Kredi ve Kredi Kartı

Garanti Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Her gün daha fazla kampanyadan yararlanabilen ve indirimli alışveriş yapabilen kart kullanıcılarının bazen kredi kartı limitini artırması ve bu ihtiyacı karşılamak için çeşitli kanallar geliştirmesi gerekebilir.Eğer ki kullandığınız kredi kartı limiti aylık alışverişleriniz için yetersiz kalıyorsa, bankanızdan limit arttırılmasını talep edebilirsiniz. Ancak kredi kartı arttırmak için son 6 ay ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

Uzun süredir herhangi bi borç içerisinde olmamalısınız.Her 3 ay’da bi banka tarafından kişiye özel limit arttırma gerçekleşir ve kişi isterse otomatik olarak bankanın yeni belirlediği limite geçebilir. İhtiyacınız yok ise limit arttırmanızı önermiyoruz. Çünkü evdeki hesap çarşıya bazen uymuyor ve yüklü miktarda borç altında kalabilirsiniz. Garanti kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır sorusuna detaylıca giriş yapalım.

Garanti Bankası Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim?

SMS ile artırın

Cep telefonunuzdan SMS bölümüne girdikten sonra, ARTIR, KARTINIZIN SON 6 HANESİ, İSTENİLEN LİMİT MİKTARI, AYLIK NET GELİR aralarında boşluk bırakarak, sms’nizi 3340’a göndermelisiniz.

İnternet bankacılığı

Garanti Bankası internet bankacılığına https://www.garanti.com.tr giriş yaptıktan sonra “Kartlar> Kredi Kartları” sayfasından limit artışı talep edebilirsiniz. Garanti intetnet bankacılığı kredi kartı limit düşürme ve arttırma için en kolay yöntemdir.

Bonus Flash

Garanti Bankası kredi kartının Bonus Flash uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yapabilir ve limit artışı talep edebilirsiniz. Bonus Flash’ı açtıktan sonra, Kart Bilgileri> Kart Seçimi> Limit Arttırma Menüsü’ne giderek limitinizi artırabilirsiniz. Aynı adımları Garanti Mobil uygulamasından da gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bonus kart limit ne kadardır sorusu için müşteri hizmetleri en doğru cevabı size verecektir.

ATM’den Limit Arttırma

Kartınızı ATM’ye yerleştirdikten sonra, ” limit işlemleri ” menüsüne girerek limitinizi artırmayı talep edebilirsiniz.

Şubelerden Limit Arttırma

En yakın Garanti Bankası şubesine gidebilir ve müşteri temsilcisi aracılığıyla limit artışı talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcisi isteğinizi işleme koyar ve inceledikten sonra başarılı olursa, limitiniz artar. Limit artırma talebinin sonucunu öğrenmek için 444 0 333 numaralı telefondan Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu sayfadaki bilgileri kullanarak Garanti Bankası kredi kartı limitinizi kolayca artırabilirsiniz. Kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer sorusuna da şubede cevap verecektirler.

Türkiye Garanti Bankası Kredi Kartı Limiti Düşürme

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini arttırma ve azaltma hakkına sahiptir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), gelen şikayetler konusunda harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşteri olduğu kurumdaki banka ve kredi kartındaki limiti düşürme hakkına sahip olduğunu ve yasada yaptığı değişiklikle bankaların limit azaltma sürecinde kart sahibinden net bir bildirim alma zorunluluğu olduğunu belirtti. Bankalar en geç 7 gün içinde kredi kartı limitlerini azaltma talebini yerine getirmelidir. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlar idari para cezasına çarptırılacaktır.

 • Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Kredi Kartı Borcu Bir Gün Bile Ödenmezse Ne Olur? İçeriğe Git

Müşteri hizmetlerini arayarak limit düşürme

Garanti Bankası’nda yapacağınız tüm işlemler için öncelikle 444 0 333 numaralı telefondan müşteri temsilcileri hizmetinizde olacaktır. Bu şekilde kredi kartı işlem menüsüne girerek veya kredi kartı limitini doğrudan azaltmak için sesli yanıt sistemini arayarak kredi kartı limitini istediğiniz gibi azaltmayı isteyebilirsiniz. Bonus kredi kartı limitini azaltmak için, işleminiz müşteri temsilcisine verilen talimatlar doğrultusunda 1 ila 3 iş günü içinde tamamlanacaktır. Bu süre zarfında limitinizi asla limitinizi düşürmüş olduğunuz bakiyenin altına indirmemeniz gerekir. Diyelim ki limitinizi 5.000 TL’ye düşürdünüz ve bakiyenizi kredi kartınızdan 4.999 TL olarak harcadınız. Bu harcamalar sayesinde, işlenen kredi kartı limitinin düşürülmesi süreci iptal edilecektir.

Şubeye giderek limit düşürme

Herhangi bir Garanti Bankası şubesinde Garanti Bankası kredi kartı limitinin düşürülmesini talep etmek de mümkündür. Bulunduğunuz yere en yakın şubeye gidin, bu görüşme sırasında kimlik kartınız ve kart bilgileriniz istenecektir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Müşteri limiti, varsa birkaç Garantili BBVA kredi kartını tek bir limitte yönetmenize olanak tanır. Tüm kartlarınızla toplam müşteri limitiniz kadar harcama yapabilirsiniz. İsterseniz, kredi kartı limitinizi müşteri limitinize eşit bir şekilde kullanabilir ve müşteri limitinizin tutarında istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, müşterinin limit sınırı içinde kalmaları için daha düşük kart limit sınırları da ayarlayabilirsiniz.

Bonus numaranız ve kart şifrenizle kart limitleriniz hakkındaki tüm bilgilere web sitesinden ve Garanti BBVA müşteri iletişim merkezinden erişebilirsiniz. Cep bilgi servislerini kullanarak limit bilgilerinizi cep telefonunuzla öğrenebilirsiniz. Ayrıca, web’deki kart bilgi hizmetlerini kullanarak bilgi hizmetleri için talimatlar verebilir, kart limitinizi öğrenebilir ve ödeme tarihinizden 2 gün önce borcunuzu ve bitiş tarihini izleyebilirsiniz.

9 Yorum

 1. Garanti bankası sürekli kredi kartı limit yükselmesi vermiyor. Yazı için ayrıca teşekkürler çok iyi olmuş.
  Bir bonus da ben vereyim, kredi kartınızın limitini yükseltmek için faturalı vbleri online ödeyin

 2. Extra birşey yapmanıza gerek yok. Garanti bankası kredi kartı limitinizi zaten sistem otomatik bir şekilde belirliyor.
  Düzenli olarak faturalarınızı ödediğiniz taktirde sms ile garanti bankası kredi kartı limitinizi yükseltmek için başvurabilirsiniz.
  Net.

 3. Garanti bankası uygulaması çok karışık. Garanti kartımın limitini yükseltmek istiyorum bi hata oluştu diyor.
  Mobil uygulama hata veriyor.

 4. 3 senedir düzenli kullanıyorum garanti kredi kartımı. Hiç borç geciktirmesi yapmadım benim bu işlemlerime yapmama gerek kalmadan otomatik limit yükselttir.
  bu yüzden GARANTİ BBVA seviyoruz..

 5. Bende bonus kredi kartımın limitini arttırmak istiyorum. 5 bin limiti var ama bu yazdıklarınız sanırım sadece garanti için geçerli. yani bonus ayrımı acaba onu anlamadım

 6. Yakında atm varsa atmye gidin ve kredi kartı “Limit İşlemleri” kısmından garanti bankası kredi kartınızın limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz.
  Ama bence en iyi ve hızlı sonuç bankaya gitmeniz olacaktır.

 7. Garanti bankası kredi kartı limitimi yükseltemiyorum. 3 yıldır aktif kullanıyorum ama bir türlü yükseltmiyorlar.

 8. 5 senedir garanti bankası kredi kartı limitin aynı bi türlü yükseltmiyorlar acaba hilesi hurdası varmı bu işlerin düzenli ödeyin gibi

 9. Garanti bankası kullanıyorum gayet memnunum. Her sene başında kredi kartı limitimi yükseltirler, üstelik istiyormusun veya eski limitinde kalsın mı diye sorarlar.
  Kredi kartı limit yükseltme rehberi çok iyi olmuş hocam.
  Çok teşekkürler, takip ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu