Banka İşlemleri

İş Bankası Kart Şifresi Alma (Bankamatik ve Kredi Kartı)

İş bankası kullananlar için atm kart şifresini almanın en hızlı kolay yöntemleri. Bankamatik ve kredi kartı şifresi nasıl alınır öğrenmenin pratik yolları

İş Bankası ATM kart şifresi alma, oluşturmak için ya da kredi kartınız için şifre oluşturmak istediğinizde yapacağınız birçok işlem bulunmaktadır. Bugün milyonlarca müşterisi bulunan İş Bankası hem bankamatik kartı hem de kredi kartı hizmetleri veren bir banka kuruluşu olmasıyla beraber günümüzde tüketicilerin bireysel şifrelerini unutmaları halinde hızlıca şifrelerini bulacakları hizmeti de internet ortamında sağlamaktadır.

Birçok açıdan şifre öğrenmek için yöntemler deneyebildiğiniz İş Bankası’nda ister kart şifresini yeni oluşturmak için interneti kullanabilir isterseniz müşteri hizmetlerini isterseniz de SMS ile şifre alma işlemleri yapabilirsiniz. Buna bağlı kalarak aynı zamanda Banka şubelerinden de hızlıca İş Bankası kart şifresi alabilirsiniz. İş Bankası bankamatik kart şifresi öğrenme için sırasıyla aşağıda bulunan menüleri siz de kullanabilir, hangisi sizler için uygunsa tercihinizi yapabilirsiniz:

Benzer İş Bankası İçerikleri:

  1. İş bankası kredi kartı iptali nasıl yapılır?

  2. İş bankası promosyon ne zaman yatar?

  3. İş Bankası internet bankacılığı nasıl açılır?

  4. İş Bankası Eft Saatleri

İş Bankası İnternetten Kart Şifresi Öğrenme

Eğer internet üzerinden İş Bankası’na ait bankamatik kartı ya da kredi kartı bilgilerini öğrenmek isterseniz anında şifrenizi oluşturabileceğiniz yapı, internet bankacılığıdır. Bu konuda TC numarası ile cep telefon numaranızı yazıp gerekli doğrulama kodu sonrasında bazı menüleri takip edip burada sizlere sorulacak olan spesifik soruları da yanıtladıktan sonra SMS ile son adımda doğrulama yapacaksınız.

Böylelikle bankanın sizlere doğrulamalarıyla beraber karşı karşıya bıraktığı tüm sayfalardaki işlemleri tamamlarken, İş Bankası internet yoluyla bankamatik veya kredi kartı şifrenizi öğrenmiş olacaksınız.

İş Bankası SMS ile ATM Kart Şifresi Öğrenme

İnternetten değil de daha pratik şekilde telefondan şifrenizi SMS göndererek öğrenmek isterseniz İş Bankası kredi kartı şifresi öğrenme ya da bankamatik kart şifresi öğrenme işlemlerini şu şekilde yapmalısınız:

“SIFRE boşluk KARTIN SON 4 HANESİ boşluk DOĞUM-YERİ boşluk KART GÜVENLİK KODU İLK 2 HANESİ” yazıldıktan sonra 4402’ye göndereceğiniz SMS ile birlikte sizlere geçici bir şifre veren İş Bankası, bu şifrenizi kullanmaya başladığınız ilk adımda değiştirme ekranını karşınıza çıkartır.

Kart şifrenizi direkt olarak kullanacağınız alan elbette ATM olacaktır. Bu konuda ATM’ye kartınızı takıp şifreyi girdikten sonra sizlerden yeni bir şifre girmenizi isteyen sisteme, manuel şekilde siz kendi şifrenizi girip böylelikle yeni şifrenizi de kendiniz belirlemiş olabileceksiniz. Unuttuğunuz anlarda ise 4402’yi kullanarak SMS’li biçimde şifre sıfırlaması yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Temsilcisi İle Kart Şifresi Alma

İş Bankası müşteri hizmetleri, Türkiye’nin en iyi müşteri destek hatlarından biridir. Eğer şifrenizi anında şifre oluşturma menüsünden oluşturamadıysanız veya SMS ile şifre gönderimi istemek çok zor geliyorsa bu konuda 7 24 destek veren bir hat olarak sizlerde 0 850 724 0 724 numaralı hattı tuşlayarak, direkt olarak telesekretere bağlanabilirsiniz. Burada müşteri hizmetlerine bağlantı yapabilmek için hızlıca şu şekilde tuşlama yapınız:

  • İş Bankası Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma için: 5 – 1 – 1 tuşlayın.

Bu yukarıdaki direkt bağlanma için tuşlayacağınız sırasıyla menüleri dinleyerek şifre alma menüsüne geldiğiniz de fark edebilirsiniz. Burada İş Bankası kredi kartı ya da banka kartınızın ATM şifresini anında değiştirebilir, müşteri hizmetlerine bağlanarak yapılan yönlendirme ile birlikte de yine çok rahat, basit bir şekilde kart şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Banka Şubesi ile İş Bankası Kart Şifresi Alma

Kart şifrenizi alacağınız başka bir yöntem ise, İş Bankası şubeleridir. Burada sağlanan destek, müşterilerle birebir olan destek olduğu gibi banka şubelerine uğrayarak, şifrenizi her zaman öğrenebilirsiniz. Taleplerinizi sıra numaranız gelince yapacağınız gibi yeni şifre gönderimlerinizi yaparken, görevlilerin doğrudan şifre değiştirme hakları bulunmaz. Yanınızda sistemde kayıtlı telefon numarasının olması gerekir. Bu nedenle eğer banka şubelerinden direkt olarak kimlik talep eden yetkiliye vereceğiniz kimlikle, adınıza ait olan kartlarınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Bu noktada güvenlik açısından şifreler, telefonunuza gönderilir. Hiçbir şekilde manuel şekilde bir şifre oluşturulmaz ya da bankadaki memur tarafından da kart şifresi oluşturma işlemi birebir yapılmaz. Sisteme bağlı şekilde işlemler gerçekleştirilir ve şifreler de bu şekilde sizlere gönderilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu