Kredi ve Kredi Kartı

ING Bank Kredi Kartı Limiti Yükseltme ve Düşürme (2021 Güncel)

ING Bank kredi kartınızla ilgili işlem yapmanın 3 yolu vardır. Bir iletişim formu doldurabilir, ING Bank telefon bankacılığını arayabilir veya ING Bank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. İletişim formunu doldurmak için, ING Bank web sitesinde bulunan bölümle iletişime geçerek iletişim formuna erişebilirsiniz.

Telefon bankacılığı için 0850 222 0 600’ü arayarak müşterinin temsilcisiyle irtibata geçebilirsiniz. ING Bank şubelerini hafta içi 09: 00-12: 30 ve 13: 30-15: 00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. ING destek bölümündeki şikayet formu iletişim sekmesine tıklarsanız, INGo etkinleştirilir. Bu hizmette sorunlarınız akıllı bir robot tarafından çözülmeye çalışılıyor. Akıllı robot sorunu çözmezse, canlı destek ekibine yönlendirileceksiniz. Böylece bir şubeye gitmek zorunda kalmadan sorunlarınıza çözüm bulabilir ve işlemlerinizi bir ING kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Limitlerdeki artışla ilgili olarak; Yılda en fazla üç kez borç vadesinin yüzde ellisine kadar ödenen kredi kartı limitleri, vadesiz borcun tamamı ödenene kadar artırılamaz ve bu kartlar nakit kullanıma kapatılacaktır.

ING Bank Kredi Kartı Limiti Düşürme

Ekonomik krizleri ve kredi derecelendirmelerini göz önünde bulundurarak küçük bir not eklemek için, bankaların limiti düşürme konusunda herhangi bir problemi yoktur, aynı zamanda limit artırım işlemlerinde de aynı gün işlem yaparak ve nihai kararlarını bildirmek suretiyle mevduat ve not ortalamalarınızı analiz ederek SMS ile 2-3 gün içinde size bilgi verirler. Tüketiciler, kredi kartlarının limitini arttırma ve azaltma hakkına sahiptir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), gelen şikayetler konusunda harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşteri olduğu kurumdaki banka ve kredi kartındaki limiti düşürme hakkına sahip olduğunu ve yasada yaptığı değişiklikle bankaların limit azaltma sürecinde kart sahibinden net bir bildirim alma zorunluluğu olduğunu belirtti. Bankalar en geç 7 gün içinde kredi kartı limitlerini azaltma talebini yerine getirmelidir. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlar idari para cezasına çarptırılacaktır.

ING Bank Müşteri Hizmetleri

0850 222 0 600 numaralı hatta, ING Bank’ın bireysel bir müşteri hizmetleri ekibi bulunmaktadır ve bu hat üzerinden kredi kartı işlemleri menüsünden ING Bank kredi kartı limitinin düşürülmesini talep etmek mümkündür. Muhtemelen kredi kartınızın önündeki numarayı isteyecek ING Bank müşteri hizmetlerini ararken, kartınızın yanınızda olması önerilir.

ING Bank Şubeleri

ING Bank kredi kartı limitinizi herhangi bir ING Bank şubesinden düşürmeyi talep edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kimliğinizin yanınızda olması ve bir müşteri temsilcisiyle görüşmektir.

ING Bank Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Kart Limiti: Yurtiçinde ve yurtdışında yapacağınız perakende alışveriş ve / veya nakit para çekme işlemleri için kredi kartınıza tahsis edilen toplam tutarı gösterir. Lütfen kartınıza bağlı ek kartlarınızın aynı sınırı paylaştığını unutmayın. İsterseniz, toplam sınırın içinde kalmak şartıyla, ek kartlarınız için farklı bir limit tanımlayabilirsiniz. Kartınızın limitini; https://www.ing.com.tr/tr adresinden öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığı için 0850 222 0 600’ü arayarak müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz. Hafta içi 09.00 – 12.30 ve 13.30 ve 17.00 saatleri arasında ING Bank şubelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Önemli Not: Bankadan kullandığınız kredi kartı dahil; Başka bir kredi ürününün borç bakiyesinin 2 veya daha fazla taksitle ertelenmesi, varsa gayrinakdi kredinizin ödenmesi ya da çek sorumluluk ücretinin Bankanız veya şirketinizin riskini karşılamaması durumunda kredi kartı limitiniz bloke edilir. Diğer kredi ürünlerindeki olumsuzluklar giderilirse, başka bir sebep yoksa kredi kartı limit bloğunuz kısmen veya tamamen kaldırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu