Gündem

Kredi Kartım Yok Araba Kiralayabilir Miyim?

Kredi kartım yok araba kiralayabilir miyim sorusu birçok insanın kafasına takılan büyük problemlerden biridir. İnternet üzerinden onlarca araç kiralama hizmeti yapan firma var. En basitinden örnek vermek gerekirse sahibinden.com’a kiralık arabalar yazdığınız vakit tüm şahıs ve şirketleri görebilirsiniz. Asıl sorun ise çoğu hizmet veren kurumlar kredi kartsız araç kiralama hizmeti yapmıyor. Eğer ki google üzerinden arama yaparak araç kiralamak istiyorsanız nakit ödemeniz mümkün olmayacaktır, çünkü tüm işlemler online bir şekilde ilerleme kayıt ettiği için sizden nakit ödeme tahsis edemeyeceklerdir.

Ancak  bazı  kuruluşlar bunların tam tersine güvenirlik sağladığınız taktirde veya şehrinizde ise ofislerine gittiğiniz zaman elden nakit ödeme imkanı sunuyor. Bunlar genelde küçük çaplı filo olmayan, bünyesinde yaklaşık  8 ila 10 arası araç barındıran galerilerde bulunuyor. Sizlere tavsiyemiz internet üzerinden değil de eğer yapabiliyorsanız bulunduğunuz şehirde ki galerilerden kredi kartı olmadan araç kiralama hizmetini almanızdır.

kredi kartsız  araç  kiralama ne kadar güvenli?
Kredi Kartsız  Araç  Kiralama Ne Kadar Güvenli?

Kredi Kartsız Araç Kiralama Ne Kadar Güvenli?

Maalesef ki bu hizmeti kötüye kullanan oldukça dolandırıcı mevcut. Sizinle sahte sözleşme imzalayıp, banka  hesabına  para  yatırması (kapora yatırması) halinde aracı adresinize teslim edeceğini söylüyor. Ardından tüm iletişim yolların’dan sizi engelleyip ortadan kayboluyor. Bu nedenle güven vermeyen kendini firma/şirket gibi gösterip internet üzerinden önden kapora ücreti isteyen galerilere kesinlikle güvenmeyin ve ödeme yapmayın.

Kredi kartım yok araç kiralayabilir miyim? Diyen  tüm  müşteriler maalesef  ki  bu yöntemle çok dolandırıyorlar. Bunların en basiti, haberlere çıkan uzun zamandır gündemde olan dolandırıcı galericiler çetesi. Çoğumuz kredi kartı olmadan araç kiralama yapmak istediğimiz de yinede ilk durağımız sahibinden ve arabam.com adlı web siteleri oluyor. Buralara başkasının arabalarını kendi arabaları gibi gösterip ilan vererek  insanları dolandırıyorlar. Haliyle sizde aradığınızı bulmuş sanıp hemen nakit olarak ödemesini gönderiyor ve yakın bi adrese gelmesini bekliyorsunuz. Ardından hiçbir şekilde ne araba geliyor nede giden para geliyor. Bu tarz durumlara Çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.

kredi kartsız araç kiralama ne kadar güvenli?
Kredi Kartsız Araç Kiralama Ne Kadar Güvenli?

Kredi  Kartım  Yok  Araba  Kiralayabilir  Miyim?

Bu sorumuzun  cevabı evet yukarıda da bahsettiğimiz gibi kredi kartı olmadan araba kiralama yapabilirsiniz. Kiralama yapmadan önce eğer ki uzun soluklu kiralama hizmeti istiyorsanız ve çok KM yapacak iseniz örneğin, 1 haftalık kiralamak istiyorum, 5 bin km. yapacağım gibi detayları firma yada kuruluşa bildirmeniz gerekmektedir. Yine de bu işi yapan sadece küçük çaplı firmalar, galeriler yok. Bünyesinde yüzlerce araç bulunduran filo firmalar da var bunların bazıları da kredi kartı olmadan araç kiralama hizmeti sunuyor. Ancak diğerleri gibi anahtar teslim arabayı getirmiyorlar.

Sizden  bir çok  güvence istiyor, örneğin çalıştığınız yerden son 2  yıla ait maaş bodrosu  adınıza kayıtlı telefon, elektrik  faturası  vs. isteyebiliyorlar. Muhtemelen sizlere sözleşme fırsatı sunacaktır. Ve kesinlikle sözleşme yapmadan, sözleşme kağıdını  okumadan  imza  atmayın ve ayrıca arabayı kontrol etmeden almayın. Bunlar dikkat edilmesi  gereken önemli hususlardır. Çünkü sizden bir önce ki müşteri herhangi bi yerine zarar vermiş hatta kaza yapmış bile olabilir. Bu durumda arabayı teslim ederken bu masrafı siz ödemek zorunda kalırsınız.

Ayrıca bahsettiğimiz  tüm bu kredi kartsız araba kiralama hizmeti için, öncelikle ehliyetinizin olması yaşınızın 22-25’den küçük olmaması ve bazı fiziki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu