Kredi ve Kredi Kartı

Akbank Axess Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Kredi kartınız çalınır veya kaybolursa, kartınızı derhal bankanızın çağrı merkezinden veya en yakın şubeden iptal edebilirsiniz. Kredi kartınızı iptal ettiğinizde, adresinize mümkün olan en kısa sürede yeni bir kart gönderilir ve kartınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Çalınma veya kaybolmadan kaynaklanan bir durum yoksa ve kartınızı tamamen iptal etmek ve kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Akbank Kredi Kartı İptali

Kredi kartınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, bankanızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak veya bankanıza yazılı bir talepte bulunarak kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Banka kartları ve kredi kartları Yasası uyarınca, bankanızın kredi kartı iptal ve kapatma talebinizi gönderdikten sonra en geç 7 iş günü içinde kartınızı iptal etmesi ve kapatması gerekir. Kredi kartı borcunuz olması bu durumu değiştirmez. Yasaların gerektirdiği şekilde kart borcunuz olsa bile bankalar kartınızı kapatabilir ve kalan borçlarınızı ödemeye devam edebilirsiniz.

Resmi mobil uygulaması Akbank Direkt kredi karı iptali seçeneğini de kullananilirsiniz. Bu şekilde Akbank banka kartı iptalini sağlamış olursunuz.

Akbank Kredi Kartı İptali Telefon Numarası

Akbank kredi kartı iptal işlemlerinde telefon bankacılığı ve banka şubelerini kullanabilirsiniz. Kartı telefondan iptal etmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Akbank kredi kartınızı kaybetme, çalınma ve şüpheli işlemler nedeniyle iptal edecekseniz 444 2 525‘i arayın ve “KAYIP BİLDİRİMİ” için belirtilen numarayı tuşlayın. Kartınızın başka nedenlerle kapatılmasını istiyorsanız, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanın ve isteğinizi bildirin. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilir ve sizin adınıza kayıtlı kredi kartını kapatıp iptal etmelerini isteyebilirsiniz. Talep müşteri hizmetlerine iletildiğinde, banka size geri dönecek ve kredi kartının iptali hakkında ayrıntılar verecektir.

Bir başka yöntem ise, bankanıza bir dilekçe yazıp yazılı bir istek göndererek kredi kartınızı iptal edebilir ve kapatabilirsiniz. Dilekçenize kredi kartı numaranızı yazmayı ve kimlik kartı fotokopisini eklemeyi unutmamalısınız. Dilekçenizi bankanızın herhangi bir şubesine verebilir veya vaktiniz yoksa, doğrudan şubeye posta ile gönderebilirsiniz. Akbank şubelerine gitmek ve kartınızı iptal etmek istediğinizi genellikle sözlü olarak bildirmek yeterlidir. Ancak, bazı şubeler müşteriden iptal dilekçesi isteyebilir.

Akbank Axess Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği;

AKBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait olan ……………… numaralı kredi kartının kullanıcısıyım. Bu kartın iptali için gerekli işlemlerin yapılmasını ve işlemin sonucu hakkında tarafımın bilgilendirilmesini rica ediyorum.

ADI SOYADI:

İMZASI:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu