kez ulaşıldığında eğer kargo alınmazsa, ikinci kez ulaşımda bireysel randevu alarak kargonuzun adresinize gelmesini tekrar talep edebiliyorsunuz.

Bir Yorum

  1. kaç gündür kuryenet kredi kartımı bekliyorum!! cidden kriz geçiricem artık. kartım olmadığı için internet bankacılığına giriş yapamıyorum. yapamadığım için alışveriş yapamıyorum mafoldum ya… eğer trendyolda ki ürün tükenirse sorumlusu kuryenettir bilginize !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu