Kredi ve Kredi Kartı

Akbank Wings Kredi Limiti Yükseltme

Wings ile yaptığınız alışverişlerde Mil puanları biriktirirken, Axess Üye Satıcılarından yapılan alışverişlerde de chip para biriktiriyorsunuz. Biriktirdiğiniz çip paralar otomatik olarak Miles Puanına dönüştürülür ve daha fazla Mil kazanırsınız. Avans Puanlarını Wings ile kullanabilir ve giderlerinizi faturalarınıza TL, USD ve Euro olarak yansıtabilirsiniz. Wings ‘inizle ilgili her türlü hizmeti talep etmek için 444 25 25 numaralı telefondan Akbank Telefon Şubesini arayabilir ve Akbank https://www.akbank.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Wings Kredi Kartı Limiti Yükseltme için;

 İnternet ve mobil Bankacılık: Wings Mobile, Akbank İnternet, Akbank Mobile kullanımı ile.

  • Şubelerden : Akbank Şubeleri’ni ziyaret ederek.
  • Telefon Bankacılığı sayesinde: Akbank Telefon Şubesi 444 25 25 arayarak.
  • ATM : Akbank ATM’lerini kullanarak.
  • SMS ile: Kartın son 4 hanesi, aylık net gelir’i ve istenen Limit bilgisini 4566’ya SMS ile aralarında boşluk bırakarak limit artışı talep edebilirsiniz.

Örnek SMS: LIMIT 4321 1100 1000 Düzenli bir limit artışı talep ederek limitinizi otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

Müşteri limiti, birden fazla Akbank kredi kartınız varsa kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilmeniz için tanımlanan yeni limit yapısıdır. Müşteri kullanılabilir limitiniz, Akbank kredi kartlarınızla yaptığınız işlem tutarlarını, müşteri limitinizden düşerek hesaplanır.

Örnekleme:

  • Müşteri Limitiniz: 5.000 TL
  • Wings Visa Kart Limitiniz: 5.000 TL
  • Wings MasterCard Kart Limiti: 4.000 TL;
  • Wings MasterCard ile 4.000 TL harcama yaptığınızda, Wings Visa ile 1.000 TL harcama sınırınız olacaktır.

Akbank Wings Kartı Limiti Düşürme

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini yükseltme ve azaltma hakkına sahiptir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), gelen şikayetler konusunda harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşteri olduğu kurumdaki banka ve kredi kartındaki limiti azaltma hakkına sahip olduğunu ve yaptığı değişiklikle bankaların limit azaltma sürecinde kart sahibinden net bir bildirim alma zorunluluğu olduğunu belirtti. Bankalar en geç 7 gün içinde kredi kartı limitlerini azaltma talebini yerine getirmelidir. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlar idari para cezasına çarptırılacaktır.

Akbank kredi kartı limit azaltma işlemleri aşağıdaki kanallardan da gerçekleştirilebilir.

Müşteri Hizmetleri: 444 2 525 hattında, Akbank’ın bireysel bir müşteri hizmetleri ekibi bulunmaktadır ve Akbank’tan kredi kartı işlemleri menüsünde bu hat üzerinden kredi kartı limitini düşürmesini talep etmek mümkündür. Muhtemelen kredi kartınızın önündeki numarayı isteyecek olan Akbank müşteri hizmetlerini ararken, kartınızın yanınızda olması önerilir.

Şubeler: Herhangi bir Akbank şubesinde, Akbank kredi kartı limitinizi düşürmeyi talep edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kimliğinizin yanınızda olması ve bir müşteri temsilcisiyle görüşmektir.

Ekonomik krizleri ve kredi derecelendirmelerini göz önünde bulundurarak küçük bir not eklemek adına, bu dönemlerde bankalar limit düşürme konusunda sorun yaşamazlar, aynı zamanda limit artırım işlemlerinde de kredi notlarınızı değerlendirecek ve nihai kararlarını 2-3 gün SMS ile size bildireceklerdir.

Akbank Wings Kartı Limiti Sorgulama

İnternet şubesi aracılığıyla şubeye gitmeden birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şubedeki bankacılık işlemlerin birçoğunu ATM’den de birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Wings kredi kartı limit öğrenimi için birçok hizmetten de yararlanabilir. Wings kredi kartının diğer kredi kartları gibi belirli bir limiti vardır. İsteğiniz doğrultusunda bu limiti artırmak veya azaltmak mümkündür. Kartınızın harcama sınırını kendiniz belirlersiniz.

Her şeyden önce, Akbank kredi kartınızın limitini sorgulayabilir ve kredi kartı limitinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için kredi kartı limitinizi Akbank ATM veya İnternet Şubesi’nden öğrenebilirsiniz. Kredi kartı limitinizi artırmak istiyorsanız, bunu izlemenin birkaç yolu vardır.

Telefon bankacılığı ile müşteri limitinizi ve kartlarınıza verilen limitleri 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden öğrenebilirsiniz.

Akbank Şubeleri ve ATM’lerine giderek işlem yapabilirsiniz,

Akbank İnternet veya Akbank Mobil’den öğrenebilirsiniz.

Kart limitleriniz, kartınızın size teslim edildiği zarfa ve banka ekstrenize de eklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu