Banka İşlemleri

Kiraz Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Kiraz hesap, birikim alışkanlıklarına bir avantaj sağladığı için, ihtiyacınız olan parayı istediğiniz gibi kullanmanıza da olanak tanır. TL, USD ve EURO para birimlerinde açabileceğiniz Kiraz hesabında tasarruflarınız günlük olarak vadesiz mevduatta değerlendirilmekte ve tüm banka işlemleri TL, USD ve EURO mevduat hesaplarında hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özellikleri;

 • Tasarruf ederken paranın değerini düşürmeden harcama avantajı,
 • Vadesiz mevduat için yüksek faiz oranı,
 • 60 gün boyunca karşılama faiz oranı, ardından yüksek katılım oranları,
 • Mobil Bankacılık uygulamasından EFT / havale ile transferler kolaylığı.

Hesabınızın faiz kazanması için bakiyenizin belirlediğiniz alt sınırdan yüksek olması gerekir. Banka tarafından belirlenen daha düşük vadeli mevduat tutarları, bilmeniz gerekenler tablosunda detaylandırılmıştır; TL Kiraz hesapları gerçek kişiler için en az 1.000 TL ve tüzel kişi için 5.000 TL’den başlamaktadır. Kiraz USD hesaplarında, asgari talep alt limitinin tutarı gerçek ve tüzel kişiler için 750 USD’den başlar ve Kiraz EURO hesaplarında asgari talep alt limitinin tutarı olan 2000 EURO’dur.

Nakit ihtiyaçlarınız için Kiraz TL, USD ve EURO hesabından cari mevduatın alt limitini daha yüksek bir tutar olarak ayarlayabilirsiniz. Vadeli mevduat limitleri; TL Kiraz gerçek kişiler için en az 1.000 TL, tüzel kişiler için 5.000 TL ve gerçek ve tüzel kişiler için 500.000 TL’dir. Kiraz USD ve EURO hesaplarında gerçek ve tüzel kişilerde en az 1000 USD / EUR ve maksimum 150.000 USD / EURO’dur. Kiraz hesap hesaplama yapmanızı tavsiye ederiz.

Kiraz hesabınızın açılmasına ek olarak, ilk 60 gün boyunca size yüksek bir karşılama faizi verilecektir. 60 günlük sürenin bitiminden sonra, aşağıda belirtilen tutar aralıklarına göre değişen sürekli faiz oranı uygulanacak ve ilgili faiz oranı hesap bakiyesine bağlı olarak günlük olarak değişecektir. İş günlerinde 17:00’dan önce hesaba yatırılan tutarlar, o günün değeri ve ertesi gün 17:00’dan sonra yatırılan tutarlar dikkate alınır. Faiz hesaplama yaparak ya da haiz hesaplama araçlarını kullanarak bilgi edinmeniz mümkündür.

Kiraz hesabı ile para yatırma, para çekme işlemleriniz için istediğiniz zaman hesabınızdan otomatik faturalama talimatı verebilir ve işlemlerinizi İnternet Şubesi’nden banka havalesi ile ücretsiz yapabilirsiniz. Ayrıca, hesaptaki kalan bakiyeniz bir gecede özel faiz oranlarıyla değerlendirilir.

Kiraz hesabının özellikleri nelerdir?

 • Mevduat hesabı için minimum limit 3.000 TL olup nakit ihtiyaçlarınız için daha yüksek bir tutar belirlemek mümkündür.
 • Bankanın şubeleri ve internet bankacılığı hizmetlerinde açılan Kiraz hesabından vadeli mevduat limitleri en az 1.000 TL ve en fazla 500.000 TL’dir.
 • İlk 60 gün boyunca Kiraz hesabı açan tüketicilere cazip karşılama faiz oranları sunulmaktadır. 60 günlük sürenin dolmasından sonra, banka tarafından belirlenen standart faiz oranı günlük olarak uygulanır.
 • Kiraz hesabı sadece gerçek kişiler için geçerlidir.
 • Sınırsız hesaptan para çekerek hesabınıza para yatırabilir, tüm gün hesabınıza erişebilir ve EFT fon transferlerinden (EFT işlem saatleri içinde) para çekebilirsiniz veya havale yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimat verdiğiniz normal ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) otomatik olarak bu hesaptan yapılır.
 • Banka masrafları tarifesi, TEF ve hesaptan yapılan para transferi işlemleri için geçerlidir.
 • 17: 00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün değeri ile dikkate alınır ve 17: 00’dan sonra yatırılan tutarlar bir sonraki günün değeri ile değerlenir.

Her müşteri için aynı anda yalnızca bir Kiraz hesabı açılabilir. Ortak bir hesaptan bir Kiraz hesabı açarken, ana hesabın sahibi aynı anda başka bir hesaptan bir Kiraz hesabı açamaz. Farklı zamanlarda açık olsa bile, karşılama faizi tekrar uygulanmaz. Tanışma faizi de alabilirsiniz.

 • Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim? (HESAPLAMA) Şartlar Nelerdir? – İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Maaş Avansı Nasıl Alınır? – İçeriğe Git
 • Kredi Kartı Satışlarında Fatura Ne Zaman Kesilir? – İçeriğe Git
 • Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır? – İçeriğe git

Kiraz hesabının avantajları nelerdir?

 • Vadesiz mevduatlarınız için yüksek faiz oranlarından faydalanırsınız.
 • Mevduat hesabından yapabileceğiniz tüm işlemleri bu hesap üzerinden gerçekleştirebilir ve tasarruf ederken paranızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kiraz Hesap için hangi kanallardan başvuru yapılabilir?

 • Tüm Fibabanka şubelerine ve internet bankacılığına başvurabilirsiniz.
Kiraz hesabını nasıl iptal edebilirim?

Kiraz hesabını iptal etmek için hesabınızın müşteri hesabıyla Kiraz hesabından standart bir hesaba dönüştürülmesini isteyebilirsiniz. İşlem talebi Fibabanka şubelerine yapılır. Hesabınız standart bir hesaba değiştiğinde, vadeli hesabın otomatik olarak açılması gerçekleşmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu