Kredi ve Kredi Kartı

Garanti Bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Ülkemizin en büyük tüccar üye iş yeri ağına sahip Garanti bankası tarafından geliştirilen kredi kartlarında çok güncel bir kampanya takvimi var. Peki Türkiye Garanti Bankası kredi kartı nasıl iptal ediyor?

Bazı durumlarda, bankalar tüketicilere kendi isteklerinin ötesinde kredi kartları gönderdikleri için, tüketiciler bu kredi kartlarını kapatmak ister veya çok fazla kredi kartına sahip oldukları için borçlarını azaltmak için kredi kartlarını kapatabilir veya iptal edebilirler. Bunun dışında, çalınması, kaybolması veya kötü niyetli olduğunu düşündüğünüz yanlış kullanım nedeniyle kredi kartınızı iptal etmeniz gerekebilir. Garanti BBVA kredi kartı iptali için Garanti müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Garanti Bankası Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Cüzdanınızın sizinle olmadığını fark ettiğiniz anda, yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu elinize almak ve kredi kartlarınızı iptal etmektir. Kart kaybolur veya çalınırsa, işlemler oldukça kolaydır. Kredi kartının numarasını vermeniz yeterli, hatta adınızı bile söylemenize gerek yok, 444 ile başlayan banka numaralarını aramak yeterlidir. Hızlıca kredi kartı iptali yapmalısınız.

Mümkünse, kendi mobil telefonunuzdan arayın, çünkü sistemde kayıtlı numaranızdan kim olduğunuzu anlarlar ve hızlı bir şekilde iptal ederler. Bunun dışında, en son ne zaman kullanıldığını da söylerler, böylece kaybedilen zaman aralığında herhangi bir işlem olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Aradığınız müşteri hizmetleri size yeni bir kart isteyip istemediğinizi sorar, isterseniz yeni bir kart talep edebilirsiniz.

Eğer ki iptal ettirmek istemiyor ve garanti bankası kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz: https://www.metfinans.com/garanti-bankasi-kredi-karti-yapilandirma/

Bilgilendirme: Müşteri hizmetleriyle kart iptal işleminden sonra, kesinlikle en yakın polis karakoluna gitmeli ve rapor vermelisiniz. Bankalardan diğer yeni kartları çıkarırken İhtiyacınız olacağı için bu rapordan bir kopya isteyin. Raporun diğer yararı kartınız çalındığında ya da kaybolduğunda ödenen bazı ücretlerden muaf olursunuz.

Dipnot : Sadece kartınız çalınmış ve yüklü işlem yapılmış ise yukarıda ki adımı izleyin. Eğer yeni kart çıkartmak istiyorsanız veya kişisel nedenlerinizden dolayı garanti bankası kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız es geçin.

Kredi Kartım Ne Zaman İptal Edilir

Artık kredi kartlarını kullanmayacak olan kişiler, kartın tamamen iptal edilmesini seçebilir. Bu işlem için, birlikte çalıştığınız bankanın çağrı merkezine başvurmanız yeterli olacaktır. Banka, bu aramayı aldıktan sonra 7 iş günü içinde kartı iptal etmeli ve kapatmalıdır. Bankanız kartınızı iptal etmezse itiraz edebilirsiniz. Çünkü, banka kartları ve kredi kartları düzenlemesi (Her kredi kartı kullanıcısı 5464 sayılı Kanunun 25 inci maddesinin 25’inci maddesi uyarınca kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir) uyarınca, başvurudan sonra, kartınızı en fazla 7 gün içinde iptal etmek zorundadır fakat günümüzde neredeyse tüm bankalar anlık olarak işlem sağlamakta. Yani iptal ettirip tüm onayları verdiğiniz taktirde maksimum 15 dakika içerisinde kredi kartınız kullanılamaz hale geliyor.

Ancak, bazı bankalar için telefon bankacılığı ile kredi kartı iptali mümkün değildir. Bu nedenle, farklı yöntemler kullanmanız gerekebilir. En yakın şubeye gidip kartınızı kapatmak istediğiniz dilekçeyi yazarsanız, bağlı olduğunuz bankalar da kredi kartınızı iptal eder. Bu bankaların en yakın şubelerini ziyaret ederek bir hafta içinde iptal işlemini sonuçlandırabileceksiniz.

Türkiye Garantili Bankası Kredi kartı nasıl iptal edilir?

Telefon bankacılığı ve banka şubelerini, Garanti Bankası kredi kartını iptal etme prosedürleri için kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile kredi kartını iptal etmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Garanti Bankası kredi kartını kayıp, çalıntı veya şüpheli bir işlem nedeniyle iptal etmeyi planlıyorsanız, 444 0 333 numarasından arayın ve “KAYIP BİLDİRİMİ” için belirtilen numarayı girin. Kartınızın başka nedenlerle kapatılmasını istiyorsanız, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanın ve isteğinizi bildirin.

Türkiye Garanti Bankası’nın sözlü olarak kendinizi sözlü olarak sunması ve kartınızı iptal etmek istediğiniz şey genellikle yeterlidir. Ancak, bazı şubeler müşteriden iptal talebinde bulunabilir.

Genellikle kartınızı iptal etmek istediğiniz Garanti Bankası’nın şubelerini sözlü olarak bilgilendirmek yeterlidir. Ancak, bazı şubeler müşteriden iptal dilekçesi talebinde bulunabilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma Dilekçesi Örneği;

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait olan ……………… numaralı kredi kartının kullanıcısıyım. Bu kartın iptali için gerekli işlemlerin yapılmasını ve işlemin sonucu hakkında tarafımın bilgilendirilmesini rica ediyorum.

ADI SOYADI:

İMZASI:

 

  1. https://www.metfinans.com/akbank-kredi-karti-basvuru-sonucu-ne-zaman-belli-olur
  2. https://www.metfinans.com/emeklilere-faizsiz-kredi-veren-bankalar/
  3. https://www.metfinans.com/halkbank-kredi-karti-yapilandirma/
  4. https://www.metfinans.com/kosgeb-kredileri-alma-sartlari-faizler-ve-basvuru-belgeleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu