Sigorta

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası 2021

Türkiye’de araç sigortalarının çok yüksek fiyatlarla yapılıyor olması insanların farklı farklı alternatif yollar arayışı içerisine girmesine sebep oldu. Bu konuda Ziraat Bankası mükemmel bir adım atarak kişilerin araçlarının sigortalarını yaparken aynı zamanda daha makul fiyatlarla hizmet sunmayı hedefledi. Siz de aracınızın sigortasını yaptırmak için kendinize alternatif yollar arıyor ve bu sorunun çözümü için uğraşıyorsanız Ziraat Bankasına giderek aracınızın sigortasını yaptırabilirsiniz.

Eğer sizde sigortanızı yaptırmadıysanız üstelik daha uygun teklifler arıyorsanız Ziraat bankası zorunlu trafik sigortası 2021 tam size göre! Hem uygun ücret hemde çok kısa sürede sizin yerinize hallediyor. Detaylı tam bilgi için konumuzu okuyun.

Ziraat Bankası araç sigortası işlemini kendine bağlı olan Ziraat Sigorta kuruluşu aracılığıyla yapıyor. Bu doğrultuda başvurularınızı Ziraat Bankasına yaparsanız sizleri direkt olarak Ziraat Sigortaya yönlendirecekler ve uygun fiyatla araç sigortalama işleminizi gerçekleştirecekler. Eğer ki aracınızın satın alım işlemini noter huzurunda yaptıysanız ekstra bir sigorta şirketi aramanıza gerek yoktur. Bu doğrultuda Ziraat Sigorta size en uygun fiyatı vererek aracınızın sigortalama işlemini tamamlayacaktır.

Ziraat Bankası Araç Sigortalama Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası araç sigortalama ücreti diğer sigorta şirketlerinin aksine çok uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuluyor. Bu doğrultuda Ziraat Sigorta hakkında yapılan sonradan tekrardan ücret çıkarma haberlerinin de gerçeğe uygun olmadığını söylemek doğru oluyor. Eğer ki motosiklet sahibi iseniz 659 lira araç sigortalama bedelinin ardından 301 lira prim borcu çıkmaktadır. Tabii ki bu prim miktarı sahip olduğunuz aracın modeli, markası, yaşı, cinsi ve risk durumuna göre belirleniyor. Bu miktar size fazla geliyorsa diğer sigorta şirketleri ile ilgili bir araştırma yapabilir ve fiyatların ne kadar uçuk seviyelerde seyrettiğini görebilirsiniz.

ziraat sigorta araç sigortası neleri kapsıyor?
ziraat sigorta araç sigortası neleri kapsıyor?

Bu durumda Ziraat Sigorta sizlere vermiş olduğu fiyatın üzerine ekstra bir indirim uygulamamaktadır. İnternet üzerinde dolaşan indirim haberlerine inanmadan direkt olarak Ziraat Sigorta ile görüşme sağlayabilir, sorunsuz bir sigortalatma serüveni geçirirken uygun fiyatlarla sigortalama yaptırabilirsiniz.

Ziraat Sigorta Araç Sigortası Neleri Kapsıyor?

Ziraat Sigorta kapsamında aracınızın zorunlu trafik sigortası ve hususi araç kasko sigortaları yapılmaktadır. Eğer ki Türkiye sınırları içerisinde bir kazaya karışmışsanız ve karşı tarafın masraflarını siz ödemek zorundaysanız bu maddiyat tamamen sigorta şirketiniz tarafından karşılanacaktır. Eğer ki prim borcunuz bulunuyorsa buna rağmen karşı tarafa verdiğiniz her türlü zarar teminat kapsamına girecek ve sigorta için ödediğiniz bedelden düşülecektir. Tabii ki kaza anından sonra aracınız yetkili olmayan kişiler tarafından bulunduğu konumdan taşınırsa ve bu durumda aracınız zarar görürse aracınızın sigortası karşılanmayacaktır.

Ziraat Sigorta ile yaptırdığınız araç sigortası kapsamında poliçeyi teslim ettikten sonra bu an itibariyle karşı taraf ile aranızda yeni bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme ile birlikte ödediğiniz prim ücreti katılma payı olarak değerlendirilir.  Ziraat Sigorta aracınızı sigortalarken sizlere taksit seçeneğini de sunmaktadır. Tüm borcunuzun %25’ini peşin ödemeniz durumunda geri kalan miktar taksitlere bölünerek sizden talep edilecektir.

Hususi Araç Kasko Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Ziraat Sigorta tarafından yapılan hususi araç kasko sigortası otomobil, kamyonet ve minibüs gibi araçlar için düzenlenmektedir. Bu konuda ödemeniz gereken ücret aracınızın cinsine göre belirleniyor. Herhangi bir kaza anında aracınız zarar görürse bu durumda bozucu yenilikler bulunmuyorsa aracınızın kaskosu sigorta şirketi tarafından sizlere ödenecektir.

Ziraat Kaskonun Sunduğu Diğer Teminatlar

Ziraat Sigorta araçlarınıza yaptığı kaskonun geçerli olması gereken durumlar doğal afetler, çalınma, kundaklanma, kayıp ve herhangi bir dış etken sebebiyle gelecek zararlarda kapsam dahiline almaktadır. Eğer ki aracınıza kullanım sebebiyle bir zarar geldiyse bu durumda kasko aracınızın bedelini sizlere ödemeyecektir. Bu sebeple kasko yaptırırken mutlaka gerekli teminatları dikkatli bir şekilde okumanız ve ardından kararınızı o şekilde vermenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu