Kredi ve Kredi Kartı

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar (2021 Güncel)

Uzun bir süre çalıştıktan sonra belli bir yaşta emekli oluyoruz. Ancak emekli olmamız paraya daha çok ihtiyaç duymamıza ve faizsiz kredi araştırmalarına girmenize neden olmaktadır. Bu nedenle bankaların kredi ürünlerini kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Bazı emeklilerde emekli olmaktan pek hoşnut değil ve çalışmaya geri dönmek istiyorlar bir iş kurmak istiyorlar. Bu gibi durumlarda bazen ciddi meblağlarda kredi kullanmak zorunda kalabiliyorlar. Bu yazıda emeklilerin faizsiz bir şekilde kredi alabileceği bankaları derledik iyi okumalar.

Emekliler için geçtiğimiz yıla göre bu yıl daha çok avantaj sağlayan bankalar faizsiz kredi imkanı veriyor. En yüksek miktarı ve faiz oranlarını sizler için karşılaştırdık. Göz atmanızda fayda var.

Emekli kredisi çekebilmek için bazı şartlar vardır. Öncelikle çekeceğiniz kredinin toplam gelirinizin %70’ini aşmaması gerekiyor. Başka bankadan kredi çekmeniz durumunda bu limit daha da aşağıya çekilebilir. Örneğin 10 bin TL geliriniz var ve 4 bin TL taksit ödüyorsanız bu durumda maksimum 3 bin TL taksitle kredi çekebilirsiniz yani gelirinizin %30’u kadar. Eğer 75 yaşın üstündeyseniz kredi çekemezsiniz.

Hangi Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor ?

FIBABANKA
Fibabanka 3 bin lira limit ile 18 aya varan vadeli krediyi sıfır faizle veriyor.  Yani çekmiş olduğunuz 3000 lira limitli kredi için hiçbir şekilde faiz ödemeyeceksiniz.  Fibabanka’dan sıfır faizli kredi alabilmek için Fibabanka’dan hesap açmanız gerekebilir. Fibabanka emekli müşterileri için 18 ay olarak vadelendirecekleri krediyi sigortalatmak ve belli işlemler için ücretler isteyecektir. 3000 TL krediyi 18 ay vade ile ödemek isteyen emeklilere, Sigorta ve bazı işlem masrafları dahil 465 TL ek fatura çıkaracaktır. 12 ay vade ile kullandığınızda bu masraflar 345 TL’ye inecektir. Kredi almak isteyen emeklilerin bu şartları kabul etmeleri gerekmektedir.

DenizBank
Denizbank emekli müşterileri için sıfır faizli, 1000 lira limitli ihtiyaç kredisi vermektedir. 1000 lira kredi karşışığında herhangi bir dosya masrafı ve ücret ödemeyeceksiniz. Denizbank’ın bu kredi karşılığında talep ettiği tek şey en az 2 adet faturanın ödenmesi için bankaya otomatik talep vermesidir. 1 yıl boyunca otomatik olarak faturalarınızı banka üzerinden ödediğiniz sürece bu krediye hiçbir masraf ödemeden başvurabilirsiniz. 1000 TL sıfır faizli başvuracağınız kredinin aylık ödemesi sabit 83 TL şeklinde olacaktır. 

PTT
Emeklilere kredi veren kurumlardan biri olan PTT sıfır faizli bir şekilde emeklilere kredi vermektedir. Ptt Türkiye’de en çok şubesi olan kurumlardan biridir.  Türkiye’de en çok şubesi olan bankanın şube sayısı 2000’i bile bulmaz iken Ptt’nin şube sayısı 5000’e yaklaşmıştır. Ptt aslında direk olarak kredi vermese de anlaşmalı bankalar aracılğı ile kredi işlemlerini tamamlamaktadır. Ptt, Aktifbank ve Şeker Bank ile anlaşmalıdır. Aktifbank müşterilerinin maaşlarını ptt şubelerinden alma şartı ile 40 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanımaktadır. 

Kuveyttürk
Kuveyt Türk, müşterilerine sıfır faizli kredi imkanı sunan bankalardan birisidir. Kuveyt Türk bir katılım bankası olduğundan  kar oranı ile çalışmaktadır. Katılım bankaları kredi verirken belirli bir şart ararlar, o da krediyi nerede kullanacağınızı belgelemeniz. Kuveyt Türk’den alacağınız kredi 6 aydan 46 aya kadar taksitlendirilebilmektedir.

Halkbank
Halkbank emekliler için çıkardığı mutlu emekli kredisi ile emekli müşterilerine tam gaz destek vermeye devam ediyor. Emekliler için Halkbank tarafından verilen maksimum kredi limiti 50 bin TL’dir.  Ayrıca 36 aya varan vade imkanları da emeklileri bekliyor. Kredi almak için Tc kimlik no istenilen kredi tutarı ve aylık gelirinizi 3452’ye sms göndererek talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Halkbank emekli kredisi faiz oranı %2,11 civarındadır.

Türkiye İş Bankası
Türkiye İş Bankası emeklilere kredi vermektedir. İş Bankası kampanyasına göre emekliler 5 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar  kredi kullanabiliyorlar.  Türkiye İş Bankası emekli kredisinde vade 48 aydır. Kredi başvurusu yapmak için İş Bankası internet şubesini kullanabilir ATM veya şubelerden başvuru yapabilirsiniz.  Kredi alabilmek için maaşınızı İş Bankası üzerinden almanız gerekmektedir. 

Aktifbank
Aktifbank en kolay kredi veren bankalar arasında olduğu için emeklilere de kolaylıkla kredi imkanı sağlamaktadır. Aktifbank’ın sunmuş olduğu kredi limiti yaklaşık 60 bin TL’dir.  Ancak faiz oranı çok yüksektir. Kredi için uyguladıkları  faiz oranı %3.49 civarında bu da  diğer bankaların faiz oranını 2 katıdır. Aktifbank kredi için diğer bankalara nazaran yalnızca 50 TL tahsis ücreti talep etmektedir.

  1. https://www.metfinans.com/tatil-kredisi-veren-bankalar
  2. https://www.metfinans.com/telefon-kredisi-veren-bankalar
  3. https://www.metfinans.com/kosgeb-kredileri-alma-sartlari-faizler-ve-basvuru-belgeleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu