Kredi Kartı

2020 GÜNCEL: Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

2020 yılını da içerecek şekilde güncel bir şekilde Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı ödenmezse ne olur? sorusunun cevaplarını detayları ile paylaştığımız yazımıza hoş geldiniz.

Öncelikle öğrenciliğin çok zor ve zahmetli, üstelik pahalı bir şey olduğunu söylemek gerekiyor. Son 2 yılda her şeyin fiyatı artarken burs ve kredi miktarlarının hayat koşullarına göre cüzi miktarlarda artması, iş öğrenciye ev vermek veya bir şey satmaya gelince fiyatını 2, 3 ile çarpan uyanık esnaflar, ev sahipleri vb. derken karmaşa her zaman oluyor.

Tam da bu durumu aşabilmek ve hayati, asgari ihtiyaçlarımızı gidermek için kredi kartına başvurabiliyoruz. Bunu da en kolay şekilde burs veya kredimizi aldığımız Ziraat Bankası üzerinden yapabiliyoruz.

MUTLAKA GÖZ AT :  Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma 2020

Ziraat Bankası’nın öğrencilere verdiği Ziraat Genç Bankkart Kredi kartını varsayılan olarak 500 TL limitle alıyoruz. Kartı alırken başvuru aşamasında borcun otomatik ödeme talimatı için evet veya hayır seçeneği kullanabiliyoruz. Eğer evet dersek;

 • Her ay yatan burs veya kredi içerisinden kredi kartı borcu tahsil ediliyor.
 • Bu durumda burs veya krediden nakit para kredi kartına geçiyor, nakit avans çekmek istersek de işlem ücreti ile faiz ödemesinden sonra nakit para çekebiliyoruz.

Eğer hayır dersek;

 • Her ayın belirli bir tarihine kadar asgari ödeme miktarını ödemeniz gerekiyor. Eğer borcunuz varsa bir sonraki ay ödemeniz gereken minimum tutarı mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden görebilirsiniz.

Güncel faiz ve asgari ödeme oranları için buraya tıklayın.

MUTLAKA GÖZ AT :  Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Otomatik ödeme talimatı verdiyseniz her ay yatan burs veya kredi üzerinden otomatik kredi kartı borcu ödenecektir.

Ancak otomatik ödeme talimatı vermediğiniz durumlarda çeşitli sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Peki bu sıkıntılar ne olur?

 • Fazladan faiz ödemek durumunda kalırsınız.
 • Vadesiz TL hesabınız kısıtlanabilir ve para çekemez, banka kartınızı da kullanamazsınız.
 • Para çekemediğiniz, kartınızın kısıtlandığı senaryoda neler yaşandığını öğrenmek isterseniz Şikayetvar sayfasını inceleyebilirsiniz.
 • Kartınız kısıtlanırsa yeniden açmak için önce borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Eğer vadesiz TL hesabınız kısıtlandıysa önce dışarıdan farklı bir hesabınızdan veya elinizdeki paradan ödeme yapmanız gerekebilir. Eğer paranız yoksa 1-2 günlüğüne bir arkadaşınızdan borç alıp ödeme yapabilir, hesap kısıtını kaldırabilir ve ardından arkadaşınıza borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • Hesap kısıtının kalkması o an da gerçekleşebilir veya 1-2 gün de olabilir, bunun için hesabınızın olduğu şube ile yüz yüze görüşme yapmanız daha iyi olacaktır.
MUTLAKA GÖZ AT :  Akbank Axess Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Ziraat Genç Bankkart ile ilgili 2016 tarihli de olsa güzel ve özellikleri tane tane anlatan bir video mevcut. Dilerseniz bu videoyu izleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer ilk kez Ziraat Genç Bankkart kredi kartı kullanacaksanız aklınızdaki tüm soruları hemen aşağıda yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

 • Kredi Kartı Borcumu Ödedim Ne Zaman Açılır? – Yazıya Git
 • Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır? – Yazıya Git
 • Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim? – Yazıya Git

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu