Banka İşlemleri

ING Bank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

ING Bank hesabınıza ait müşteri numaranızı öğrenmekten tutun da hesap numarası, şube kodu ya da IBAN öğrenmeye kadar merak ettiğiniz çok şeyi hızlıca, pratik bir biçimde öğrenmek adına sizlere bu yazımızı hazırladık. Günümüz şartlarında, yaygın bir müşteri kitlesine sahip olan Türkiye’deki en büyük bankalardan biri de ING Bank olmaktadır. İnternetten onlraca insanın her gün araştırdığı konulardan biri olarak ING Bank Hesap Sorgulama konusunda bilgi almak ve ING Bank IBAN no öğrenme isteğinizle ilgili olarak bazı adımları takip ederek sizde ister mobil bankacılık isterseniz de internet bankacılık üzerinden öğrenim sağlayacaksınız.

Birçok adımlarıyla beraber hesap numarasından IBAN öğrenimine kadar çok şeyi öğrenmek için sizlerde aşağıdaki gibi öğrenim bilgisi kazanabilirsiniz:

Bir Diğer Benzer İçerikler:

  1. N Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  2. Devlet Destekli Hibe Kredi Ve Teşvik Nasıl Temin Edilir?

  3. Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor

ING Bank İnternet Bankacılığı İle IBAN Sorgulama

Eğer IBAN öğrenmek istiyorsanız, vadeli veya vadesiz hesabınızdan dolar mevduat veya diğer döviz mevduatlarına kadar çok şeyi öğreneceğiniz şekilde hızlı bir biçimde sizlerde ING Bank internet bankacılığından giriş yaparak hesaplarım menüsünü açabilirsiniz. Burada hangi hesabınızın IBAN no’sunu öğrenmek istiyorsanız üzerine tıkladığınızda açılan pencerede en üstte IBAN NO: olarak bilgi yer alacaktır.

ING Bank İnternet Sitesi İle IBAN Sorgulama

Eğer ING Bank internet sitesi üzerinden mevduat hesabınıza ait IBAN öğrenmek istiyorsanız bunun birkaç aşaması, bilmeniz gereken birkaç adımı bulunmaktadır. Banka üzerinde bulunan hesabınızla ilgili olarak IBAN öğrenimi için IBAN öğrenme menüsünden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için sizi sayfa direkt olarak https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-destek/mevduat/iban-ogrenme adresine yönlendirecektir. Burada bulunan formdaki birkaç boşluğu doldurarak siz de IBAN öğrenebilirsiniz:

  • Şube kodu: Hesabınızın açıldığı şubenin bir kodu bulunur. ING Bank kodları genelde 3 hanelidir, o kodu buraya yazınız.
  • Müşteri No: Hesabınızı açtırırken bir mevduat hesabı açma cüzdanı verildiyse, burada müşteri numarası yer alır. Aynı zamanda internet bankacılığında da bu bilgi yer alabilir. İlgili bilgiyi de buraya yazmalısınız.
  • Hesap türü: MT, MY, VT, VY şeklinde 4 hesap türü bulunur. Vadesiz TL hesabı için MT; Vadeli TL hesabı için VT, Vadesiz Döviz hesabı için MT, Vadeli Döviz hesabı için VY seçimlerinizi yapınız.
  • Hesap Uzantısı: Eğer müşteri no yanında “00000000– 11” şeklinde sonu 11 gibi herhangi bir sayı ile biten sayı varsa, ilgili sayı da bu uzantı kısmına yazılmalıdır.

Son olarak doğrulama kodunu da girdikten sonra buradan direkt olarak mevduat hesabınızı öğrenebilir ve istediğiniz gibi IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Böylelikle çok daha rahat ve pratik şekilde internet hesabınızın IBAN numarasını sorgulamış ve ING Bank IBAN öğrenmiş olabilirsiniz.

ING Bank Müşteri NO – Hesap Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Eğer IBAN için gerekli olan müşteri numarasını ya da hesap numarasını bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz adreslerden biri de elbette ki ING Bank müşteri hattı olacaktır. ING Bank müşteri temsilcileriyle birlikte çok daha hızlı, pratik ve basit şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda müşteri destek hattından her an alacağınız destek sayesinde ister hesap numaranızı isterseniz de direkt olarak yukarıda anlatılan şekilde ING Bank IBAN no bilgilerinizi pratik şekilde öğrenebilirsiniz. Bunu yapabilmek adına isteklerinizi gerçekleştirmek için arayacağınız telefon numarası 0850 222 0 600 numarası olacak olup, buradan istediğiniz gibi yardım alabileceksiniz.

Ortalama 5 dakika kadar bir kısa süre sürecek olan IBAN hesap numarası öğrenme noktasında sizlere destek verecek olan ING Bank müşteri hizmetleriyle telefon üzerinden görüşerek hızlıca banka kodu, rezerv alan ya da hesap numarası/ müşteri numarası gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu