Kredi ve Kredi Kartı

Anadolubank Konut Kredisi 2021

Anadolubank konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı ve konut kredilerinde faiz oranlarını 24 aya kadar düşürdü. Anadolubank, son olarak 10 Mayıs 2019 tarihinde konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Mevcut başvuruyu https://www.anadolubank.com.tr/tr/konut-kredisi adresiyle çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun dışında sitemizdeki konut kredisi faiz oranlarını inceledikten sonra çevrimiçi ipotek için de başvurabilirsiniz.

Anadolubank konut kredisi 2021 yılında pek cazip kampanyasıyla birlikte konut alacakların ilk durağı oldu. Faiz oranları ve ödeme esnekliği yüzünden bir çok vatandaş anadolubank konut kredisini tercih eder oldu. Makalemizin tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

En uygun konut kredisini bulmak için sitemizde hesaplama yaparak aylık taksit ve toplam ödeme tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Sitemizdeki tüm bankalardan sadece Anadolubank’ı değil, diğer bankaların da ev kredilerini de görüntüleyebilirsiniz.

İkinci aşamada, bankadan başvurunuzu onaylaması için bazı belgeler istenecektir. Anadolubank konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir.
 2. Daha önceki kredi çalışmalarınız genellikle sorunsuz olmalı
 3. Gelirinizi resmi olarak belgelendirebiliyor olmalısınız.
 4. Eğer bir ipotek verecekseniz, eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekir.
 5. Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi
 6. Yapı kullanma izin belgesi yani konutun iskanı alınmış olması

Anadolubank Konut Kredisi Başvurusu

Anadolubank Konut kredisi faiz oranları ve maliyet bilgileri için https://www.anadolubank.com.tr/tr/konut-kredisi tıklayın. Bunlar, konut kullanımı için satın alınacak konutlara verilen kredilerdir. Kredinizi 120 aya kadar vadeler ile kullanabilirsiniz. Geliri olan 18 yaşın üzerindeki herkes kullanabilir. Müşteri temsilcinizle konuşarak geri ödeme planınızı kendi koşullarınıza göre oluşturabilirsiniz. Kredi için inşaat tamamlanmış olmalı, kat irtifakı / mülkiyeti ve bina doluluk izni alınmalıdır.

Kredi Başvurusunda Gerekli Belgeler

 • Doğum belgesi yani nüfus cüzdanı,
 • İkamet belgesi veya adrese ait bir fatura
 • Evin tapu fotokopisi

Gelir Belgesi için;

 • Memur iseniz, Bordro
 • Özel sektörde istihdam edilenler için, maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri
 • Emekliler için, Aylık emeklilik dökümü
 • Şirket ortakları için, cari vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve daire kayıt belgesi,
 • Çiftçiler için, tarım sertifikası, tapu fotokopileri
 • Gayrimenkul kira geliri olanlar için, tapu ya da ilgili kira sözleşmesi
 • Kullanmak istediğiniz mortgage kredisi tutarını belirleyin.
 • Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız olarak doldurun.
 • İstenen belgeleri tam olarak bankaya teslim edin.
 • Değerlendirme ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
 • İpotek belgelerini bankadan alın ve tapuya gönderin
 • Tapu devri tamamlandığında, gerekli belgeleri bankaya gönderin.
 • Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

Anadolubank konut kredisi için gerekenler

 1. Tapunun bir kopyası alınır (tapu tarihinden itibaren 1 hafta içinde kredi kullanılabilir).
 2. Konut sigortası yaptırılır (Sigorta, kredi süresi boyunca yenilenmelidir).
 3. Gerçek kişilere kredi dönemi ve tutarına göre kredi hayat sigortası yapılır.
 4. Gerekli görülmesi halinde, son 3 ayda verilen ikamet izni (Nüfus Müdürlükleri tarafından verilen) veya ikamet adresini gösteren bir fatura talep edilebilir.

Anadolubank Mortgage Kredisi’ne başvurduğunuzda 3 aydan 120 aya kadar vadeli bir kredi kullanabilirsiniz. Kredi dönemi boyunca faiz değişikliklerinden etkilenmezsiniz, ödemeleriniz sabittir. Değerleme değerinin % 75’ine kadar krediyi kullanabilirsiniz. Ekspertiz değerinin % 50’sine kadar garantör sunabilirsiniz. Bunlar, konut kullanımı için satın alınacak konutlara verilen kredilerdir. Kat irtifakı / mülkiyet ve bina kullanım izni (yerleşim) alınmalıdır. Kredi dönemi boyunca hayat, konut ve dask sigortası Bankamız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca kredi kullanımı sırasında giderlerinizi kredinize ekleyerek kredilendirebilirsiniz.

Anadolu Bank konut kredisi, konut kullanımı için satın alınması planlanan konutlara uygulamaktadır. Şimdi hemen bir ev sahibi olmak istediğinizi söylerseniz Anadolu Bank’ın konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Anadolu Bank, 120 aya varan konut kredileri sunmaktadır, fakat aynı zamanda uygun faiz oranlarıyla tercih sebebidir. Buna ek olarak, satın almak istediğiniz evin değerleme değerinin %75’ine kadar kredi talep edebilmenize rağmen, değerleme değerinin %50’sine kadar bir kredi fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Anadolubank ihtiyaç kredi başvurusu da yaparken aynı prosedür geçerli olacaktır. Anadolu bank taşıt kredisi ve Anadolubank kredi erteleme konularındaki tecrübelerinizi de yorum olara paylaşabilirsiniz.

Anadolubank Hakkında

Anadolubank, Türk Ekspres AŞ ve Buğday Bankası birleşmesiyle 1961 yılında kurulmuş bir bankadır. Hedef kitlesi KOBİ bankacılığı olan Anadolu Bank, daha sonra Emlak Kredi Bankası ile birleştirildi. 100’den fazla şubesi ile KOBİ’ler olmak üzere Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için her türlü finansman ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu