Banka İşlemleri

Ziraat Bankası Kartı E-Ticarete Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası kartınız var internetten alışveriş yapmaya açmak mı istiyorsunuz? Ziraat Bankası E-ticarete açmak istediğiniz kartınızla ilgili yapacağınız birtakım işlemler bulunmaktadır. Kredi kartını internetten alışverişe açma ya da kapatma işlemleriyle ilgili olarak birçok açıdan değerlendirebileceğiniz, size kolay gelecek olan herhangi bir işlem dizilimini sizlere sıraladık.

Aşağıda bulunan yöntemlerden sadece birini kullanabilir ve siz de Ziraat Bankası kartınızla internetten alışveriş noktasında kartınızı açma – kapama işlemleri yapabilirsiniz.

Son yıllarda Türkiye’de e-ticaretin yaygınlaşmasıyla beraber, internetten alışverişe onay verme işlemleriyle beraber siz de alışverişe açabilirsiniz. Bu sayede kartınızı kolay şekilde internetten alışverişe açarak kullanabilirsiniz.

İşte işinize yarayabilecek bazı kısa yollar :

  1. Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır

  2. Ziraat Bankası Maaş Avansı Nasıl Alınır?

  3. Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

  4. Ziraat Bankası Mobil Şifresi Nasıl Alınır?

 

Bu işlemleri 1 kere yaparak kullanabileceğiniz gibi eğer kullanım sonrasında kapatmak isterseniz de yine benzer işlemleri takip ederek kapatabilirsiniz. Bunun için yapacağınız tüm adımları da sizlere aşağıda sıraladık. Bu işlemleri yaparak siz de Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ait olan alışveriş kartınızı internetten alışverişe açabilir ya da isteğe bağlı kapatabilirsiniz.

SMS İle Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Eğer SMS göndererek Ziraat Bankası internetten alışverişe açmak istiyorsanız yapacağınız için EONAY yazarak işlem yapmaktır. SMS Gönderimi şu şekilde olmalıdır: EONAY boşluk BANKA KART NO SON 6 HANE ya da KREDEİ KARTI NO SON 6 HANE yazarak 4757’ye SMS göndermektir. Bu şekilde kartınızın internet alışverişini açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası çağrı merkezi numarası 444 00 00 no’su olup, bu iletişim merkezi telefon numarasını tuşlayarak, kredi kartı ya da banka kartını kullanarak internet alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için de sesli komut sistemiyle 2 ve 0’ı tuşlayabilirsiniz. Bankacılık işlemleri menüsünden TC no girip daha sonra 2’yi tuşlayın ve kartınızın şifresini girin.

Ezbere yapacağınız bu tuşlamalar anında isterseniz sesli komutları da dinleyebilirsiniz. Ancak bu işlemleri yaptıktan sonra en sonunda müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Bağlantınızla beraber Ziraat Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açmış olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Şube ile İnternet Alışverişine Açma

Eğer akıllı telefonda mobil bankacılık varsa, Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden de giriş yaparak internetten alışverişi açabilirsiniz. Bunu yapabilmek için “Kartlarım- Kart Seçimi – Kart Ayarları” menülerini takip etmeniz yeterlidir. Bu menüleri takip ettiğinizde, ekranınıza gelen ayarlar menüsünden internet alışverişine açma işlemleri onayı verebilirsiniz. Böylece kredi kartı internetten alışverişe açma işlemleriyle beraber kredi kartınızdan rahatlıkla internette alışveriş yapabilirsiniz. Aynı aşamaları takip ederek, açık olan izni dilediğiniz gibi kapatma gibi işlemlerinizi de dilediğiniz her zaman yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubelerinden İnternet Alışverişine Açma

İstediğiniz her zaman yapacağınız yöntem ise, Ziraat Bankası şubesine giderek veznede bulunan banka memuruyla beraber kredi kartı ya da banka kartınızın internet alışverişine açılmasını sağlamak olacaktır. Bu konuda Ziraat Bankası hafta içi çalışma saatlerinde giderek, başvuruda bulunabilir ve anında kredi kartınızın, banka kartınızın dilediğiniz gibi internetten alışverişini açabilirsiniz.

Ziraat Bankası kartınız için internetten alışverişe açma gibi işlemlerle beraber istediğiniz her zaman alışverişlerinizi internetten yapabilirsiniz. Çoğu zaman kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerde internet alışverişiniz bittikten sonra kapatmak en doğrusudur. Bu şekilde olan tüm işlemlerinizde sürpriz ödeme çekimleriyle karşı karşıya kalmadan, kredi kartı ya da banka kartınızda ödemeler habersiz çekilmemiş olacağı gibi kendi kontrolünüzde tüm işlemleri sürdürebilir olacağınızı da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu