Kredi ve Kredi Kartı

QNB Finansbank Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kredi kartı limiti, yurtiçi ve yurtdışı harcamalarınız ve nakit çekimleriniz için kullanabileceğiniz şekilde belirlenir, belirtilen kredi kartı limiti kişiseldir ve tüm QNB Finansbank kişisel kredi kartı limitleri ortaktır. Yasal gerekliliklere uygun olarak, tüm bankalarda toplam kredi kartı limitiniz, ilk yıl sonraki ortalama net gelirinizin 2 katını ve sonraki yıllardaki aylık gelirinizin 4 katını aşamaz. LIMIT yazıp 2273’e SMS göndererek İnternet Bankacılığı ile, Bankanın Çağrı Merkezi’nden limit artışı talep edebilir veya Banka tarafından yapılan limit artışı ile ilgili teklifi kabul ederek limit artışı talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi kartı limitinizi düzenli olarak değerlendirerek limitinizi artırmanız mümkün ise, farklı bir talebiniz yoksa limitinizi artırmak için bankamıza kolayca verebileceğiniz talimattır. Bu durumda 15 gün önceden artırılabilecek limit hakkında bankanıza bilgi vermek gerekir. Periyodik bir limit artış talimatınız varsa, limit artışından önce sizi bilgilendireceklerdir ve itirazınız yoksa, banka tarafından yapılacak son değerlendirmeden sonra limitinizi artıracaklar. Limitinizin artmasını istemiyorsanız, hayır yazıp 2273’e SMS gönderebilir veya 0850 222 1 901’i arayabilir ve bu süre zarfında artış istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Periyodik limit artışı talebinizi istediğiniz zaman çağrı merkezinden iptal edebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Limiti Düşürme

Hayatınızın her alanında finansal destekçileriniz olan kredi kartları, sunulan fırsatlara ve ayrıcalıklara bağlı olarak insanlar için son derece caziptir. Satın alımlarından vazgeçemeyenler, ödeme güçlükleri, ödeme seçenekleri, acil öğrenci ihtiyaçları, seyahat ve eğlence gibi birçok nedenden dolayı kullanılan kredi kartları yetersiz olabilir. Bu noktada kullanım limitinizi, yani ödeme limitinizi artırmak mümkündür. Tüm bankalar bu süreçte size kolayca yardımcı olur. Ancak, en önemli koşul kart borcunuz olmamasıdır. Ne yazık ki, bunu yaparsanız talebiniz reddedilecektir. Borcunuz yoksa ve kart limitinizi düşürmek istiyorsanız, bunu telefon bankacılığı aracılığıyla ve bankanızın herhangi bir şubesinden yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri görüşmeleri sırasında kimlik bilgilerini ve güvenlik gereksinimlerini doldurduğunuzda, işleminiz birkaç dakika içinde gerçekleşir.

Banka şubelerinde yapmak istediğiniz kart limitini düşürme işlemi için bankalarda hazırlanan kullanıma hazır dilekçeleri doldurabilir ve işleminizi anında talep edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Bütçenize bağlı olarak kart limitinizi nasıl artıracağınızı ve azaltacağınızı belirlemek ve kartınızı bu amaçla kullanmak, gelecekte karşılaşacağınız finansal sorunlardan sizi koruyacaktır. Ayrıca, limit azaltma sürecinin gelecekteki getirisi göz önüne alındığında, azaltma işlemini bu oranda tamamlamanız gerekir. Aylık giderleriniz önünüzdeki ay azalacağından, limitiniz eski oranla aynı olmayacaktır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Kredi kartı limitinizi çağrı merkezlerinde, çağrı merkezi sesli yanıt sisteminde, ATM’lerde, İnternet bankacılığında, www.qnbfinansbank.com “Kart İşlemlerim” menüsünde veya aylık kredi kartı ekstrenizden görebilirsiniz. Kredi kartı limiti, ulusal ve uluslararası harcamalar ve nakit çekme için kullanabileceğiniz şekilde belirlenir. Belirtilen kredi kartı limiti kişiseldir ve tüm QNB Finansbank kişisel kredi kartlarınızın ortak limitleri vardır.

Yasal gerekliliklere uygun olarak, tüm bankalarda toplam kredi kartı limitiniz; Kartınızın ilk yılında, ortalama net gelirinizin 2 katını ve sonraki yıllardaki aylık gelirinizin 4 katını aşamaz. Kredi kartı limitinizi çağrı merkezlerinde, ATM’lerde, İnternet şubelerinde, mobil şubelerde veya aylık kredi kartı ekstrenizde görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu