Banka İşlemleri

Vakıfbank Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kamu bankaları arasında en popüler olan bankalardan biri Vakıfbank, ATM’leriyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bankalardan biridir. Bankalara ait ATM’ler, bankaların şubelerinin olmadığı her yerde ek olarak bulunmaktadır. Çok sayıda ATM’ler bulunması sayesinde bu ATM’lere ulaşarak hem birçok işlem yapabilir hem de yaptırabilirsiniz.

Bazı kartsız işlemler de yapılabilir olan ATM seçenekleriyle beraber, kartsız para çekme, para yatırma işlemleri, fatura yatırma işlemlerine kadar birbirinden farklı şekilde işlemler yapılabilir olacaktır. Eğer kartınız yoksa bir ATM ile birlikte Vakıfbank kartınız olmadan bile çok rahat şekilde acil ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

Vakıfbank bankasına ait ATM’lerde istediğiniz her zaman kartsız şekilde 7 gün 24 saat boyunca para yatırma, müşterisi olsanız da olmasanız da yapabileceğiniz işlemlerdir. Banka müşterisi olsanız da olmasanız da her zaman her yerde ATM ile beraber işlem yapabilmek mümkündür. Bununla beraber paranın gönderileceği hesabı biliyorsanız, ATM’lerden direkt kartsız olarak para yatırabilir, işlemler yapabilirsiniz. Para yatırma işlemleri için yapılacak işlem adımları şu şekildedir:

 

ATM işlemler menüsünden kartsız işlemler seçilir. Burada sistem işlem yapacak kişinin TC kimlik numarasını girmesini ister. TC kimlik numarasını girerek, paranın gönderileceği hesap numarası eksiksiz yazılarak işlem tamamlanır. Para yatırma bölgesi açılarak buraya gereken para eklenir. ATM parayı alınca, sayar ve size ne kadar miktar eklediyseniz onu bildirir. Eğer onay verirseniz, para yatırma işlemi ilgili hesap numarasına gönderilmiş olur.

Bu adımlarla beraber, ATM ile yüklediğiniz tüm meblağ direkt olarak karşı tarafın hesabına yatırılır. Bu şekilde tüm işlemlerde kartsız olarak işlem yapılmış olur. Eğer bu işlemleri kartınızı takarak yapmak isterseniz aşağıdaki adımlarla. Yapabilirsiniz:

ATM’ye banka kartını takarak şifreyi girersiniz. Buradan işlem menüsü para yatırma bölümü seçilerek, para yatırılacak hesap numarası yazılır ve yatırılacak para miktarı ile beraber ekrana girilir, burada para ATM’ye yatırılır. Böylelikle para sayma işlemiyle beraber sorunsuz şekilde ekrandaki onaya onay verirseniz para yatmış ve tüm işlemler yapılmış olur.

Bankalar tarafından yapılan ödemelerde, kartsız işlemlerle ilgili olarak farklı oranlara ait şekilde komisyonlar alınabilir. Bu konuda yapılacak tüm işlemlerde ekrana direkt olarak işlem özet bilgileri yansıtılır. Komisyon noktasında ne kadar para alınır ve ne kadar komisyon ödenir olduğunu da ekranda görebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Dilediğiniz her zaman Vakıfbank para çekme işlemlerinizde ATM’den tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kartsız işlemlerde para yatırma işlemlerinizi de hem komisyon gerekmeden hem de ek bir işlem yapmadan basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için, Vakıfbank direkt olarak müşterilerine ATM üzerinden para gönderimlerde doğrudan kolaylık sağlıyor. Bu konuda Vakıfbank ATM’den kartsız para çekme işlemleri yapabilir misiniz? Ne yazık ki direkt olarak para çekme işlemlerinde kartsız olarak Vakıfbank izin vermemektedir.

Vakıfbank ATM ile para çekme işlemleri ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Yeni teknoloji olarak QR kodu kullanılarak para çekimi yapılabiliyor. Buna göre QR kodu okutarak para çekimi yapılabilir.

Vakıfbank ATM QR Kodu ile Para Çekme İşlemi

Vakıfbank ATM ile beraber, mobil uygulamaya giriş yapıp burada QR kodu ile direkt para çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mobil bankacılık şifrenizi de girerek direkt olarak para çekme ve yatırma işlemlerinden, QR kodu ile beraber para çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Burada QR kodu telefon kamerası ile okutarak eşleştirme yaparsınız ve eşleştirme ile beraber birkaç saniye içerisinde para haznesi üzerinden ATM’den paranızı alabilirsiniz.

Kartsız para çekme işlemleri limitlidir. 10 TL ile 1500 TL aralığında, kartsız para çekme işlemlerinizi Vakıfbank üzerinden yapabilirsiniz. Bununla beraber son dönemlerde koronavirüs para çek ve yatır işlemlerinizi TC no girerek basit şekilde yapabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’den Kartınızdan Ne Kadar Para Çekilir?

Devlet bankası olan Vakıfbank ile ATM’den para çekim işlemlerinizde maksimum 5000 TL günlük limit bulunur. Para çekimi limiti 5000 TL olup günümüzde Vakıfbank ortak ATM olarak kullanabileceğiniz ATM’lerle beraber komisyon ücreti de gerektirmeden direkt olarak para çekimlerinizi yapabilirsiniz. Her yıl günlük para çekimleri, Vakıfbank sistemi tarafından güncellenir. Bu durumda da 5000 TL olarak güncellenmiş olup, buna göre para çekimlerinizi günlüğe göre hesaplayabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu