Kredi ve Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En kolay kredi kartı veren bankaları 2021 verileri ile sizler için inceledik.

Herkes kredi kartı kullanmak isteyebilir. Çünkü düşük maaşımızla her şeyi karşılayamıyor olabiliriz. Ayrıca bazen gelirimizin düştüğü olur bu gibi durumlar için elimizde bir kredi kartı bulundurmak her zaman işimize yarayacaktır. Bankalar kredi kartı  verirken müşterilerinden belli şartları kabul etmelerini isterler. Ayrıca kredi kartı verilen müşterinin profili de kredi kartı alabilmek için önemli etkendir. Eğer kredi kartı almak isteyen kişinin kredi notu düşük veya gelir belgesi yoksa kredi kartı alma ihtimali de epey azalacaktır.

2021 yılı içerisinde en kolay kredi kartı veren bankaları sizler için listeledik. Virüs ve pandemi sonrası bankalar vatandaşlara daha çok kolaylık yapmaya başladı. 2021 yılında daha hızlı ve yüksek limit veren kredi kartı hangisi? Sorusuna cevap arıyorsanız bu yazımız tam size göre!

Kredi kartı nakit para yerine taşımasının çok daha kolay olması, harcanan tutarın taksitlendirilebiliyor olması, alternatif ödeme aracı olmasından dolayı her geçen gün kullananların sayısı artmaktadır. Bu nedenle bankalar rekabette bulunabilmek için bazı bankaların aksine çok daha kolay kredi kartı vermekte bu sayede rakip bankaları geçip onların müşterilerini de kendilerine çekebilmektedir.

Kredi kartı kullanım oranı neredeyse nakit para kullanım oranıyla aynıdır. Bankalar maaş müşterilerinin kredi kartı kullanmaları için son hızla rekabet etmekte ve kredi kartı kullanmaya teşvik etmektedir. Bankadan kredi kartı talep etmek çok kolaydır.  Ayrıca bir an önce harcamaya başlayasınız diye kredi kartını çok hızlı bir şekilde gönderirler. Bazen başvurduğunuz gün kredi kartı elinizde olur.  Ne yazık ki pek çok kişi ihtiyacı olmasa dahi kredi kartını kullanıp kendilerini borç batağına sürüklemektedirler.

Pek çok müşteri bilinçli kart kullanımından bihaber ve kredi kartlarının bir ödeme aracı olduğunu ve gereksiz yere borç almamaları gerektiği bilmiyorlar. Ancak banka bu konuda pek tereddüt etmemekte ve hızlı büyüme için herkese kredi kartı vermektedir.  Bu konuda tecrübeli ve eski olan bankalar kredi kartı verirken çok daha temkinli davranmakta ve borcu ödeyemeyecek  müşterilere kredi kartı vermemekte veya düşük limitle verebilmektedir. Borç batağına düşen ve kurtulamayan bireyler başka  bankalardan kredi kartı alıp eski kredi kartlarının borçlarını bu şekilde kapatmakta ve başka çaresi olmadığını söylemektedir

Bankalar kart başvurusunda bulunanları genelde kabul etmekte ve hiç bekletmeden kartlarını yollamaktadırlar. Ayrıca kartları adrese kadar yollayıp bunun için bir ücret de talep etmemektedir.  Bankadan talep ettiğiniz kredi kartları en geç  2 hafta içinde adresinize gelmekte ve bu süre içinde kartsız kalmamak için 15 gün geçerli geçiçi bir kart da  veriyorlar.

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kartınız 3-4 gün içinde şubeye ulaşır bu etapta adresinize gelmesini beklemek istemiyorsanız, şubeye gidip kartınızı teslim alabilirsiniz. 

ING Bank
En kolay kredi kartı veren bankalardan birisi de Ing Bank’tır.  Eğer Ing Bank müşterisiyseniz, kredi kartı başvurunuzu internet  bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz ya da kimlik kartınızı alıp Ing Bank şubelerine giderek kredi kartı başvurunuzu yapabilir ve kartınızı alabilirsiniz. Eğer bankada hesabınız varsa çok daha kolay bir şekilde kredi kartınızı alabilir ayrıca daha kısa sürede elinize geçmesini sağlayabilirsiniz. Şubeye gidip başvurunuzu yaptıktan sonra size geçiçi bir kart verilecektir. Bu kartın limiti  düşük olacaktır yeni kart gelinceya kadar bu kartı kullanabilirsiniz. Gerçek kartınızın gelmesi 2 haftayı bulabilmektedir. 

Ziraat Bankası
Ziraat Bankası maximum karta sahip olabilmek için SMS başvurusu yapmanız yeterli olacaktır. Bunun için 4747’ye kart, TC kimlik No boşluk, kart limiti ve aylık gelir bilginizi yazarak gönderim yapınız. Kısa süre içerisinde kartınız adrese gelecektir.

  1. https://www.metfinans.com/ev-hanimlarina-kredi-veren-bankalar
  2. https://www.metfinans.com/gelir-belgesiz-calismayana-kredi-veren-bankalar
  3. https://www.metfinans.com/issizlere-kredi-veren-bankalar
  4. https://www.metfinans.com/emeklilere-faizsiz-kredi-veren-bankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu