Kredi ve Kredi Kartı

Finansbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limiti, yurtiçi ve yurtdışı giderleriniz ve nakit çekimleriniz için kullanabileceğiniz şekilde belirlenir, belirtilen kredi kartı limiti kişiseldir ve QNB Finansbank’ın tüm kişisel kredi kartı limitleri farklıdır. Peki QNB Finansbank kredi kartını nasıl iptal edersiniz? QNB Finansbank kredi kartı başvuru iptali ile kartınızı iptal edebilirsiniz. Tüm sorulara detaylıca bakalım.

Finansbank Borcumu Ödemeden Kredi Kartı İptal Edilir Mi

Kredi kartlarını artık kullanmayı düşünmeyenler, yıllık ücretler gibi masraflarla uğraşmak istemedikleri için kartlarını kapatmak istemeleri çok yaygın bir durumdur ve bankaya başvuru ile bu taleplerini iletirler. Ancak bu aşamada birçok banka size zorluk çıkarıyor. Müşteri temsilcisi, özellikle Telefon Bankacılığı yöntemini kullanarak kart kapatma işlemleri yaparken sizi çeşitli şekillerde ikna etmeye çalışır. Öte yandan, kartınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, borcunuz olmamalıdır. Kart borcu olan kişilerin borçlarını ödedikleri takdirde kartlarını kapatmaları mümkündür. Her kart sahibinin kartını kapatma hakkı vardır. Kartınızın çalınması veya kaybolması gibi durumlarla karşılaşırsanız, bankanızı arayabilir ve kartınızı iptal edebilirsiniz. Finansbank müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmes ile Finansbank hesap açtım kartım ne zaman gelir sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda çok hızlı yardımcı olan banka, sizi kısa sürede müşteri temsilcisine bağlayacak ve kartınız en kısa zamanda iptal edilecektir. Ancak, İnternet Şubesini veya mobil uygulamaları kullanarak kart iptal işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ilgili kartı seçmeli ve kart iptal bölümüne basmalısınız. Bunun dışında doğrudan banka şubelerine gitmeyi de seçebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, banka size yeni bir kart gönderecektir. Yeni bir kart göndermeden önce iletişim bilgilerinizi doğrulamak ve eksik veya değişmiş bilgileri düzeltmek de yararlıdır.

Finansbank kredi kartını nasıl iptal edebilirim?

QNB Finansbank müşterileri, kartlarınızın kaybolması veya çalınması durumunda kartlarını zaman kaybetmeden iptal etmelidir. Aksi takdirde, başka biri bu kartı kullanarak sizin adınıza alışveriş yapabilir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için iki farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Birincisi 0850 222 0 900‘ü aramaktır. Öncelikli bir işlem olarak kredi kartınızı Çağrı Merkezi‘nden kolayca iptal edebilirsiniz.

Öte yandan, mobil uygulama veya İnternet Şubesi gibi yöntemleri kullanarak ilgili kart sekmesini açabilir ve kart iptal işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kart iptalinden sonra bankalar iletişim bilgilerinizle size ulaşır ve ev veya iş adresinize yeni bir kart gönderir. QNB Finansbank kredi kartı iptal işlemlerinde telefon bankacılığını arayabilir ve banka şubelerini kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile kredi kartını iptal etmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

QNB Finansbank kredi kartını kayıp, çalıntı veya şüpheli bir işlem nedeniyle iptal etmeyi planlıyorsanız, 0850 222 1 901 numaralarından birini arayın ve “KAYIP BİLDİRİMİ” için belirtilen numarayı girin. Kartınızın başka nedenlerle kapatılmasını istiyorsanız, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanın ve isteğinizi bildirin. Genellikle kartınızı iptal etmek istediğiniz QNB Finansbank şubelerini sözlü olarak bilgilendirmek yeterlidir. Ancak, bazı şubeler müşteriden iptal dilekçesi talebinde bulunabilir.

FİNANSBANK Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği;

QNB FİNANSBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait olan ……………… numaralı kredi kartının kullanıcısıyım. Bu kartın iptali için gerekli işlemlerin yapılmasını ve işlem sonucu hakkında tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum.

ADI SOYADI:

İMZASI:

  1. https://www.metfinans.com/hesap-isletim-ucreti-almayan-bankalar/
  2. https://www.metfinans.com/issizlere-kredi-veren-bankalar/
  3. https://www.metfinans.com/eft-nasil-iptal-edilir-neler-yapilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu