Gündem

Lansman Nedir, Lansman Fiyat Ne Demek?

Özellikle son dönemlerde sıkça duyduğumuz lansman nedir, ne demek, lansmana özel fiyat ne anlama gelir, gelin hep birlikte bakalım.

Lansman nedir?
Lansman; Fransızca bir kökene sahiptir. Anlam olarak ise sözlük tanıtma, tanıtım veya tanıtma yoluyla ortaya çıkarmak demektir. Özellikle haberlerde, açılışlarda ve marka reklamlarında sıkça duyduğumuz lansman kelimesi yeni bir açılışı veya piyasaya çıkacak olan yeni bir ürünü ifade eder. Bu maksatla kullanılmaktadır.

Lansman özel ne anlama geliyor? Lansman özel ne demektir?

Yeni bir tanıtım olacağı için lansman yapacak olan marka veya şirket lansmana özel fiyat diyerek çeşitli tanıtımlar, reklamlar yapar. Bunu da lansman özel olarak tanımlar. 

Tanıtım ve ilk satış olarak gerçekleştirilen lansmana özel kampanyaları sadece belirli ve kısıtlı bir süre içerisinde gerçekleştirilir. Dolayısı ile bu yeni ürünü satın almak isterseniz (bu bir konut projesi veya otomobil için geçerli olabilir) daha uygun fiyatlarla henüz lansman aşamasında karlı bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Lansman fiyat nedir? Lansman fiyat ne demek?
Lansman fiyat, az önce yukarıda verdiğimiz örneklere dayanarak, bir malın, ilk tanıtılacağı döneme ilişkin kampanyalı ve normal fiyatından daha uygun fiyatlı olması anlamına gelmektedir. Dolayısı ile lansman fiyatından bir ürünü veya malı, hizmeti satın alırsanız ürünün normal fiyatından daha uygun fiyata satın alırsınız. 

Bunun için bir örnek vermemiz gerekirse lansman fiyata özel diyerek 100 bin TL’den satışa çıkarılan bir arabanın lansman sonrası fiyatları 120-150 bin TL bandına gelecektir. Ya da lansman özel fiyatları diyerek 200 bin TL’den satışa çıkarılan bir konut projesi evi de yine lansman sonrasında 250-300 bin TL’den satışa sunulacaktır. 

Lansman döneminde bir ürünü daha uygun fiyata alarak daha sonra satış yapabilir ve kar elde edebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi lansman fiyatları sayesinde bu avantajdan yararlanmaktadır. 

https://www.youtube.com/watch?v=kgnp_1IF9_g

Lansman dönemi ne kadar sürer?

Bu tamamen markaya bağlıdır. 1 hafta da sürebilir 1 ay da.

Relansman nedir? 

Relansman Türkçesi ile yeniden sunmaktır. Yeniden lansman yapılması anlamına gelir. Ürün veya malın görünümünde ufak değişiklikler yapılarak yeniden satışa sunulmasıdır.

Özet

Lansman nedir?

Lansman; Fransızca bir kökene sahiptir. Anlam olarak ise sözlük tanıtma, tanıtım veya tanıtma yoluyla ortaya çıkarmak demektir.

Lansman özel ne anlama geliyor? Lansman özel ne demektir?

Yeni bir tanıtım olacağı için lansman yapacak olan marka veya şirket lansmana özel fiyat diyerek çeşitli tanıtımlar, reklamlar yapar. Bunu da lansman özel olarak tanımlar. 

Lansman fiyat nedir? Lansman fiyat ne demek?

Lansman fiyat, az önce yukarıda verdiğimiz örneklere dayanarak, bir malın, ilk tanıtılacağı döneme ilişkin kampanyalı ve normal fiyatından daha uygun fiyatlı olması anlamına gelmektedir.

Kaynakça:
https://tr.wiktionary.org/wiki/lansman

  1. https://www.metfinans.com/kredi-karti-ile-taksitli-alisveris/
  2. https://www.metfinans.com/kredi-karti-guvenlik-kodu-nerede-yazar-ne-ise-yarar-ccv-kodu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu