Banka İşlemleri

Vakıfbank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Vakıfbank kartınızın hızlıca iban numarasını, şube kodunu ve hesap numarasını öğrenmek istiyorsanız , uğraşsız en hızlı yöntemleri sizler için paylaştık..

Genel olarak IBAN no, bankalarda para transferlerini çok daha hızlı, pratik ve kolay şekilde yapabilmeleri için hesaplara tanımlanan kod olarak bilinir. Bu şekilde IBAN no sayesinde, tek bir numara ile birlikte hesaplarınıza para transferlerinin çok daha hızlı, pratik ve bankalar arasında aktif şekilde gerçekleşmesi için kullanılır.

Vakıfbank Bankasını kullanıyorsanız eğer, bankaya ait hesabınızla ilgili IBAN numarası öğrenmeyi mi istiyorsunuz? Vakıfbank Bankası IBAN sorgulama ya da öğrenme için yapacağınız birtakım işlemlerden en basitini aşağıda bulabilirsiniz. Aralarında bulacağınız yöntem sayesinde, sizlere Vakıfbank Bankası IBAN numarası ne zaman gerekirse anında bulabilir ve istediğiniz her zaman alışverişlerinizde, size gelecek para transferinde vb. işlemlerde kullanabilirsiniz.

Eğer Vakıfbank müşterisiyseniz, Vakıfbank IBAN sorgulama için yapacağınız bazı yöntemlerle beraber siz de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aynı kategoriye ait benzer içerikler:

Öncelikle kredi kartınız ya da banka kartınıza bağlı olarak, 16 haneli rakam, genelde IBAN no ile karıştırılıyor. Fakat Vakıfbank kredi kartı numarası ya da banka kart numarası ne yazık ki IBAN numarası olmadığını bilmek gerekir. Vakıfbank IBAN numarası öğrenmek için şubede hesap açtırırken sizlere verilen hesap cüzdanında “IBAN NO:” şeklinde yer alan numara olur. Çoğu zaman hesap cüzdanıyla pek fazla işiniz olmadığı için Vakıfbank IBAN öğrenme için diğer yöntemleri insanlar bilmek isterler. Biz de buna göre daha kapsamlı hazırladığımız bu rehberde aşağıdaki yöntemlerle sorgulamalar yaparak IBAN numarasını öğrenebileceksiniz.

IBAN NO Formatı Nasıldır?

Vakıfbank dahil her bankanın IBAN no ortak formata sahiptir. Bunun için 26 haneden oluşan IBAN numarası için ilk 2 hane, ülkeyi temsil etmektedir. Türkiye’de bankalardan açtırdığınız hesaplarda dolayısıyla TR ile başlangıç yapmaktadır. Sonrasında 2 basamak, kontrol basamağı olarak tanımlanır. Devamında ise 5 basamak banka kodu olarak değerlendirilir. Geriye kalan 16 hane ise hesap numaranızdır. Bu hesap numarası şube kodu + hesap no olarak da görülmektedir.

Vakıfbank IBAN Nasıl Öğrenilir?

Eğer Vakıfbank’ta hesap açtırdıysanız, IBAN no öğrenmek için siz de birçok sorgulama yöntemlerini deneyebilirsiniz. Çeşitli yöntemlerle beraber artık ister telefondan isterseniz online bankacılıkla birlikte istediğiniz gibi Vakıfbank IBAN öğrenebilir ve hatta Vakıfbank IBAN doğrulama işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

İlk olarak banka şubelerine giderek, Vakıfbank IBAN no öğrenebiliyorsunuz. Vakıfbank şubesinde veznede yetkili kişilerle görüşerek, TC no paylaşarak ya da kimliğinizi ileterek doğrudan IBAN numaranızı öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu şekilde banka memuru tarafından sizlere IBAN numaranız verilecektir.

Eğer banka şubesine gitmeden öğrenmek istiyorsanız, IBAN numaranızı öğrenmek için Vakıfbank Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Doğrudan 0850 222 0 724 no’lu telefon numarasını arayarak çağrı merkeziyle yapacağınız telefon görüşmesinde, IBAN numaranı öğrenmek istiyorum diye müşteri temsilcilerine durumu paylaşarak, istediğiniz gibi IBAN numaranızı öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mobil Bankacılık İle IBAN Öğrenme

İstediğiniz an akıllı telefonlarınıza indireceğiniz mobil uygulama ile birlikte sizlerde IBAN, şube no ya da hesap no öğrenebilirsiniz. Böylelikle Vakıfbank IBAN no öğrenme sayesinde mobil bankacılık farkından da faydalanabilirsiniz. Hiçbir şekilde şubeye gitmeye, telefonla müşteri hizmetlerini aramaya gerek kalmadan telefonda teknolojiyi kullanarak bunu yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığıyla IBAN ve Şube No – Hesap No Öğrenme

Vakıfbank’ın kendi internet sayfasından da istediğiniz her an IBAN öğrenme sayfasından öğrenebiliyorsunuz. Bunun dışında internet bankacılığınıza giriş yaparak vadesiz hesabınızın IBAN’ını görebilir ve kopyalayabilirsiniz. Ayrıca hesabınıza giriş yapmadan da direkt internet sitesinde bulunan IBAN hesaplama aracıyla beraber kart numarası ya da hesap numarasını yazarak, IBAN öğren butonuyla beraber IBAN hesaplatabilirsiniz.

Vakıfbank iban sorgulama linki için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu