Kredi ve Kredi Kartı

Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerinin kredi taleplerine geri dönüş yapmak için kişilerden bazı belgeler talep etmektedirler. Bu belgelerden kesinlikle olmazsa olmaz olanı gelir belgesidir. Bu sebeple düzenli olarak sigortalı bir işte çalışmayan kişiler bu şartı yerine getirme şansı bulamazlar. Ancak bu duruma çözüm olarak bazı bankalar gelir belgesiz kredi imkanı sunar ve müşterilerini acil nakit ihtiyacı durumunda yalnız bırakmazlar. Bu içeriğimizde senetsiz, kefilsiz ve üstüne üstlük gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda ihtiyaçlarınızı gidermek için belirli miktarlarda kredi çekebilirsiniz.

Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Son yıllarda yapılan düzenlemeler ile birlikte bankalar genel kesim içerisinde yer alan gelir belgesine sahip olmayan kişilere de kredi vermeye başladı. İhtiyaç anında gerek ev almak gerekse araba almak gibi konularda bankaların kapısını çalmanız çok normal bir durumdur. Ancak bankalar aldığınız kredi miktarını geri alacağına güvenmek için sabit bir gelirinizin olduğunu kanıtlamanızı isteyecektir. Bu durumda herhangi bir geliri olmayan kendi işini yapan esnaflar falan çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Herhangi bir şekilde gelir belgesine sahip olmayan kişilere kredi veren bankalar hakkında kısa bilgiler vererek kredi almanızı daha fazla kolaylaştıracağız. Bu konuda en fazla zorlanan kişilerin genellikle öğrenciler ve ev hanımları olduğunu görüyoruz.  Bu kısım bazı bankalara herhangi bir gelir belgesi beyan etmeden kredi alabiliyor.

Gelir Belgesiz Kredi Çekebilir Miyim?

Bankalar kredi talebiniz doğrultusunda sizin hakkınızda diğer bankalarla yaptığınız alışverişlerden tutun borcunuzu ödeme düzeninize kadar birçok araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar doğrultusunda hakkınızda olumlu veya olumsuz kararlar veriyor. Her ne kadar banka tarafından gelir belgesiz kredi veriliyor olsa da banka aldığınız kredinin düzenli bir şekilde geri ödenmesini sizden muhakkak talep edecektir. Bu talebi yerine getirmek sizin en önemli görevlerinizden biridir. Eğer gelir belgeniz yok ise bu durumda bankaya talep ettiğiniz kredi miktarının karşılığında bir şeyler teminat göstermeniz gerekebilir. Eğer esnaf veya ticaret ile uğraşan biriyseniz kredi talep ettiğiniz bankaya yoğunlukla kullandığınız bankaya ait hesap dökümünü gösterebilirsiniz. Bu sayede banka krediyi ödeyebileceğinize inanıp size istediğiniz miktarı tahsis edecektir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından sizlerden talep edilecek şartlar aşağıda belirtilmiştir.

  1. Kredi karşılığında mali değeri olan bir malı ipotek ettirmek,
  2. Bankaya kefil sunmak,
  3. Ek gelirlerinizi bankaya belgeler dahilinde sunmak,
  4. Ödemelerinizi yapacağınıza dair taahhüt sunmak şartları gelir belgesiz kredi almak için yeterli olacaktır.

Bu maddeler arasında bulunan “ek gelir sunmak” herhangi bir şekilde ev kirası, el emeği satışı gibi ticaret odaklı işlerden elde edilen kazançların belgeler dahilinde bankaya sunulması olarak nitelendirilebilir. Evinizi kiraya verdiğinizde aldığınız karşılık bankaya kira bordrosu şeklinde sunulabiliyor.

gelir belgesiz kredi çekebilir miyim?
Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Belirli limitler dahilinde bankalar tarafından gelir belgesiz kredi alma imkanı bulabilirsiniz. Böyle bir niyetiniz var fakat bu bankalar ile ilgili herhangi bir bilginiz yok ise bu önerilerimizi dikkate almalısınız.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank gelir belgesiz kredi başvurusu tamamen internet bankacılığı üzerinden yapılıyor. Her ne kadar gelir belgesiz olsa da banka başvuru yapan kişilerde kredi notunun yüksek olması şartı arıyor. Başvurunuzun ardından şubeye gittiğinizde burada kredinin verilip verilmeyeceği ile ilgili bilgiler sizlere aktarılıyor. Bu banka tarafından verilen gelir belgesiz krediyi sadece kimlik belgeniz ile 60 aya kadar alabiliyorsunuz.

Garanti Bankası İlk Kredim

Garanti Bankası müşterilerinin daha önce herhangi bir şekilde bankalardan kredi kullanmamış olması durumunda 100.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Bu kredinin geri ödemesi ise 36 ay vade ile oluyor. Sizden herhangi bir şekilde gelir belgesi talep edilmediği gibi yapmanız gereken tek şey bankaya giderek kredi başvurusu yapmak oluyor. Eğer bankaya gitmekle uğraşmak istemezseniz direkt olarak internet bankacılığı ile internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Pratik İhtiyaç Kredisi

Her kredi veren bankanın talep ettiği gibi TEB’de müşterilerinin daha öncesinde herhangi bir banka ile geri ödemede sorun yaşamamış olmasını istiyor. Eğer durum böyle ise banka kefilsiz, senetsiz veya teminatsız bir şekilde 12.500 TL’ye kadar krediden faydalanma imkanı sunuyor. Bu kredinin limitinin düşük olmasının sebebi tamamen ihtiyaç kredisi dahilinde olmasıdır.

ING Bank Mini Kredi

ING Bank müşterilerinin küçük miktarlarda krediye ihtiyaç duyması halinde faydalanabilecekleri mini kredi fırsatını ortaya atıyor. Bu fırsat ile birlikte %0.5’lik faiz oranları ile 36 ay vadeye kadar 5.000 TL kredi çekebiliyorsunuz. Bu miktar tamamen üst limit olarak belirlenmiş olup aylık ödemesi 167 TL’ye denk gelmektedir.

Memurlar Gelir Belgesiz Hangi Bankalardan Kredi Alabilir?

Devlet kurumlarında memur olarak görev yapan kişiler Vakıfbank’tan diledikleri miktarda kredi çekebilirler. Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında her ne kadar Vakıfbank olmasa da bu bankanın memurların maaşının ödendiği banka olması sebebiyle memurlardan herhangi bir şekilde gelir beyan etmezler.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Herhangi bir şekilde geri ödemelerinizi aksatmadığınız zaman kredi sicilinizde herhangi bir bozulma olmayacaktır. Bu durumda Akbank Direkt uygulamasını kullanarak yapacağınız kredi kartı başvurunuz hızlı bir şekilde onaylanacaktır. Aşağıdaki listede bulunan bankalardan gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

  • Odeabank
  • ING Bank
  • Enpara
  • TEB

Bu bankalar gelir belgesi talep etmeden kredi kartı vermektedir. Bu sayede kredi kartını almanızda doğrudan kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu