Kredi ve Kredi Kartı

Ziraat Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Bankkart olarak bilinen kartıyla ya da kredi kartıyla birlikte Ziraat taksitli nakit avans çekebiliyorsunuz. Ziraat Bankasının müşterilerine özel olarak sunduğu bu özellikte, 2 ile 12 ay arasında vade seçenekleriyle beraber değişiklikler sunan banka, taksitli olarak nakit avans çekerek dilediğiniz zaman nakit harcamalarınız için kullanım imkanı yaratmaktadır. Taksitli nakit avanslarla beraber siz de acil para ihtiyacında, nakit ihtiyaçlarınızda kolaylıkla karşılayabilir olacaksınız.

Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu taksitli nakit avans kullanımı nasıl kullanabilirim? Diye düşünüyorsanız eğer, platformlar olarak şu 3 seçenekten birini değerlendirmek mümkündür:

 • Ziraat Mobil ATM,
 • Müşteri Hizmetleri ve Şubeler
 • İnternet Şubesi
 • Bankkkart Mobil

 

Mutlaka inceleyiniz, Aynı kategoriye ait benzer yazılar;

 

Bu 4 platform üzerinden de Ziraat Bankası aracılığı ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz. İşlemlerinizde para sınırlaması bulunmaktadır. Her müşterinin kendi limitlerine göre değişkenlik gösterse de, banka tarafından ortalama 100 TL ile 10 bin TL arasında sınırlı tutulur. Bu nakit çekimlerinizi eğer ATM yolu ile yapacaksanız da burada bilmeniz gereken tek şey, banka kartınızın ATM günlük para çekme limitine takılacağınızdır. Bu nedenle para çekilirken banka size 5 bin TL verse de, eğer ATM çekme limitiniz 5 bin TL altındaysa çekemeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

12 aya kadar vade seçenekleriyle beraber ücretsiz taksitli nakit avanslar çekebilir, nakit ihtiyaçlarınızı da buna göre düzenleyebilirsiniz. Taksitli nakit avans işlemleri sonrasında Bankkart Lira kazanılmaz. Harcamalarınızdan bu şekilde lira kazanılmayacağını bilerek harcamaya yapmanızı önermekteyiz. Taksitlerinizin tamamı, kredi kartlarının dönem borcuna eklenir. Bu şekilde ekstrelerde belirtilir.

Ziraat Bankası Bankkart kullanan müşterileri için ücretsiz kredi kartı sağlanan müşteriler ise, Ziraat Nakit Avans kullanımı hazır halde tanımlanmıştır. İstediğiniz gibi nakit avans çekimi yapabilirsiniz ve bu sayede kredi kartınız olsa da harici olarak taksitli nakit avans çekimi yapabilirsiniz.

Ziraat Genç Kart Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankasında bu özelliğin adı Harçlık Avans olarak belirtilir. Bu özellik, KYK bursundan faydalanan ya da öğrenim kredisi alan öğrencilere özel olarak Bankkart Gençler için faizsiz veya masrafsız alışveriş yapabilir olacaklardır. Gençlerin hesaplarına tanımlanan bu faizsiz ve masrafsız alışveriş yapma imkanı için nakit avans sayesinde hesapta para olmasa bile alışveriş yapabilir olacaklardır.

Harçlık avans ile beraber vadesiz hesapta para olmadığında otomatik devreye girer ve anında kullanabilirsiniz. KYK burs ya da öğrenim kredisi olarak otomatik tahsil edilirken, bir sonraki ay krediniz ya da bursunuzdan kesilerek yeni tutar yatırılır.

Ziraat Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

özel bir şey yapmadan siz de Ziraat Bankası kredi kartıyla ya da Bankkart ile beraber taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Burada önemli olan şey, taksitli nakit avans çekimlerinde faiz tutarını bilmenizdir. Faiz oranı %5 BSMV ile %15 KKDF olarak alınacaktır. Ayrıca Bankkart için faiz oranı 1.40’tır. Örneğin 5 bin TL çekim yapmak istiyorsunuz. Bu durumda çekeceğiniz nakit avansı 6 taksitte ödeme gerçekleştirecekseniz eğer bu durumda aylık ödeme tutarınız 883 TL olacaktır. Toplamda faiz tutarı ise 6 ayın sonunda 248.40 TL olacaktır. Siz de buna göre ödenecek tutarları önceden bilerek, bu faiz oranlarıyla beraber dilediğiniz her zaman nakit avans çekebilirsiniz. Toplamda ödenecek tutar ise 5298.08 olacağını bildirmek isteriz.

Ziraat Bankası ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

Eğer Ziraat Bankası ATM ile taksitli nakit avans çekmek istiyosanız bunun için yapacağınız aşamalar aşağıdaki gibi olmalıdır:

Öncelikle ATM üzerinden para çekme menüsünü açınız. Buradan doğrudan nakit avans sekmesi açılır ve ekranda açılan menüden de gerekli adımları uygulayabilirsiniz. ATM üzerinden talep ettiğiniz tutarı tuşlayıp direkt nakit avansı çekebilirsiniz. Çekilecek olan tutar ile beraber taksitli nakit avans çekme işlemlerinizi de basit şekilde tamamlamış olursunuz.

Ziraat Nakit Avans Para Erken Kapama Yapabilir miyim?

Ziraat nakit avans taksitli olarak çekim yaptığınızda, erken kapatma yapacaksanız eğer 2 yol bulunmaktadır:

 • Kısmi ödeme
 • Erken kapatma

Eğer kısmi ödemeler yaparak zamanından önce ödemelerde bulunursanız, faiz oranlarını düşürürsünüz. Bu sayede faiz indiriminden faydalanmış olursunuz. Bununla beraber bir nevi ara ödeme yaptığınız için yeni ödeme planlarınızda da değişiklikler yaşanarak, yeni ödeme planı oluşturulmuş olacaktır.

Eğer erken kapama ile erkenden ödeme yaparak toplu ödeme yaparak çektiğiniz nakit avansı bitirmek isterseniz, vadesi gelmemiş olan taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Bu durumda da ödeme tarihlerine göre faiz indirimleri uygulanır. Bu sayede faizlerden kurtulmuş ve ana paranızı hemen ödeyerek bir nevi erken kapatmış olursunuz.

Bankkart Taksitli Nakit Avans Çektikten Sonra Nasıl Geri Ödenir?

Taksitli olarak nakit avans çekildiğinde, harcamalarınız için faiz oranlarını hesap kesim tarihi geldikçe sizlere detaylı olarak bildirilir. Bu durumda, Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekimleri ile ilgili olarak ödemeleriniz, kredi kartı harcamalarınızla aynı yerde bulunur. Siz de buna göre son ödeme tarihlerine uygun şekilde ödemelerinizi yaparak, ek faiz ödemeden taksitli nakit avansları kendi faizleriyle beraber ödeyebilirsiniz.

8 Yorum

 1. Bende ziraat nakit avans çekmek istiyorum sayın yönetim bana bilgi verir misin max. ne kadar çekebiliyoruz.. benim acil 5 bin lriaya ihtiyacim var nasıl yapsak

 2. Bende ziraatten nakit avans çekmek istiyordum. Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arıyorum cidden bu kadar bilgi vermediler :))

 3. Ziraat bankası nakit avans ve kredi konusunda gerçekten elinden geldiğince herkese yardımcı oluyor.
  tamam babasının hayrına değil belki ama yinede nakit avans konusunda oldukça başarılı.
  bende nakit avans aldım, anlatım ve detaylar için yönetime çok teşekkür ediyorum.

 4. Ziraat nakit avans çekmek istiyorum verdiğiniz bilgiler için tşkrler. hemen bankayı arayacağım

 5. Kredi kartı limitim yüksek, düzenli ziraat bankası kredi kartımı ödüyorum. Ama gel gelelim bir türlü ziraat bankası nakit avans çekemedim, her başvurduğumda iptal ediyorlar. Bunun bi süreci yada onaylanması için yapabileceğimiz birşey varmı hocam ?

 6. ziraat nakit avans çektim 5000 lira halen daha ödeyemiyorum bence çekmeyin durumunuz yoksa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu