Kredi ve Kredi Kartı

Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma – İptal Etme

QNB Finansbank, kredi kartı ödemelerinizi kolayca yapma seçeneği sunar. Peşinat ekstresi ile, kredi kartı ekstrenizdeki minimum ödeme tutarını ödedikten sonra kalan borcunuzu 6, 9 veya 12 ay boyunca ödeyebilirsiniz. Ertelenmiş borcunuzu bir sonraki ekstrenize yansıtmak yerine, onu küçük ödemelere böler ve ödemeleriniz azalır. Kredi kartı borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Bugün insanlar kullandıkları minimum miktarı bile ödeyemiyorlar. Kredi kartı borçları her ay yasal veya idari olarak kontrol edilmektedir. Finansbank, kart borcu ödemelerini kolaylaştırmak için kredi kartı borcunu yeniden yapılandırma olanağı sunar. Kredi kartı borcunun yeniden yapılandırılması için, kredi kartı borcunuzun asgari tutarı 6 ila 9 aylık taksitler halinde bankaya ödenir.

Bir Finansbank kredi kartı borcunu yeniden yapılandırma sürecinde, kredi kartı borcunun bu yapılandırma için uygun olup olmadığını kontrol etmek için önce 0850 222 0 900 ile iletişime geçmeniz gerekir. Finansbank size onay sürecini verdikten sonra, kredi kartınızın veya hesabınızın şubesine gitmeli ve kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğinizi belirlemelisiniz. Banka borcunuzu ve ödeme planınızı gözden geçirecek ve size en uygun yapılandırma seçeneğini sunacaktır. Sonuç olarak, tüm kredi kartı borcunuzu tüketici kredisine dönüştürebilir ve kredi kartı borcunuzu 6 ila 9 veya 12 ay içinde eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Bankaya gidip kredi kartınızın uygun olup olmadığını öğrenmek için onlarla iletişime geçerek müşteri temsilcinizden en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Bazı durumlarda, bankalar tüketicilere kendi isteklerinin ötesinde kredi kartları gönderdikleri için, tüketiciler bu kredi kartlarını kapatmak ister veya çok fazla kredi kartına sahip oldukları için borçlarını azaltmak için kredi kartlarını kapatabilir veya iptal edebilirler. Bunun dışında, çalınması, kaybolması veya kötü niyetli olduğunu düşündüğünüz yanlış kullanım nedeniyle kredi kartınızı iptal etmeniz gerekebilir.

Cüzdanınızın sizinle olmadığını fark ettiğiniz anda, yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu elinize almak ve kredi kartlarınızı iptal etmektir. Kart kaybolur veya çalınırsa, işlemler oldukça kolaydır. Kredi kartının numarasını vermeniz yeterli, hatta adınızı bile söylemenize gerek yok, 444 ile başlayan banka numaralarını aramak yeterlidir. Mümkünse, kendi mobil telefonunuzdan arayın, çünkü sistemde kayıtlı numaranızdan kim olduğunuzu anlarlar ve hızlı bir şekilde iptal ederler. Bunun dışında, en son ne zaman kullanıldığını da söylerler, böylece kaybedilen zaman aralığında herhangi bir işlem olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Aradığınız müşteri hizmetleri size yeni bir kart isteyip istemediğinizi sorar, isterseniz yeni bir kart talep edebilirsiniz.

Kayıt: Müşteri hizmetleriyle kart iptal işleminden sonra, kesinlikle en yakın polis karakoluna gitmeli ve rapor vermelisiniz. Bankalardan diğer yeni kartları çıkarırken İhtiyacınız olacağı için bu rapordan bir kopya isteyin. Raporun diğer yararı kartınız çalındığında ya da kaybolduğunda ödenen bazı ücretlerden muaf olursunuz.

Artık kredi kartlarını kullanmayacak olan kişiler, kartın tamamen iptal edilmesini seçebilir. Bu işlem için, birlikte çalıştığınız bankanın çağrı merkezine başvurmanız yeterli olacaktır. Banka, bu aramayı aldıktan sonra 7 iş günü içinde kartı iptal etmeli ve kapatmalıdır. Bankanız kartınızı iptal etmezse itiraz edebilirsiniz. Çünkü, banka kartları ve kredi kartları düzenlemesi (Her kredi kartı kullanıcısı 5464 sayılı Kanunun 25 inci maddesinin 25’inci maddesi uyarınca kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir) uyarınca, başvurudan sonra, kartınızı en fazla 7 gün içinde iptal etmek zorundadır.

Ancak, bazı bankalar için telefon bankacılığı ile kredi kartı iptali mümkün değildir. Bu nedenle, farklı yöntemler kullanmanız gerekebilir. En yakın şubeye gidip kartınızı kapatmak istediğiniz dilekçeyi yazarsanız, bağlı olduğunuz bankalar da kredi kartınızı iptal eder. Bu bankaların en yakın şubelerini ziyaret ederek bir hafta içinde iptal işlemini sonuçlandırabileceksiniz.

QNB Finansbank kredi kartını nasıl iptal edebilirim?

QNB Finansbank kredi kartı iptal işlemlerinde telefon bankacılığı ve banka şubelerini kullanabilirsiniz. Telefondan kredi kartını iptal etmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

QNB Finansbank kredi kartını kayıp, çalıntı veya şüpheli bir işlem nedeniyle iptal etmeyi planlıyorsanız, 0850 222 1 901 numaralarından birini arayın ve “KAYIP BİLDİRİMİ” için belirtilen numarayı girin. Kartınızın başka nedenlerle kapatılmasını istiyorsanız, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanın ve isteğinizi bildirin.

Genellikle kartınızı iptal etmek istediğiniz QNB Finansbank şubelerine sözlü olarak bilgilendirmek yeterlidir. Ancak, bazı şubeler müşteriden iptal dilekçesi talebinde bulunabilir.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

QNB FİNANSBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait olan ……………… numaralı kredi kartının kullanıcısıyım. Bu kartın iptali için gerekli işlemlerin yapılmasını ve işlemin sonucu hakkında tarafımın bilgilendirilmesini rica ediyorum.

ADI SOYADI:

İMZASI:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu