Gündem

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Öğrencilik zor iş. Özellikle de günümüzde işsizliğin bu derece arttığı bir noktada farklı bir ilde ihtiyaçları gidermek, ayakta kalabilmek çok zor. Her ay sadece devletin verdiği kredi veya burs ile de geçinmek mümkün değil. Bu nedenle de öğrenciler için internetten para kazanma yolları 2021 içeriğini sizler için hazırladım.

2021 yılı pandemi sonrası öğrenciler için çok zor bi dönem oldu para kazanmak haliyle zorlaştı. Bu dönemde öğrencilerimizin çoğu internetten ek gelir şansı aramaya başladı. İşte tüm bu para kazanabileceğiniz yolları liste haline getirdik.

Peki öğrenciler için internette para kazanma yolları nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

1 – İçerik Üreterek/Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Şimdi tam bu noktada uygulayabileceğiniz, biraz mesai harcamanızı gerektirecek bir iş alanı mevcut. İnternette “makale” yazarak para kazanma dediğinizde karşınıza bu alan çıkacaktır. Bunu yapabilmeniz için de çeşitli online forum ve platformlarda yer almanız gerekmektedir. Peki bu platformlar nelerdir?

Eğer davetiye bulabilirseniz r10.net sizin için bulunmaz bir nimet olacaktır. Zira https://www.r10.net/makale-alimi-amp-satisi-makale-yazarlari/ ve https://www.r10.net/hazir-makale-satislari/ adreslerini incelerseniz ne demek istediğimi çok rahat anlayabilirsiniz. 100 kelimesi 1.5 TL’den içerik üretebilirsiniz. Tabii bu taban fiyat. Bir süre ticaretinizi arttırdıktan ve düzenli müşteri bulduktan sonra güzel paralar kazanabilirsiniz. Düzenli iş imkanı!

Bir diğer önerebileceğim platform ise bionluk.com Bu platformda da yapabileceğiniz işlere dair bir ilan açmanız gerekiyor. İlanınız onaylandıktan sonra iş yapmaya başlayabilirsiniz. Bionluk’ta %20’lik bir kesinti uyguluyor ilan başına, bilginiz olsun. Sermayesiz yapabilirsiniz. İngilizce ve diğer dillerde r10’da 100 kelimesi 4 TL para kazanabilirsiniz(Taban fiyat)

2 – Mikro İşler Yaparak Para Kazanmak

Şimdi burada yine r10 ve Bionluk örneğini sizlerle paylaşacağım. O kadar fazla küçük çapta güzel paralar kazanabileceğiniz işler var ki size anlatamam. Her gün Pinterest’te bir paylaşım yapmak, siteye bir yazı eklemek, e-ticaret sitelerine ürün girişi yapmak, Excel düzenlemek gibi pek çok iş var. Bu işte internet bağlantısı ve laptop yeterli.

3 – YouTube ve Twitch Üzerinden Yayıncılık Yaparak Para Kazanmak

Arkadaşlar bu yol uzun ve zahmetli bir yol ancak internet yayıncılarının ne denli büyük paralar kazandığını biliyoruz. Dolayısı ile düzenli bir çalışma ile birlikte YouTube ve Twitch üzerinden para kazanabilmeniz mümkün. Bunun için internette çok güzel rehberler de mevcut.

4 – Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak

Bu iş biraz sermaye gerektiriyor. Bu alanda para kazanabilmeniz için ucuza mal tedarik edebileceğiniz bir yer, biraz sermaye bir Instagram hesabı gerekiyor. Ardından sipariş başına ürün kazancı elde edebilirsiniz. Aslına bakarsanız bu iş bir de zahmetli. Yani iyi düşünüp plan yaparak ilerlemek gerekiyor.

E-ticaret dışında sermayesiz olarak fenomen bir hesap yaratarak reklam geliri elde edebilirsiniz. Bunun için düzenli bir paylaşım planı ile birlikte bir stratejiye ihtiyacınız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu