Kredi ve Kredi Kartı

Tekstilbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

ICBC Türkiye Bonus kredi kartı, kullanıcılarına alışverişlerinde bonus kazanma fırsatı sunuyor. Kazanılan bonuslar, kullanıcının tercihine göre satın alımlarda indirim olarak kullanılır veya anında birikir ve sonraki satın alımlarda kullanılabilir. Daha sonra birikmiş bonuslarla ücretsiz alışveriş yapmak mümkündür. Peki ICBC kredi kartını nasıl iptal edersiniz?

Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’na göre, kredi kartı kullanıcıları kredi kartı sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir. Bu hakkı kullanarak kredi kartınızı da iptal edebilirsiniz. Banka müşterileri kredi kartlarının iptali ve kredi kartlarının kapatılması konusunu karıştırabilir. Ancak, iki konu birbirinden tamamen farklıdır. Kredi kartı kapanışı; Tekrar kredi kartı kullanmak istemeyen vatandaşlarımız için tercih edilen bir yöntemdir. Banka kredi kartını iptal edebilir mi gibi sorularınıza cevap almak için de konuya yorum yapabilirsiniz.

Kredi kartınızı kapattıktan sonra kredi kartı satın almak istiyorsanız, yeni bir kredi kartı talep edebilirsiniz. Kredi kartı iptali genellikle; Hırsızlık, kayıp, yani kötü niyetli olarak kullanılmaması durumunda tercih edilen bir yoldur. Yukarıda belirttiğimiz gibi, kredi kartınızı kayıp, hırsızlık ve kötü amaçlı kullanıma karşı iptal etmek istiyorsanız; çeşitli kanallara başvurabilirsiniz. Birinci olarak; Banka şubelerine giderek dilekçe verebilirsiniz. Yazımızın geri kalanında bir dilekçe örneği paylaşıldı. Şifresi alınmamış kredi kartı iptali de yapmak mümkündür. ICBC müşteri hizmetleri gerekli bilgiyi tarafınıza verecektir.

ICBC Kredi Kartı Kaç Günde Kapatılır?

Banka şubelerine alternatif olarak; Ayrıca internet bankacılığı veya telefon bankacılığı kullanarak kredi kartı iptali talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar mevcut borcunuz bitene kadar size bir banka ekstresi gönderecek Böylece, ödenmemiş borcunuz varsa, kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Ancak, borcunuzu ödemeye devam etmelisiniz. İptal işlemine başlamadan önce kredi kartlarını iptal edecek vatandaşlarımıza borçlarını kapatmalarını tavsiye ediyoruz.

Kredi kartlarını iptal etmeden önce borçlarını ve taksitlerini kapatarak gelecekteki sorunları önleyebilirsiniz. Kredi kartınızı tamamen iptal etmek için bankanızın çağrı merkezini arayabilirsiniz. Banka 7 gün içinde kartı iptal etmelidir. Bu süreçte, kartı doğrudan kapatmak yerine, size farklı teklifler sunmaya devam edebilir. Böyle bir durumda, avantajlardan yararlanmak veya iptalinde ısrar etmek isteyebilirsiniz. Her kredi kartı kullanıcısı, Banka kartları ve 5464 sayılı Kredi Kartları Kanununun 25 inci maddesinin 2. fıkrası uyarınca kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir.

ICBC Kredi Kartını Nasıl İptal Edebilirim?

ICBC Bank kredi kartı iptal işlemlerinde telefon bankacılığı ve banka şubelerini kullanabilirsiniz. Telefondan kredi kartını iptal etmek için aşağıdaki talimatları izleyin. İnternet bankacılığı kredi kartı kapatma için ilk seçenek olabilir. Kredi kartı iptali için mobil uygulamaya bakarak ya da webden giriş yaparak kesin bir bilgi edinebilirsiniz.

ICBC Bank kredi kartınızı kaybetme, çalınma veya şüpheli işlemler nedeniyle iptal etmeyi planlıyorsanız 444 0 050 – 0 212 335 51 99 numaralarından birini arayın ve “KAYIP BİLDİRİMİ” için belirtilen numarayı girin. Kartınızın başka nedenlerle kapatılmasını istiyorsanız, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanın ve isteğinizi bildirin. ICBC Bank şubelerine kartınızı iptal etmek istediğinizi sözlü olarak bildirmek genellikle yeterlidir. Ancak, bazı şubeler müşteriden iptal dilekçesi talebinde bulunabilir.

ICBC Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği;

ICBC BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait olan ……………… numaralı kredi kartının kullanıcısıyım. Bu kartın iptali için gerekli işlemlerin yapılmasını ve işlemin sonucu hakkında tarafımın bilgilendirilmesini rica ediyorum.

ADI SOYADI:

İMZASI:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu