Kredi ve Kredi Kartı

İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sebepten dolayı kredi kartınızı iptal etmek istediğinizde, Türkiye İş Bankası kredi kartı iptali konusunda yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Aşağıda sırasıyla, birbirinden bağımsız olarak başlıklarla anlattığımız kredi kartı iptal etme sebepleri çoğu zaman kredi kartının kaybolması ya da çalınması, kontrol dışı, sizden habersiz şüpheli işlemlerin yapılması ya da tamamen banka- müşteri arasındaki memnuniyetsizlikten kaynaklı iptal gibi sebepler olmaktadır. Bu tip durumlarda izlemeniz gereken yol şu şekilde olmaktadır:

İş Bankası Müşteri Temsilcisiyle Kredi Kartı İptal Etme Yöntemi

İş Bankası müşteri temsilcilerine direkt bağlanmak için 0850 724 0724 nolu telefon numarasını kullanabilirsiniz. İlgili telefon numarasında çağrı merkezi anonsunu dinlemeye başladıktan sonra hızlıca işlem yapmak için 1 ve tekrar 1’i tuşlayıp anında işlemleri yapabilirsiniz.

Böylelikle kredi kartı çalıntısı, şüpheli işlem ya da kart işlem bildirimlerine dayalı kayıp, çalıntı kart bildirimi yapmak için müşteri temsilcisiyle birlikte kart iptalini hemen yapabilirsiniz. Ancak bu tuşlama ile ulaşacağınız müşteri temsilcisi, sadece kayıp çalıntı ve şüpheli işlem bildirimlerinde iş bankası kredi kartınızı kapatma için kullanacağınız yöntem olacaktır.

Benzer İçerikler: Göz Atmanızda Fayda Var!

  1. İş bankası promosyon ne zaman yatar?
  2. İş Bankası internet bankacılığı nasıl açılır?
  3. İş Bankası kumbarası nasıl açılır?
  4. İş Bankası Eft Saatleri

İş Bankası Kredi Kartı Kapatma Hızlıca Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartınızdan memnun değilseniz ve hızlıca iptal etmek isterseniz bunu yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Direkt İş Bankası şubelerine ulaşarak, burada vezne memurlarıyla görüşerek en hızlı şekilde kredi kartınızın iptalini isteyebilirsiniz. Şubede fiziki olarak birkaç imza işlemiyle beraber İş Bankası kredi kartı kapatma işlemlerini yapabilme mümkün olacaktır.

İsterseniz telefondan da şubeye gitmeden bu işlemleri tamamlayabilirsiniz. Müşteri temsilcileriyle beraber yapacağınız görüşmelerde kartınızın kapatılmasını sağlarsınız. Burada müşteri temsilcisi, kartınızı kapattırmamanız için birkaç ikna edici tekliflerde bulunabilir. Bu konuda kart kapatma süreci biraz uzun olabilir. Eğer kesin kapatmak istiyorsanız da tekliflerin tamamına kapalı olduğunuzu belirterek, kesin karar ile kartınızı kapatmak istediğinizi belirtip İş Bankası kredi kartınızı kapatma durumunuzu paylaşabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Kullanıma Kapatma Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sebepten dolayı İş Bankası kredi kartınızla alakalı çalıntı, kayıp bildirimlerinizi paylaşmak istiyor ve kredi kartınızın işleme kapanmasını istiyorsanız İşcep üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Kredi kartı iptal taleplerinizi internet bankacılığında İşbank internet şifrenizle İşcep’e bağlanıpx, burada işlemleri yapabilirsiniz. Telefonda temsilciye bağlanma ya da şubeye giderek zaman kaybetmek yerine İşcep ile kredi kartı iptali işlemleri yapabilmek mümkün oluyor. Sadece 1 – 2 dakika içerisinde tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İşcep ve İş bankası internet şubesiyle birlikte yapacağınız işlemlerde hesabınıza giriş yaptıktan sonra Kartlarım- Kayıp/Çalıntı İşlemleri menüsü üzerinden istediğiniz gibi kartın iptalini seçebilirsiniz. Açılan listede bütün İşbank kartlarınızı görebilir ve iptal ettirme istediğiniz kartın seçilerek işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartım İptal Oldu, Nedeni Nedir?

Birbirinden farklı nedenlerden dolayı banka güvenlik politikası gereği, kredi kartınız bankanın talimatıyla birlikte de kapanabilir. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. İş Bankası eğer kredi kartınızı iptal ettiyse bununla ilgili sizlerle iletişime de geçmiştir. SMS yolu, e-mail yolu ya da telefonla çağrı merkezi tarafından aranarak bu konu hakkında kredi kartınızı neden iptal ettiklerine dair bilgi vermekteler. Eğer bu bilgiye ulaşamazsanız, kredi kartlarının kapanmasıyla ilgili olarak sizlerde arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk akla gelen şeyler genelde alıntı ya da şüpheli işlemlerle ilgilidir. İş Bankası, sizin dışınızda kartın bir kişi tarafından kullanıldığı, kopyalandığı ya da benzer bir durum ile karşı karşıya kalındığını gördüğünde, bununla ilgili sistemlerinden direkt olarak kartınızı iptal etmektedir. Böylelikle kart kopyalandıysa, bir yerde kullanılmasını da önlemekteler. Bunun dışında da özel sebepler varsa yine arayarak kartınızın neden kapandığıyla ilgili anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 Yorum

  1. bende iş bankası kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum. direk bankaya gidip pazartesi günü halledicem.
    sanırım bela olacak bu kredi kartı bana.

  2. Neden işbankası kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsunuz anlamadım.
    Çoğu bankadan daha avantajlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu