Banka İşlemleri

Akbank Chip Para Nasıl Kullanılır? Nerde Kullanılır?

Akbank chip para kullanım şekliyle ilgili müşterilerden çok sık soru yöneltilir. Akbank’ın kredi kartı uygulamaları arasında yerini alan NEO ile yapılan alışverişlerde chip para promosyonları verilir. Müşteriler ise bu uygulama sayesinde chip paraları nerede ve nasıl kullanacağını bilmemesinden dolayı çoğunlukla boşa harcarlar. Öncelikle müşterilerin bu paraları nerede kullanması gerektiğini öğrenmesi gerekir. Chip paralar, alışveriş yapılan ya da hizmet alınan yerlerden Axess anlaşması varsa kullanım da sağlanır.

Bu kullanım özelliklerinin yanı sıra Akbank chip para kullanımı POS cihazlarında Akbank ibaresi bulunuyorsa, ödeme esnasında Axess üyeliklerinin bulunması durumunda sıklıkla kullanım sağlanacaktır. Ayrıca ödeme sırasında kasada ya da işletmelerin duvarlarında yer alan Axess amblemleri olursa da chip para kullanılabilecektir. Bazı durumlarda ise chip paraların harcanmasıyla ilgili bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Akbank Chip Para Kullanım Alanları?

Akbank chip para desteğini birçok alışveriş kurumunda geçerli hale getirmiştir. Ancak genel kullanım alanları ise şu şekilde açıklanabilir: Kipa, Carrefour SA, Kiler, Metro toptan marketler, Şok, Migros gibi alışveriş mağazalarında kullanım sağlanabilir. Ayrıca Akbank chip para kullanımının yapıldığı yerler arasında petrol ofisleri de yer alır. Opet, Aygaz, BP, Total gibi benzin istasyonları sayılabilir. Ayrıca chip paranın birçok alışveriş sitesinde de geçerliliği vardır.

Alışveriş siteleri ise şu şekilde sıralanabilir: Tekzen, Boyner, Koçtaş, N11, D&R, Sefa merve, Yemek sepeti, Gitti gidiyor, İkea olarak sıralanabilir. Bu nedenle chip para kazanımlarının önemi büyüktür. Çünkü birden fazla market ve internet sitesinde rahatlıkla kullanım sağlanabilmektedir. Chip paraların nasıl kullanılacağıyla ilgili yanıtlar bu şekilde verilebilir. Ayrıca alışverişlerden önce ise chip para miktarı da öğrenilirse daha verimli bir alışveriş yapılacaktır.

  • Kredi Kartı Borcu Bir Gün Bile Ödenmezse Ne Olur? – Yazıya Git
  • Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nerede Yazar? Ne İşe Yarar? (CCV Kodu) – Yazıya Git
  • Kapalı Olan Kredi Kartını Açtırmak – Yazıya Git
  • 2021 Kredi Kartı Aidatı Geri Alma – Yazıya Git

Axess Chip Para Geçerli Olan Teknolojik Marketler?

Chip para kazanımlarının geçerli olduğu yerlerden bir tanesi de teknoloji siteleridir. Teknoloji siteleri arasında en bilindik ve sık kullanılan D&R, Gold bilgisayar, TVEK Mağazaları, Vatan, Bimeks, Media Market olarak sıralanabilir. Axess chip puanlar ile teknoloji firmalarından gönül rahatlığıyla alışveriş yapılabilir. Akbank chip para geçerliliği olan yerler arasında Pratikler, Baumax, Bauhaus, Gratis, Watsons, Rossmann Sevil Parfümeri, Tekin Acar Kozmetik olarak sıralanabilir. Teknoloji marketlerinin yanı sıra yapı marketleri ve kozmetik şirketlerinde de sık kullanılan chip paraların müşteriler tarafından beğeni topladığı söylenebilir.

Daha fazla Akbank chip para için alışverişleri genişletmek gerekir. Alışveriş yaparak daha fazla chip para ile puan toplayabilmek mümkündür. İsteğe bağlı olarak internet siteleri ya da yapılan günlük alışverişlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Axess Chip Para Nasıl Kazanılır?

Akbank kredi kartlarını kullanarak yapılan her alışverişten % 1 oranında hediye olarak chip para kazanımı sağlanabilir.  Bu hususta dikkat edilmesi gereken noktalar vardır: alışveriş yapılan yerin Akbank ile muhakkak anlaşması olması gerekir. Akbank chip para kullanımı bu yolla sağlanacaktır. Yapılan ödemelerin ise Akbank Pos cihazından yapılması da önemlidir. Anlaşması olmayan ya da Akbank Pos cihazının bulunmadığı yerlerde chip para kazanımı sağlanamaz.

Bu konuda bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar takip edilerek daha fazla chip para kazanılacaktır. Alışveriş yapılırken Akbank chip para durumunun ne kadar olduğunu öğrenmekte fayda olacaktır. Yeni mağazalar ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda da alışveriş yapılacak mağaza ve internet siteleri artacaktır. Böylece puan kullanımlarıyla alakalı olarak anlaşmalı olan mağazalar devamlı değişkenlik gösterebilir. Mağaza, internet sitesi ve benzeri alışveriş platformları eklenerek chip para kullanım alanları daha da fazlalaştırılabilmektedir.

  1. https://www.metfinans.com/ogrenciye-kredi-karti-veren-bankalar-6-adet/
  2. https://www.metfinans.com/ziraat-genc-bankkart-kredi-karti-borcu-odenmezse-ne-olur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu