Kredi ve Kredi Kartı

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

2020 yılında başlayan pandemilerden dolayı bir çok insan ödemelerde ve taksitli nakit avans ihtiyaçlarını karşılamak adına nakit ihtiyacı duymaktadır.

Tüketici kredi çekme imkanı olmayanlar için yüksek faiz oranı ile ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yöntem aramaktadırlar. mevcut krediniz limiti dahilinde taksitli nakit avans fırsatı sunan bankalar  faizleri farkılılık göstererek  kredi kartına uygulanan faiz oranını kullanıyor olsa da  acil nakit ihtiyaclarını hızlı bir şekilde karşılayabilmesi için bu yöntem ile taksitli nakit avans  kullanarak ihtacınını karşılayabilmektedir.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Pek fazlaca kişinin bilmediği belki de yeni duyduğu Taksitli Nakit Avans Nedir? Sorusu en çok merak edilen soruların başlangıcında gelmektedir. Kredi kartı limitinizin yarısına kadar olan tutarı 12 aya kadar vade ile nakit çekme işlemine taksitli nakit ön ödeme denilmektedir. Bilindiği üzere kredi kartlarından nakit avans çekilmesi olası olmaktadır. Ufak ihtiyaçlarınız için acil durumlarda faydalanabileceğiniz nakit avans işleminin daha yüksek meblağlar için taksitli nakit ön ödeme işlemi yaparak daha uzun vadeye yaymanız mümkün olabilmektedir.

Aslında hakikatı söylemek gerekirse kredi kartı, alışverişlerde kullanım kolaylığı sağlaması amacı ile hizmete sunulmuştur. Gerek online alışverişlerde gerekse de mağazalardan yapacağınız alışverişlerde her gün kullandığınız, kimi vakit tek çekimle kimi zamanda taksitle alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartına eklenen bu hususiyet sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı da karşılamanız olası olmaktadır.

Bireysel Kredi mi? Taksitli Nakit Avans mı? Kullanmak Avantajlıdır

Bu sual pek oldukca bireyin sorduğu bir soru aslında. Ama cevabı kati ve tereddütsüz olarak bireysel kredi olmaktadır. Bireysel kredi ile taksitli nakit ön ödeme karşılaştırmasını yapmak gerekirse bireysel kredi de uygulanan faiz payı ve vade imkanları fazlaca daha ekonomik bir finansman imkanı sunmaktadır.

Taksitli nakit avans kullanımında ise bankadan bankaya değişim gösterse de en çok 12 aya kadar taksit yapılabilmektedir. Taksit sayısının az olması ile beraber kredi kartı faizlerinin bireysel kredi faizlerinden daha yüksek oluşu sebebiyle taksitli nakit avans birazcık daha pahalı bir finansman yöntemidir. Ancak çeşitli nedenler ile nakit ihtiyacınız oluştuğunda ve bireysel kredi kullanmanız mümkün olmadığında finansman ihtiyacınıza alternatif bir çözüm oluşturmaktadır.

taksitli-avans-nedir

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları

Kredi kartı nakit avans işlemi ve taksitli nakit avans işlemi hangisini yapıyor olursanız olun mevcut kredi kartı aylık ürem payı üzerinden faiz hesaplanmaktadır. Şu an geçerli olan kredi kartı faiz oranı aylık % 1,25 olarak hesaplanmaktadır. Nakit avans çekim işlemi yaptığınızda ürem ücreti haricinde nakit avans işlem tutarı de tahsil edilmekte olup bu ücret tutar üzerinden hesaplanmakta ve bankadan bankaya değişim göstermektedir.

Kredi kartı Kullanımına Dair ücretler ve Faiz Oranları

Kredi kartı nakit avans ve taksitli nakit ön ödeme işlemlerine dair verdiğimiz bütün bilgilerden sonra kredi kartı kullanım ücretleri ile alakalı küçük bir bilgi paylaşımı yapmak isteriz. Kredi kartı alışverişler sırasında nakit nakliyat yükünden bizi kurtaran ve son ödeme geçmişine kadar faizsiz bir kredi sunan bir ödeme aracıdır.

Burada faizsiz kredi ifadesine bir açılım getirmek gerekirse; yapmış olduğunuz alışverişler hesap kesim tarihinde hesap ekstrenize yansımaktadır. Hesap ekstrenizde yer alan toplam borç ücretinin tamamını son ödeme geçmişine kadar ödemeniz halinde meydana getirilen alışveriş tutarlarına hiç bir biçimde ürem uygulanmamaktadır. Ancak ancak hesap ekstrenizde ki asgari tutarı ödemeniz halinde meydana getirilen masraflar için şu an geçerli olan aylık % 1,25 oranında bir ürem uygulanmaktadır.

Aylık kredi kartı harcamalarınızı gelirinize nazaran dengeli bir halde yapmanız ve hesap kesim tarihinde toplam borcunuzu zamanında ödemeniz halinde bankanız tarafınca size faizsiz bir kredi sunulmaktadır. Bu nedenle kredi kartı ödemelerini zamanında yapmanızı ve mümkünse toplam borcun tamamını ödemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu