Kredi ve Kredi Kartı

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (2021 GÜNCEL)

Öğrenciler günümüzde en çok paraya ihtiyaç duyan bireylerdendir. Çünkü geçim masraflarının yanında bir de eğitim masrafları  vardır. Bu nedenle öğrenciler özellikle çalışmıyorlarsa veya az çalışıyorlarsa krediye ihtiyaç duyabilirler. Eskiden çalışmayan bir bireyin kredi kartı kullanması kredi çekmesi mümkün değildi.

Öğrenci iseniz, gelir belgeniz yoksa öğrencilere kredi veren bankalar 2021 yılında sizler için kredi çıkabilecek tüm bankaları uygun ve avantajlı bankaları listeledik. Şimdi bu içeriğe göz atabilirsin!

Ancak şimdi yapılan yeni düzenlemelerle öğrencisinden işsizine, ev hanımından, çalışanına herkes kredi ürünlerini kullanabilmektedir.  Öncelikle öğrencilerin ne için paraya ihtiyaç duydukları kredi alırken önemli bir etmendir. Gidecekleri okulun ücretini ödeyebilmek için mi yoksa paraya sıkıştıkları için mi krediye ihtiyaç duyuyorlar? Bankalar 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar öğrencilerin eğitim ve nakit ihtiyaçları için kredi vermektedir. 

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Ne Gibi Şartlar Aramaktadır?

Bankalar çalışan, düzemli gelir sahibi olan bireylere daha kolay kredi verse de öğrencilerin ve işsizlerinde kredi başvurularını kabul etmektedir.  Ancak zaten gelir sahibi olmayarak kredi alma ihtimali düşen öğrencilerin bir de kredi notu kötüyse kredi alma ihtimali imkansıza yakın olmaktadır. Bu nedenle öğrenciler kredi notlarını iyi tutmak zorundadırlar.

Aslında pek çok banka müşteri sayılarını artırabilmek ve daha çok kişiye hizmet edebilmek için kredi notunu sorgulamadan bile kredi verebilmektedir. Ancak bu riski alan bankaların buna paralel olarak getirilerini artırabilmek için faiz oranlarını yükseltirler. Böylelikle bazı kredileri batığa çıksa bile yüksek  faiz oranından dolayı zarar etmezler.  Günümüzde pek çok banka eskiye nazaran şartlarını daha da esnetmiş ve daha kolay kredi vermeye başlamıştır.  Hatta teknolojinin gelişmesiyle oturduğunuz yerden kredinin banka hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz.

Bankalar aslında sadece çalışan gelir belgesi olan bireylere kredi vermezler. Çalışmayan işsiz freelancer çalışan veya, esnaf, sanatkar, kira geliri sahibi olan gibi pek çok kişi bankadan kredi alabilmektedir.

Bazı bankalar kredi vermek için pek çok şart isterken, bazı bankalar hiçbir şart aramayıp yerine yüksek faiz ödettirmeyi tercih ederler. Bankalar öğrencilere kredi kartı verirken limitilerini çok düşük tutmaya çalışırlar. Bu limitler genellikle 100 ile 500 TL arasında olmaktadır.  Eğer öğrenciler bu kredi kartlarının borçlarını zamanında öder geciktirmezse kredi kartlarının limiti 2-3 katına çıkarılabilir.  ve hatta kredi çekebilirler.

Öğrenciler krediyi masrafsız bir şekilde almak isterler çünkü 10.000 TL kredi çektiğiniz zaman nerdeyse 100 lira gibi bir masrafla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu nedenden ötürü, masrafsız bir şekilde kredi veren bankalar her zaman tercih sebebi olmaktadır. Peki hangi bankalar masrafsız düşük faizle öğrencilere kredi veriyor?

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi
Ders Çalışmak sizden ihtiyaçlarınız bizden sloganı ile yola çıkıp öğrencilere eğitim kredisi ile destek olan Ziraat Bankası, 36 aya varan vade ve düşük faiz oranlarıyla okul,dersane, kitap gibi giderlerinizi karşılamak için kredi veriyor. Ziraat bankasından 36 ay vadeli eğitim kredisi alabilmek için, ailenizden veya bir yakınınızdan kefil, eğer yok ise teminat istenmektedir.

Eğer öğrencinin giderlerini sağlayan bir yakını varsa aynı imkanlarla kredi o kişiye de verilebilmektedir. Ziraat Bankası Eğitim  Kredisine başvurarak  36 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz. 

DenizBank Eğitim Kredisi
Denizbank öğrencilerden herhangi bir kefil evrak teminat istemeden kredi vermektedir.  Üstelik verdiği krediyi 60 aya varan vadelere uzatarak, büyük bir ödeme kolaylığı sağlamış oluyor. Ayrıca ailenizden maddi destek de alıyorsanız  banka bu nakit akışını görecek buna göre size verdiği limiti yükseltebilecektir.

Eğer öğrencinin kredi notu da yüksekse bu durumda kredi alabilmesi çok kolay hale gelecektir. Denizbank’ta vadeyi uzattıkça faiz oranı da artmaktadır. Bu nedenle vadeyi ne kadar kısaltırsanız o kadar az faiz ödersiniz. 

İş Bankası Eğitim Kredisi
Artan eğitim ihtiyaçları için nakit finansman desteği sunan İş Bankası, öğrencilerin okul, kurs, üniversite gibi giderlerini karşılamak  kredi imkanı sunuyor.

İş bankasından kredi alabilmek için okul kurs veya üniversite gibi giderlerinizi belge ile bankaya göstermeniz gerekmektedir. Bu durumda krediniz onaylandığı takdirde okulun veya dersanenin banka hesabına  banka tarafından ödeme yapılacaktır. İş bankası faiz oranı aylık %3 oranındadır. 

Yapı Kredi Bankası
Yapı Kredi Bankası da 48 aya varan vade seçeneğiyle  düşük faizle bir şekilde 50 bin TL’ye kadar eğitim kredisi veriyor. Yapı Kredi bankasından eğitim kredisi alabilmek için istenen evrakları bankaya götürerek en kısa sürede kredinizin onaylanmasını sağlayabilir ve kullanamaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası
Pek çok banka gibi Garanti Bankası da öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına cazip koşullarla karşılamaktadır. Garanti bankası düşük faiz oranı ve geniş vade seçenekleriyle müşterilerine kolay kredi imkanı sunmaktadır. Garanti bankası eğitim kredisi hakkında istenen belgeleri ve evrakları öğrenmek için en yakın garanti bankası şubesine gidip hemen başvurud bulunabilirsiniz.

VakıfBank
Vakıfbank eğitim kredisi ile öğrencilere destek oluyor. Özel Okul, Yaz okulları, Spor okulları Üniversite kayıt ücretleri gibi pek çok konuda müşterilerine cazip kredi imkanı sunmaktadır. Öğrenci ve öğrenci velilerine 40 bin TL’ye kadar kredi verilmektedir. Ancak vade genişliğinin çok dar olması sebebiyle sıkıntı çıkarabilmektedir. Çünkü  en uzun vade 12 aydır. 18 yaşını dolduran, gelir belgesi olan veya gelir belgesi olan birini kefil göstererek rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Odebank Öğrenci Kredisi
Odeabank’ta 20 bin liraya varan kredi çekebilme limiti ayrıca 60 bin TL’ye varan geniş vade seçenekleriyle cazip kredi imkanı sunuyor. Odeabank eğitim kredisi alabilmek için, eğitim giderine ait bir faturayı veya belgeyi ve banka hesap bilgisini bankaya  vererek 60 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi
Ziraat Bankası’da öğrencilere desteğini esirgemeyen bankalardan birisi, Ziraat Bankasında 36 aya varan vade seçenekleriyle  kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu tamamlayıp kredinizi onaylatabilirsiniz.

  1. https://www.metfinans.com/dosya-masrafsiz-kredi-veren-bankalar
  2. https://www.metfinans.com/en-uygun-kredi-veren-bankalar

Bir Yorum

  1. Eğer ki siciliniz temiz ise ve birkaç ay sigortalı olarak çalıştıysanız,
    Gerçekten öğrencilere kredi veren bankalardan en iyisi enpara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu