Evlilik Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL 2021)

İçindekiler

Evlenmek isteyen bir yuva kurarak hayatlarını birleştirmek isteyen çiftlerin evlilik kredisi, ihtiyaçlarına çözüm olarak birçok banka kredi vermektedir. Çoğu banka tarafından masrafı alınmaz uygun faiz oranı olur. Yeni baştan yuva kurmak düğün masrafı, çeyiz masrafı, ev eşyası masrafı derken çiftlerin en mutlu günlerinin hayalini kurmak bile aşırı stres yaratabiliyor. Günümüzde gerekli nakit birikimi olmayan çiftler yakın çevresinden de maddi anlamda bir destek bulamıyorsa bankaların kredi kampanyalarına başvuruyor.

Banka Kredi Kampanyaları Ve Evlilik Kredisi

Evlenmek isteyen çiftlerimizin kullanmış olacakları kredi, evlilik kredisi veren bankalar arasından en uygun faizli olanıdır. Bu noktada çoğu banka evlenmek isteyen çiftlere büyük bir jest yapıyor. Kredi kullanan çiftlerden masraf almıyorlar ve sadece geri ödemede faizsiz sadece ana parayı geri alıyorlar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da projeleri arasında yer alan evliliğe teşvik programında destekli kredi almanızda yardımcı oluyor. Sadece kamu kurumlarına bağlı bankalar üzerinden kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Ve Evlilik Kredisi Kullanımı

Ürünlerinin kullanılması ile ilgili evlilik kredisi veren bankalar 2021 yılı içinde aynı gerekli prosedürleri uygulamaktadır. Gelir belgesi ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı ile bu krediye başvurabilirsiniz. Bu kredi ürününden faydalanabilmeniz için bankaların en çok üzerinde durduğu konu kuşkusuz kredi notunuzdur. Yeni evlenmek isteyen çiftler için birkaç önemli husus vardır. Bunlar sırasıyla;

  • -Yaş aralığı olarak 18-24 yaş arasında olmak
  • -Bir yıl ertelemeli kredi olması
  • -On bin TL ye kadar kredi kullanabilir olmak
  • -Çocuğu olan çiftlerde bir yıl erteleme yapılabilmesi

Yukarıda belirtildiği üzere birkaç önemli hususları bulunmaktadır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Ve Kredi Kullanımı İçin Gerekli Koşullar

Gelir belgesi, ikametgah ve gerekli olan tüm evrakları temin etmeniz durumunda bu krediyi kullanabilirsiniz. Ancak bazı bankalar sizden kefil de talep edebilirler. Bu durumda bir kefil bulmanız gerekmektedir. Başvuracağınız bankanın evlilik kredisi veren bankalar arasında araştırma yaparak en uygun şartlarda olan bankayı seçmeniz gerekir. Genel olarak 36 aya kadar geri ödemesi olan bu kredileri her bankanın kendine has olan çalışma koşullarına bağlı olarak değişiklikler gösterebilir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Bir çok banka evlilik kredisi altında evlenmek isteyen çiftlere kredi imkanı sunmaktadır. Hangi bankalar olduğuna evlilik kredisi veren bankalar 2021 yılı için kampanyaları olan bankaları bu yazımızda ele aldık.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Evlilik masraflarınız için Garanti Bankası 36 aya kadar %2.69 faiz oranıyla evlilik kredisi vermektedir. Yalnızca ev hanımlarının kullanabileceği kredi miktarı Garanti Bankası tarafından üst limit olarak 25.000 TL olarak belirlenmiştir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar İş Bankası Evlilik Kredisi

Ev hanımı olarak kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer banka iş bankasıdır. Üst limit olarak 30.000 TL ye kadar evlilik kredisi kullanabilirsiniz. Gerekli koşulları sağlamanız durumunda %2.60 faiz oranıyla kredi kullanabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vakıfbank evlilik kredisi kullanmak için başvurmak isteyen ev hanımları özel kampanya döneminden faydalanabilirler. Bahar kampanyası adıyla özel bir dönemde 3 ay erteleme gibi bir destekte sunan banka %2.72 faiz oranıyla istendiği takdirde 3 er aylık taksit ödeme seçeneği de sunmaktadır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Devlet Desteği İle Kredi Veren Kurumlar

Devlet desteği ile evlilik kredisi alacak olan çiftler bu krediyi her zaman değil sadece gerekli özel koşullara uygun olunan durumlarda alabilirler. Bu durumlar ise;

  • -18 ve 24 yaş aralığında olmak
  • -Adli sivil kaydında ağır bir suç işlememiş olmak
  • -Kredi alınacak kurumun durumları olmadığı yönünde ikna etmeleri
  • -Çiftlerden her iki tarafında daha önce evlilik yapmamış olması

Sizde bu şartları taşıyorsanız devlet destekli evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

  1. https://www.metfinans.com/en-kolay-kredi-veren-bankalar-hangileri
  2. https://www.metfinans.com/hesap-isletim-ucreti-almayan-bankalar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir