Banka İşlemleriKredi ve Kredi Kartı

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alabilir Miyim?

Maaş Bordrosu ile bir işyerinde çalışan kişinin maaşını, maaş vergisi matrahını, net maaşını ve kesintileri görebilirsiniz. Resmi bir belgedir ve bunlar bankaların kredi başvurularında özel olarak talep ettikleri belgelerdir. Bordro daha önce normal klasik yöntemlerle elde edilebilirken, artık elektronik bordro sistemini kullanarak online olarak alabilirsiniz.

Örneğin, kira geliri gibi bir geliriniz varsa, bu kira gelirini bankaya gelir olarak sunabilir ve kredi alabilirsiniz. Ayrıca bordro veya sigorta olmadan da kredi alabilirsiniz. Kredi notu düşük ve gelir belgesi olmayanlar da bankalara kredi çekmek için başvuru yapabilirler. Gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunuyor.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Çekmek

Bankacılık sisteminin gelişimine paralel olarak, bugün kredi alabilmek için belirli kriterleri karşılayabilmelisiniz. Bu bağlamda belirlenen ilk koşullardan biri gelir belgesidir. Gelir belgesi ile düzenli bir gelirinizin olduğunu belgelersiniz. Bu şekilde gelirinizle orantılı olarak kredi çekmek mümkün hale gelir. Anlayabildiğimiz gibi tüketicilere sorulan ilk belge, aylık gelirlerinin krediden gelecek aylık ödemeleri ödemek için yeterli olacağını kanıtlayacak bir ödeme makbuzu. Kefilsiz kredi veren bankalar çeşitli şartlar ile kreid sağlamaktadır.

Bordro almayan tüketiciler, ipotek veya kefil yoluyla kredi alabilirler. Gelir kanıtı olmadan kredi başvurusunda bulunan kişinin teminat sunması gerekir. Bu teminatlar varlık olabilir. Yüksek kredi notu, daha önce kara listeye alınmamış olması ve belgelenemese de düzenli bir aylık gelirin olmasıdır. Bordro olmadan kredi alabilmek için önce hangi bankaların bu tarz kredileri verdiğini bilmelisiniz. Daha sonra bu bankalara bir talep yapılmalıdır.

TEB BORDRO OLMADAN KREDİ BAŞVURUSU

CEPTETEB uygulaması ile Türkiye Ekonomi Bankasından istediğiniz zaman krediye başvurabilirsiniz. Bir online bankacılık hizmeti olan Cepteteb, TEB müşterilerine gelir belgesi olmadan genel amaçlı kredilere başvuru imkanı sunmaktadır. Ayrıca, kredi başvurularında herhangi bir tahsis ücret fiyatı alınmazken, dosya masrafları gerekli değildir. İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar için TEB yardımcı olmayabilir. Müşteri hizmetlerine ulaşıp detaylı bilgi alın.

Cepteteb gelir belgesi olmadan başvurmak için hayat sigortası yaptırmak tek şarttır. Bordro almayanlar için hayat sigortası yaptırmak ve Cepteteb aracılığıyla kredi başvurusu yapmadan önce sigorta primini ödemek zorunludur. Hayat sigortası olmayan ve bu sigortayı kabul etmeyen kişiler için kredi başvurusu kabul edilmez.

ING BORDRO OLMADAN KREDİ BAŞVURUSU

ING Bank, hem resmi web sitesinde hem de SMS yoluyla kredi taleplerini kabul etmektedir. ING Bank’a bordro olmadan kredi taleplerinde üst sınır 50.000 TL’dir. Banka, müşterilerinden hayat sigortası yaptırmasını istemektedir. Buna ek olarak, ING Bank kredi müşterilerinden kredi tahsis ücreti almaktadır. Bayanlara gelir belgesiz finansman sağlayan bankalar bu durum için başka belge istemektedir.

DENİZBANK BORDRO OLMADAN KREDİ BAŞVURUSU

Denizbank, diğer bankalardan farklı olarak bordrosu olmayan kişilerden başvuru almaktadır. Denizbank, müşterilerinin SMS ile gelen belgelerine ihtiyaç duymadan 55.000 TL’ye kadar kredi verebilir. Denizbank maaş belgesi olmadan kredi talebinde bulunmak için KREDIM yazmalı, boşluk bırakmalı, TC kimlik numarasını yazmalı ve 3280’e SMS göndermelisiniz. Kredi talebi size olumlu veya olumlu olarak bildirilmeyecektir.

FİNANSBANK BORDRO OLMADAN KREDİ BAŞVURUSU

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara.com, bordrosuz müşterilere kredi veren bankalardan biridir. Enpara programını bilgisayarınızdan indirerek veya telefonunuzda bir mobil program olarak başlatabilirsiniz. Enpara üzerinden kredi talebinde bulunmak için, önce Enpara.com’a kayıt olmalısınız. Üye olduktan sonra, gerekli belgeleri göndermek için bir Finansbank şubesine gitmeniz yeterlidir. Kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Enpara, bordrosuz müşterilerine 30.000 TL’ye kadar kredi sunmaktadır. Buna ek olarak, müşterilerinden başvuru ücretleri ve kredi tahsis ücreti gibi bir masraf almaz.

AKTİFBANK BORDRO OLMADAN KREDİ BAŞVURUSU

Aktif bank müşterileri için şubesiz bir bankacılık hizmeti olan Nkolay.com.tr bordrolu olmayan kişilere kredi sunmaktadır. Gelir belgesi bulunmayan ancak Aktif bankanın müşterisi olanlar bu krediyi kolaylıkla alabilirler. Nkolay kredisi 30.000 TL’ye kadar verilebilir, Nkolay kredi talepleri Nkolay.com.tr üzerinden yapılabilir.

  1. https://www.metfinans.com/kredi-notum-0-nasil-kredi-cekebilirim/
  2. https://www.metfinans.com/ogrencilere-kredi-veren-bankalar/
  3. https://www.metfinans.com/sicilim-bozuk-hangi-banka-kredi-verir/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu