Kredi ve Kredi Kartı

Yapıkredi Sms’le Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi talebi işlemlerinde en seçici bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, banka koşullarının pratik şartları ve esnek geri ödeme planları ile en çok çalışılmak istenen bankalardan biridir. Anında kredi olarak adlandırılan hızlı kredi başvuru panelleri, Yapı Kredi bankası ile çalışmak isteyen müşteriler için kredi başvuru prosedürlerinin kolaylaştırılmasında aktif rol oynamaktadır. Bankaya kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler, çeşitli platformlarda Yapı Kredi bankasından kısa mesaj yoluyla kredi talebini yazarak bankadan gerekli bilgileri alabilme olanağını bulabilirler. Yapı Kredi SMS kredi başvurusu nasıl yapılır için bu sayfada tüm bilgileri bulacaksınız.

Yapı kredi SMS ile kredi talebi için mesaj gönderme fonksiyonuna sahip tüm telefonları kullanabilirsiniz. 4454 numaralı Yapı Kredi SMS servisine SMS göndererek talebinizi kısa sürede yapabilirsiniz. Talebiniz kısa sürede incelenecek ve cevap bankaya verdiğiniz telefon numarasına gönderilecektir. SMS işlemi için kredi türü, T.C. Numarası ve aylık gelirinizi yazarak 4454’e SMS göndermeniz yeterlidir.

SMS uygulaması Yapı Kredi bankasından kredi almak isteyen müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. Bankadan kredi talep eden kişi önce kişisel bilgilerini girmeli ve kısa mesaj hattı olan 4411’e mesaj göndermelidir. Müşterinin burada dikkat etmesi gereken sorunlardan biri, mesajda yer alan aylık net gelir bilgisi. Öte yandan, SMS gönderilirken istenilen kredi türüne dikkat etmek de önemlidir. Örneğin, kullanıcı ihtiyaç kredisi şeklinde bir kredi talep etmişse, bunu SMS ile açıkça belirtmelidir.

  • Kredi türünü (konut veya ihtiyaç) boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık net gelir ile 4411’e gönderin.
  • Krediye kolayca başvurabilir ve sonucunu SMS ile basitçe sorgulayabilirsiniz. Bunu 4407 SMS numarası ile yapabilirsiniz.

Bireysel kredi için: BİREYSEL boşluk T.C. Kimlik numaranızı yazın ve 4407’ye bir SMS gönderin.

Taşıt kredisi için: TASIT boşluk T.C. Kimlik numaranızı yazın ve 4407’ye bir SMS gönderin.

Mortgage kredisi için: KONUT boşluk T.C. Kimlik numaranızı yazın ve 4407’ye bir SMS gönderin.

 

Yapı Kredi Bankası SMS hizmetini kullanarak kredi talebine ek olarak başka işlemler de gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellikler aşağıda belirtilmiştir. Aşağıdaki kısaltmaları 4454’e göndererek açabilirsiniz.

  1. Kartınızın temassız işlevini açmak için: TMS,
  2. Kartınıza ek kart talebi için: EKKART,
  3. Kredi kartınızdan fatura ödeme talimatı için: FATURA,
  4. Elektronik hesabın özeti için: EKSTRA.

Yukarıdaki kısaltmaları kullanarak sms gönderme örneği; EKKART 12344324234 (KART NOSU) yazabilir ve 4454’e gönderebilirsiniz.

Bu yöntem kredi puanınızı etkiliyor mu? SMS ile kredi talebi aslında diğer talep yöntemleri gibidir. Ancak burada bir ön talepte bulunduğunuzu söyleyebiliriz. Kredi talebiniz olumlu değerlendirildiyse, banka sizi derhal bilgilendirecektir. Kredi notunuz düşükse, kredi talebiniz büyük olasılıkla negatif olacaktır.

Kara listeye alınanlar için kredi talebi kesinlikle olumsuzdur. Ancak, kredi isteğiniz başka nedenlerden dolayı da olumsuz olabilir. Çünkü kredi başvurularında değerlendirilen temel kriterler kredi notu, aylık gelir ve sigortadır. Bunlardan biri koşulları karşılamıyorsa, banka kredi veremez. Bu nedenle, banka ile iletişime geçerek kredinin reddedilme nedenini öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Smsle Kredi Başvurusu Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi mobil kredi servisi ile kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS bankacılık hizmetlerini kullanarak genel amaçlı kredi ve konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS ile Yapı Kredi’ye en az 1000 TL kredi talep edebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ayrıca SMS yoluyla verilen tüketici kredileri için 48 aya kadar vadeye sahiptir.

SMS ile yaptığınız kredi talebi kısa sürede sonuçlanacak. Talebiniz kabul edilirse, kredinizi şubelerde hemen kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, kullanmak istediğiniz kredi tutarının % 0,5’ini masraf olarak almaktadır. Bu ücretler, yasal bir temeli olduğu için tüm kredilerde tahsil edilir.

Bankacılık ve sigortacılık işlemlerine ilişkin vergi, kaynak kullanımı destekleme fonu vergisi adı altında kredinizden de düşülür. BSMV adı altında yapılan vergi indirimi, kredinin aylık faiz tutarının % 5’i kadardır. KKDF adı altında yapılan vergi indirimi, kredinin aylık faiz tutarının % 15’i kadardır. BITT ve RUSF vergileri, kredi dönemi boyunca belirlediğimiz oranlarda tüm ödemelere eklenecektir. Yapı Kredi sms kredisini kullananlar hayat sigortası yaptırmalıdır. Hayat sigortası masrafları kişiden kişiye ve krediden krediye değişecektir. Yapı Kredi kredi başvurusu için müşteri hizmetleri daha iyi bilgi paylaşacaktır.

Bu yazıda, Yapıkredi Bankası sms kredisinin uygulanmasını ve kredilere başvurmanın diğer yollarını açıkladık. Kredi başvurunuza en basit kredi başvuru yöntemini kullanarak başlayabilirsiniz. Kısa süre içinde size bir kredi talebi bildirimi gönderilecektir. Özel bir kurum olarak faaliyete geçen Yapı Kredi, bankalar arasında ilk özel banka unvanına sahiptir. SMS uygulaması ile zaman kazanarak kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra da Yapı Kredi başvuru sorgulama sayfasından süreci takip edebilirsiniz.

  1. https://www.metfinans.com/temel-ihtiyac-kredisi-basvuru-ve-sartlar/
  2. https://www.metfinans.com/teb-gelir-belgesiz-kredi-nasil-alinir/
  3. https://www.metfinans.com/hat-uzerine-kredi-cekebilir-miyim-faturali-hat-uzerine-kredi-cekmek/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu