Kredi ve Kredi Kartı

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar (2021 Kesin Onay)

Dosya masrafsız kredi, İhtiyaç sahipleri, ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile beledikleri parayı bankalardan kredi olarak almak isterler. Kendilerine en uygun bankayı seçmek amacıyla bu müşteriler, bankaların kredi kampanyalarını detaylı olarak araştırmaktadırlar. Banka faiz oranları dosya masrafsız kredi veren bankalar, komisyon ücreti gibi masrafları araştırarak en uygun kredi veren bankayı araştırmaktadırlar.

Dosya masrafsız 2021 yılında kredi veren bankalar listesi oldukça çok. Sizler için en çok sorulan 2021 dosya masrafsız kredi veren bankalar listesini topladık ve sizin için en iyi bankaları bir araya getirdik. Umarım bu yazı sizler için yararlı olur.

Tüketicinin bu kadar ince eleyip sık dokuduğu kredi hizmetlerinde, Bankalar da müşterilerine kredi verirken, şartları müşterilerin isteklerine uyarlamaya başlamaktadırlar. Böylelikle dosya masrafı eklemeyen bankacılık hizmetleri ortaya çıkmıştır. Birçok bankanın dosya masraflarını kaldırması ile tüketicilerin bankaları dosya masraflı ve dosya masrafsız olarak ayırmasını önlemiş ve seçenek olmaktan çıkmıştır. Bu nedenle de hem Bankaların hem de müşterilerin yüzü gülmüştür.

Ülkemizde Dosya Masrafı

Ülkemizde kredi kullanım oranları her geçen gün artmaktadır. Kredi kullanılırken alınan masraflara dosya masrafı denilmekte ve 2014 yılında ‘’finansal tüketiciden alınacak ücretler yönetmeliği’’ ile çeşitli kurum ve bankalar tarafından alınmaya başlanmıştır. Bu durum tüketicilerde masrafsız kredi beklentilerini ortaya çıkartmıştır.

Bankalar tarafından tahsil edilen dosya masrafları çekilmiş olan kredi miktarının maksimum binde 5’i olarak tahsil edilmekteydi. Bunun üzerinde bir dosya masrafı tahsil etmeleri mümkün olmamaktadır. Alınan dosya masrafı ile birlikte zaten zor durumda olup kredi çekmek zorunda kalan tüketicilerin sırtına bir yük daha binmekteydi. Dosya masrafsız kredi veren bankaların yaptığı bu çalışma ile kredi kullanıcıları bu bankalara yönelmeye başlamıştır.

Dosya Masrafı Nasıl Hesaplanır?

Kredi çekerek ev, araba ya da arsa almayı düşünen ya da mevcut borçlarını kredi çekerek tek kaleme düşürmeyi hedefleyen tüketicinin karşısına kredi ekerken birçok kesinti kalemleri çıkmaktadır. Bunlardan birisi de dosya masrafıdır. Tüketici dosya masrafsız kredi araştırmasına girerken bir taraftan da çekeceği krediyi dosya masrafının ne kadar etkileyeceğini de merak eder. Çekilecek kredinin maksimum binde 5’i oranında olan bu masraflar 10 Bin TL’lik kredi için ortalama 50 TL gibi bir kesinti demektir. Çekilen miktar büyüdükçe dosya masrafı da büyümektedir. Örnek olarak 100 Bin TL çekilen bir kredi de dosya masrafı 500 TL olmaktadır.

Ev kredisi çekecek olan bir tüketici dosyam masrafının yanı sıra bir çok kalemde kesintilere de uğramaktadır. Çekeceği kredileri ince eleyip sık dokuyan müşterilerine dosya masrafsız kredi sunarken başka kesintiler yapılmaktadır. Bu kesintiler;

  • Ekspertiz ücreti
  • Taşınmaz rehin ücreti (Avukat)
  • Dask ve konut sigortası

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bankalar müşterilerde oluşan dosya masrafı ödemeleriyle ilgili tepkileri ve memnuniyetsizliklere kayıtsız kalmayarak kredi şartları içerisinde bulunan dosya masrafı kalemini kaldırmak için çalışmalara başladılar. Bu çalışmalarını tamamlayan ve müşterilerine masrafsız kredi veren bankalar arasından bazılarını sizler için araştırdık ve bakın ortaya neler çıktı?

  • Garanti Bankası; Müşterilerinin dosya masrafı ödememesini sağlayan garanti bankası, Masrafsız kredi imkanı sağlayarak, Bütçesini düşünen ve masrafsız kredi isteyen müşterilerini kendi tarafına çekmeyi başarmıştır.
  • Aktif Bank; N kolay kredi kredi çıkarttığı krediler sayesinde, Aktifbank çok sayıda müşteriye ulaşarak kredide istediği başarıyı yakalamıştır. Başlangıçta sadece internet sitesi olarak görünen bankacılık hizmetlerini Türkiye geneline yayarak adını duyurmayı başarmıştır.
  • Pek çok meslek gurubuna ve tüketicilere dosya masrafsız kredi kampanyaları sunmaktadır. Masrafsız tüketici kredisi adı ile sunarken bunun yanında minimum faiz oranları uygulamaktadır.
  • com müşterileri için masrafsız kredi 2021 yılı kampanyaları ile sesini oldukça geniş bir kitleye duyurmaktadır. 50 Bin TL’ye kadar tüketici kredisi imkânı sunan banka 36 aya varan vade seçenekleri ile müşterilerinin işini kolaylaştırmaktadır. Kredi kullandırttığı müşterilerinden kefil de istemeyen banka bu yıl oldukça kredi dağıtacak gibi durmaktadır.
  1. https://www.metfinans.com/ev-hanimlarina-kredi-veren-bankalar
  2. https://www.metfinans.com/gelir-belgesiz-calismayana-kredi-veren-bankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu